Header logo

Як же перестати захищатися і почати любити? Поради від психолога HoldYou - Юлії Петруняк

19.04.2021

Як же перестати захищатися і почати любити? Поради від психолога HoldYou - Юлії Петруняк

Я роблю крок вперед, а ти відступаєш на два.


Після семінару мій новий знайомий Ілля пропонує підвезти мене додому. Ми їдемо, мило спілкуючись і дивуючись, як багато у нас спільного: ми обидва в розлученні, любимо вчитися, у нас спільні інтереси, розуміємо один одного c півслова. Повна синергія і синхронізація. Він навіть спілкується зі мною «моїми» виразами і цитатами моїх улюблених східних мудреців. У мене таке відчуття, що це мій духовний близнюк. Він обережно питає, чи можемо ми ще зустрітися, каже «мою» фразу, що випадковості не випадкові. Мені приємна його компанія, але глибоко всередині я відчуваю спочатку Дежавю, а потім страх.

10 років тому точно так же після тренінгу мене підвозив додому тепер уже колишній чоловік. Та ж синергія, розуміння один одного, спільні інтереси, любов до навчання і росту. Він галантний і акуратно призначає мені наступну зустріч. Я злегка схвильована і заінтригована, відчуваю гармонію і комфорт в його компанії.

Виходячи заміж, я була впевнена, що чоловік – моя людина і ми ідеально підходимо один одному. Ми дійсно добре один одного доповнювали, у нас були спільні цілі, ми любили і підтримували один одного. І так, перший час ми були щасливі, класичних років зо три. Потім, втративши час, коли потрібно було розлучитися, я довгий час перебувала в болісних і хворобливих відносинах, які спустошували і руйнували нас обох.

Звідки береться страх близькості?

Це часто відбувається, якщо попередні відносини принесли багато болю і страждань. В результаті, Ви живете з установкою "чим ближче, тим небезпечніше". В її основі лежить потреба в безпеці (інстинкт самозбереження). По суті, у Вас спрацьовують механізми захисту і це добре. Ваша психіка прийняла найкраще рішення на той момент, але в майбутньому Ви відчайдушно захищається від болю в близькості (якщо ти мені не доступний - ти не зробиш боляче).
Саме тому найскладніше після важкого розриву - змінити установку «Відносини - це біль» на нову «Партнер-шлях до гармонії». Проблема в тому, що колишніх чоловіків не буває і юнгіанскій психоаналіз, який називає померлих людей «примарами всередині нас», підтверджує це.
На перший погляд, відмовитися від глибоких почуттів і близькості в стосунках представляється спокусливим, адже це реально полегшує життя. Так само, як в переговорах частіше перемагає той, для кого їх результат менш важливий, у відносинах виграє той, хто менше в них залучений. Але це пастка: переставши відчувати почуття, поступово стаєш мертвим з середини і перестаєш радіти різноманіттю життя.
Віддалені наслідки страху близькості - екзистенційна порожнеча, яка в свою чергу призводить до блокування особистісного зростання і розширення свідомості. При цьому, люди з такими проблемами можуть вступати в шлюб або мати безліч зв'язків, імітуючи таким чином відносини. Звичайно ж, це не приносить щастя ні їм, ні їхнім партнерам.

Якщо Вам набридли рамки і обмеження - у Вас є шанс вирватися з полону своїх обмежуючих переконань, відчути внутрішню Свободу і зрозуміти, що Всесвіт щедрий і рясний в плані ресурсів. Потрібно тільки вибрати спосіб, як Ви це будете робити - самостійно або з досвідченим наставником. І чим раніше Ви почнете, тим більше щасливих днів буде у Вас попереду!

Як же перестати захищатися і почати любити?

1. Відпустити колишнього партнера з вдячністю. Це звучить легко і просто, але на практиці вимагає багато сил і часу.
2. Важливо знаходити в собі сили відмовлятися від старих поведінкових моделей і розробляти нові стратегії. Іншими словами, працювати зі своїми негативними установками, замінюючи їх на більш корисні для Вас.
3. Визнати власну вразливість і відмовляємося від непотрібної захисту. Таким чином, відносини стануть більш повноцінними і  осмисленими.
4. Опрацювати свої почуття, які часто блокуються в подібних ситуаціях. Жити в моменті, бути в контакті з собою і своїми емоціями.
5. Навчиться любити себе і отримувати задоволення від усього, що з Вами відбувається.
6. Чи не заважати іншому зайняти важливе місце у Вашому житті. Позбутися від самоконтролю і навчитися спокійно рухатися в потоці життя.

P.S. Як же закінчилася історія з Іллею? Звичайно ж, ніяк, як і багато інших подібних історій. Не пропрацювавши внутрішні блоки, неможливо прийняття і справжня близькість. Партнер буде відчувати, що Ви десь дуже далеко, навіть якщо фізично ви поруч. Особливо завзяті будуть деякий час «битися головою об стіну», але безрезультатно. Другий варіант розвитку подій - відносини з таким же «мертвим» партнером як і Ви, але це вже інша історія ...

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Зв'язатися

Ми передзвонимо Вам в найближчий час!

eye eye

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього


Створіть новий пароль

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

eye
eye
eye eye

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно