психолог онлайн

Не встав під час сексу, які причини?

Тема, про яку чоловікам важко сказати друзям або лікарю. Адже зазвичай ми чуємо тільки про те, як у всіх встає за 5 секунд, а в порно вони наче живуть з ерегованими пенісами. Але давайте сьогодні зазирнемо в реальний світ та причини, чому може бути відсутня ерекція під час близькості з партнером.

Звичайно може бути фізіологічна причина, тому бажано звернутись до уролога в першу чергу.

Але якщо ви впевнені, що це тільки психологічна причина - ось основні з них:

img

Стрес: головний орган, що відповідає за секс - мозок. Тому якщо ви відчуваєте стрес в житті, потрібно вчитись з ним справлятись. Додайте медитації майндфулнес, техніки мʼязової релаксації, масажі, прогулянки, спорт. Також вчіться працювати зі своїми емоціями та реакціями на виклики життя. Когнітивно-поведінкова терапія з психологом може допомогти в цьому, адже цей підхід допомагає за невеликий проміжок часу досягти гарних результатів.

Почуття провини: таке часто трапляється під час зрад або в конфлікті з партнеркою. Проаналізуйте, на якому рівні ваші стосунки зараз. Чи все влаштовує вас, чи все влаштовує партнера? Чи є недосказаність в стосунках, образи, конфлікти? Якщо так, то спочатку важливо вирішити їх, а потім переходити до сексуального життя.

Вплив порно: якщо чоловік часто мастурбує під порно - це може вплинути на те, що буде його заводити в реальному житті. І порно призводить до того, що секс у звичайному житті перестає бути таким яскравим і цікавим. В такому випадку зробіть перерву від перегляду порно, замінивши його на фото|відео партнерки, фантазії.

Мастурбація: деякі чоловіки мастурбують досить часто (1 та більше раз на день). Якщо чоловік мастурбує агресивно та сильно стискаючи пеніс, це може вплинути на чутливість під час сексу. Адже вульва партнерки не може стискати пеніс так само сильно, як рука. Тому якщо ви вважаєте, що ерекція відсутня через це, то обовʼязково зробіть перерву від мастурбації. Її можна робити поступово, стараючись попрацювати над якістю статевого життя в парі.

img
img

Естетика: буває так, що партнери в стосунках перестають доглядати за собою та через це збуджувати один одного. Нажаль, таке трапляється нерідко і в таких ситуаціях працювати потрібно разом.

Ви можете записатись разом в зал або обрати будьʼяке направлення і ходити на заняття окремо.

Почати знову ходити на побачення та дивувати один одного. Класні побачення можуть бути і на мінімальний бюджет, адже зараз є багато гарних місць для відвідування. Також говоріть з партнеркою екологічно, не ображаючи її почуття. Старайтесь висловлюватись так, як хотіли б, щоб говорили з вами.

І важливо, щоб ви проаналізували власні переживання стосовно ерекції. За підходом когнітивно-поведінкової терапії, наша поведінка дуже залежить від думок та емоцій. Чим частіше ми думаємо певні думки, тим швидше закріплюється поведінка.

Давайте подивимось на прикладі

Є чоловік 35 років, в якого надійні стосунки з дружиною та дитина. Вони мали дуже насичене сексуальне життя. але останні три місяці чоловік переживає через проблеми на роботі. І в нього перший раз не встав пеніс під час сексу з дружиною. Вона його підтримала. але тоді у чоловіка промайнула думка

“фух, сподіваюсь, це було останній раз, мені це не неприємно, я ж молодий та здоровий”.

Ця думка запустила невелике напруження та на поведінку це не вплинуло. Але так сталось другий та третій раз. Вже після четвертого неуспішного сексу в чоловіка сформувався такий когнітивний цикл:

  • Ситуація: секс з дружиною
  • Думка: у мене не встає член, що зі мною не так?
  • Емоції: тривога, провина, фрустрація
  • Поведінка: страх перед наступним сексом та відтягування статевого акту.
img

Цей цикл буде перетворюватися на автоматичний з кожним наступним схожим досвідом. І тоді розірвати такий цикл буде все складніше. Тому в такій ситуації важливо залишатись собі другом та робити те, що ви можете контролювати.

Звертайтесь до себе так, наче до вас прийшов друг і розповів про такий досвід. Навряд чи ви будете обезцінювати, звинувачувати його. Натомість, ви його підтримаєте та допоможете порадою.

І як реагувати партнерці на те, що у чоловіка не відбулась ерекція під час сексу?

Максимально мʼяко та екологічно. Адже якщо дівчина буде реагувати грубо, обезцінювати партнера, то це може призвести до того, що такий цикл закріпиться і в чоловіка буде страх невдачі.

Страх невдачі характерний тим, що чоловік навіть не матиме бажання починати статевий акт. Тобто окрім тривоги додасться ще і знижене лібідо. Важливо ставитись до партнера доброзичливо, підтримувати та не звинуватичувати.

Тому ставтесь до себе зі співчуттям, аналізуйте можливі причини та контролюйте те, що можете. І памʼятайте, що так ситуації виникають з багатьма чоловіками і це не означає, що з ними щось не так.