психолог онлайн

Я соромлюсь свого тіла

Як ми уявляємо ідеальний секс? Для кожного - це різне, але зазвичай ми хочемо отримати незабутнє задоволення, яскраві оргазми та приємного партнера. Але рідко “ідеальний секс” асоціюється з темрявою, тривожними думками та соромом, правда? Тому давайте зазирнемо в тему сорому свого тіла під час сексу.

Природа сорому

Ця емоція навʼязана нам соціумом. Людина не може з дитинства сама себе соромити. Зазвичай, нас навчають так ставитись до себе.

Наприклад, дівчині могли казати неприємні слова про розмір її грудей у школі, а хлопцям про фігуру або зовнішній вигляд. Тобто, наші особливості могли соромити та піддавати сумнівам. Від цього ваш мозок навчався такому ставленню до себе, що призводило до неприйняття власного тіла. І саме тому так багато людей в дорослому віці соромляться своїх особливостей або тіла.

Але якщо подивитись на секс як на спосіб задоволення та радості, що ми побачимо? На що звертаємо увагу під час сексу?

img

Давайте спробуємо разом зробити невелику вправу: спробуйте згадати ваш останній секс. Який він був, з ким, де, за яких умов, яке було задоволення тоді. Пригадали? А тепер спробуйте порефлексувати про те, які особливості свого партнера ви запамʼятали? Чи памʼятаєте ви, наскільки гладка та ніжна була в нього шкіра або кількість складок на животі в певній позі? Чи ви більше памяʼтаєте про пози, відчуття, тепло ваших тіл, наявність або відсутність оргазму? Скоріше за все, ви і не згадаєте, що в партнера було щось не ідеально під час сексу, бо ми акцентуємо свою увагу саме та відчуттях, дотиках та задоволенні.

Така маленька вправа допомагає нам підсвітити, що всі тіла під час сексу гарні, всі заслуговують на прийняття та захоплення.

img

Але якщо хтось вам казав токсичні висловлювання в бік вашого тіла - знайте, що то був маніпулятор, абʼюзер або неввічлива людина. Ви не маєте дозволяти такого ставлення до себе, адже заслуговуєте на повагу.

І навіть коли ми обговорюємо любов та прийняття свого тіла, може бути важко любити своє тіло таким, якщо ми часто дивимось порно, соцмережі, онліфанс і тд.

Давайте пригадаємо, яке порно ми зазвичай бачимо: дівчина з ідеальною фігурою та 5 розміром грудей збуджується від одного погляду на пеніс партнера, який досягає довжини сантиметрів тридцять мінімум. За сорок хвилин сексу вони пробують двадцять пʼять різних поз, дівчина оргазмує щохвилини, а чоловік кінчає тільки в кінці. Хм, напевно в будь-якої людини після схожих відео будуть питання до себе “чи все зі мною ок?”

Який це нормальний секс?

Хочу почати з нормалізації сексу у дорослих людей:

  1. Середній розмір пенісу в чоловіків в Україні - 13,97 см. Це середній розмір, не найменший та не найбільший.
  2. Жінка отримує задоволення від такого пенісу, який буде підходити саме їй (бо у всіх будова тіла унікальна).
  3. Жінка рідко може отримувати оргазм тільки від стимуляції пенісом. Це нормально, використовувати вібратори, руки та пальці.
  4. Не всі жінки можуть отримувати мультиоргазм і це нормально.
  5. Нормальна тривалість статевого акту - 7 хвилин. Це не вважається малим або недостатнім.

Те, що жінки отримують задоволення тільки від пенісів двадцять та більше сантиметрів - МІФ. Такий розмір може викликати біль, а не задоволення.

img

Що робити, щоб приймати своє тіло?

Важливо розуміти, що це індивідуальне питання та я раджу звернутися до спеціалістів, щоб пропрацювати цей запит. Але базовий набір порад для всіх може бути схожим:

  • хваліть себе, підмічайте свій прогрес в житті;
  • підтримуйте себе, навіть коли це важко;
  • знайдіть спорт, який вам буде подобатись;
  • якщо у вас є шкідливі звички - порефлексуйте, чому вони є, чи не намагаєтесь ви заглушити внутрішні переживання їжею, алкоголем, курінням.

 

В порно ми бачимо нереалістичну картинку, якої дуже важко досягнути в реальному житті. Тому постарайтесь ставитись до себе з повагою, співчуттям та під час сексу орієнтуватись на свої відчуття, а не на стереотипи соціуму.