психолог онлайн

Перше побачення: сучасний етикет для дорослих

Світ змінюється стрімкими темпами, і в ньому так само міняються і негласні правила спілкування між чоловіком і жінкою. В дитинстві ми чули, що лише чоловік має ініціювати побачення, воно ні в якому разі не передбачає сексу і повинно завершуватись невинним поцілунком у щоку.  Чи актуально це зараз? Які сучасні правила першого побачення? Як провести час із задоволенням і не відчути розчарування? Чи нормально займатись сексом на першому побаченні? Якщо так, то як його запропонувати?

Ми склали для вас гайд першого побачення з рекомендаціями сексолога.

Запрошення

Головне правило приємної комунікації з людиною, до якої є симпатія — ніякого тиску. Ніколи.

Ви повинні формулювати свою пропозицію зустрічі так, щоб людина відчувала, що у неї є вибір погодитись чи ні. Звісно, коли симпатія взаємна, і ви це відчуваєте, шанси отримати відмову мінімальні, але завжди залишайте за людиною право не погодитись на вашу пропозицію і не реагуйте з образою чи з агресією — це про повагу до чужих кордонів, почуттів і обставин. Якщо ви спокійно і гідно приймете відмову, у вас завжди буде другий шанс. Формулюючи запрошення, висвітлюйте свою зацікавленість в людині, але будьте делікатні.

«Сьогодні кілька разів переглядав твою сторіс. Така приємна в тебе посмішка. Можна пригостити тебе кавою?» звучить приємніше ніж «Ти прикольна. Пішли на побачення.»

img

І так, в сучасному світі вже давно є нормою, коли жінка першою проявляє ініціативу і запрошує чоловіка на побачення.

img

Підготовка

Відійдіть від шаблону і налаштуйтесь на людину, з якою плануєте побачитись. Що ви відчуваєте? Вам хочеться ніжно торкатись, насолоджуватись посмішкою і дивитись в очі? Чи можливо ви відчуваєте азарт? А може бешкетство? Що вам хочеться прожити разом з цією людиною?

Чим точніше ви назвете «смак» бажання до цієї людини, тим приємніше проведете час.

Відповідно до цього, обирайте і формат зустрічі, і ваш одяг. Стандартні схеми типу «похід кіно. він в сорочці і джинсах, вона в сукні і на підборах» можуть бути тією рамкою, в яку не вписуються конкретно ваші відчуття один до одного.

Вже перед самою зустріччю виділить годину-півтори часу, щоб налаштуватись:

 • прийміть ванну, це налаштує на тілесність і «розслабить голову»;
 • включіть свою улюблену музику;
 • порозглядайте красу міста у вікно — тобто подбайте про свій емоційний стан, налаштуйтесь на приємний вайб. Якщо ви будете в поганому настрої після важкого дня, заклопотані поточними справами, то розраховувати на приємне побачення не доводиться.
 • Відправте якесь приємне повідомлення людині, з якою ви побачитесь, накшталт «Відчуваю приємну схвильованість перед нашою зустріччю». Це зблизить вас і прибере можливе почуття ніяковіння.

Спілкування

Важливі правила:

 • Не говорити негатив, ніякий, ні про політику, ні про сусідку зверху, яка гримала дверима зранку.
 • Не жалітись, ніколи, ні на що і ні на кого.
 • Про колишніх краще не говорити, але якщо говорите, то тільки щось позитивне чи нейтральне.
 • Не пліткувати про спільних знайомих.
 • Обирайте теми, які цікавлять вас обох. Для цього використовуйте діалог з пошуку спільних захоплень.
 • Найкраще спілкування на побаченні — це флірт.

 

img

Робіть приємні компліменти, пікантні натяки, шуткуйте. Фліртувати — це окрема навичка. Якщо ви розумієте, що вона у вас не розвинута — приділіть їй увагу. В інтернеті і книгах ця тема добре представлена. Але не плутайте флірт з пікапом чи двозначними натяками — часто це виглядає недоречним і не тільки не підсилює натяжіння між людьми, а навпаки вбиває грайливий сексуальний настрій.

img

Секс

Так, секс на першому побаченні це нормально, якщо вам обом цього хочеться і ви обоє на це згодні.

Ваше тіло належить тільки вам і ви не перед ким не маєте звітувати, коли з ким і як ви кохаєтесь.

Секс — це лише задоволення і переживання в конкретному моменті. Стигматизація в суспільстві сексу на першому побаченні витікає з відношення до нього, як до ресурсу: довше «утримувати» секс при собі, щоб не втратити зацікавленість партнера. Такий підхід шкодить сексуальності. 

Але для гармонійного сексу на першому побаченні варто пам’ятати про наступне:

 • Контрацепція та безпека. Завжди використовуйте презерватив і латексні серветки для кунілінгусу, розчини типу хлоргексидин або мірамістин
 • Час на попередні пестощі. Коли люди ще не достатньо добре знають один одного варто не поспішати з проникненням. це забезпечить сильне і стале збудження обом партнерам.
 • Говоріть про свої бажання та вподобання. Це збуджує і допомагає партнерам отримати максимальне задоволення удвох.
 • Гумор — це ідеальний вихід з будь якої ситуації, в тому числі з якогось казусу під час сексу.

А як запропонувати секс на першому побаченні?

Пропозиція сексу рідко робиться словами, особливо якщо партнери ще не достатньо близько знайомі.

Тому тут потрібно спиратись на відчуття натяжіння між вами. Якщо воно є, якщо погляди блищать, а тіла людей невимушено хочуть торкатись один одного, варто не боятись більш відвертих жестів і дій, пестощів і поцілунків. Але варто пам’ятати, що кожна зі сторін в будь який момент може не захотіти продовжувати і це необхідно поважати.

Післясмак

img

Обов’язково подякуйте людині за проведений разом час незалежно від того, чим він був наповнений.

Приємних вам побачень та реалізації бажань!