Блог

Безпечне життя в умовах війни: як позбутися провини вцілілого
Провина вцілілого — термін не новий, але особливу популярність набув саме зараз. Вже три місяці люди живуть в умовах війни. І ті, хто зумів втекти з гарячих точок або ті, кому пощастило обмежитись сповіщеннями про відбій тривоги, можуть відчувати сором.
Детальніше

Скільки консультацій потрібно у психолога, щоб вирішити проблему
Багато українців зіткнулися з трагедією нелюдського масштабу. Втратили дім і речі, наповнені спогадами про щасливе життя. Хтось внутрішнє відчуття спокою обміняв на панічні атаки та тривожність.
Детальніше

Сімейна психотерапія: консультування пар
Консультування в парі — це крок, на який буває складно наважитись. Проте ефективність спільної терапії значно вища за індивідуальну. Чому так — розповідають психологи сервісу HoldYou.
Детальніше

Рекомендації психолога: як почати життя з початку в умовах війни
На консультаціях нерідко можна почути: «після війни я піду в спортзал/здійсню мрію/почну бігати/навчусь малювати» і ще багато чого, що починається зі слів «після війни». Життя поділилось на «до» та «після» 24 лютого.
Детальніше

Травма свідка війни: як не нашкодити собі новинами
Після того як дорослі, діти та підлітки стають свідками травматичних подій, вони можуть отримати психологічну травму. Надмірне споживання новин теж призводить до травми свідка.
Детальніше

Свій серед чужих: психологічна адаптація в чужій країні
Війна, яку агресивно почала Росія проти України, змусила багатьох людей залишити свої домівки та поїхати за кордон. Наприклад, за останніми офіційними даними до Польщі виїхало близько 1,8 млн біженців. Трохи менше людей обрали для життя інші країни
Детальніше

Провина вцілілого: що це та як позбутися синдрому
Зараз багато людей стикаються з відчуттям власного безсилля і провини за те, що не можуть принести істотної користі та допомоги суспільству.
Детальніше

Проживання війни: психологія воєнного часу
Нам би дуже хотілося, аби ця стаття мала суто теоретичний намір. Мовляв, як із завжди, психологи HoldYou розповідають, які емоції можуть виникати та як з ними боротися.
Детальніше

Гіперопіка: як дитинство впливає на особистість у дорослому віці
Батьківська турбота, тісний взаємозв’язок — все це життєво-необхідно на певних етапах розвитку малюка. Але якщо допомога та підтримка переростають на тотальне виконання завдань за дитину, це може призвести до формування гіперопіки.
Детальніше
