Авторизація

eye

Забули пароль?

Зв'язатися

Ми передзвонимо Вам в найближчий час!

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього


Створіть новий пароль

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

eye
eye

Реєстрація

eye

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Виберіть тип, дату та час консультації

Юлія Донцова
Юлія Донцова

Психолог-психоаналітик

Ключовий напрям – аналітична психологія. Працюю з будь-яким запитом, який починається зі слів «Мене не влаштовує...». Допоможу вам налагодити гармонійні та здорові відносини з собою, партнером, дітьми або колективом.

Яна Валіахметова
Яна Валіахметова

КПТ - терапевт

Психолог-консультант, магістр практичної психології. Вивчаю когнітивно-поведінкову психотерапію, яка якісно змінює моє життя та життя моїх клієнтів. Допоможу впоратися з проблемами в сім'ї, з партнером, дітьми, а також з тривожністю, стресом, депресією тощо.

Юлія Петруняк
Юлія Петруняк

КПТ-консультант

Сертифікований КПТ та НЛП-консультант, працюю з установками, допомагаю змінити деструктивні шаблони поведінки, знайти смисли, підвищити якість життя, вийти на новий рівень. Шлях до себе починається з першого кроку!

Валентина Шост
Валентина Шост

Психолог-психотерапевт

Я психолог-консультант. Готова супроводжувати вас на шляху до кращого розуміння себе, своїх переконань і цінностей. В своїй роботі використовую такі методи як психоаналіз, символдрама і позитивна психотерапія.

Коржунова Ольга
Коржунова Ольга

Психолог-психоаналітик

Магістр клінічної та реабілітаційної психології, дипломований аналітичний психолог, активно використовую техніки когнітивно - поведінкової терапії. Допоможу впоратися з тривожними станами, панічними атаками, образами, психологічними травмами та іншими негативними станами, які заважають вам рухатися вперед.

Світлана Сьомкіна
Світлана Сьомкіна

Психолог-психотерапевт

У своїй роботі я допомагаю людям прожити труднощі і кризи відносин, вибудувати відповідальне, щасливе, гармонійне життя, справлятися зі страхами, депресіями і з різними життєвими ситуаціями.

Ольга Басіста
Ольга Басіста

Психолог-сексолог

Практикуючий психолог, сексолог, спеціаліст в роботі з емоційною залежністю, магістр, ведуча трансформаційних ігор. Використовую напрямки гештальт-терапії та позитивної крос-культурної психотерапії. Впевнена, твій крок - напрямок шляху.

Марія Янчук
Марія Янчук

Сімейний психолог

Психолог-консультант в роботі з сім’ями, налагодження дитячо-батьківських відносин, ЛГБТ френдлі психолог. Працюю з тривожністю, страхами, екзистенційними питаннями.

Аліна Сазонова
Аліна Сазонова

Психолог-психотерапевт

Я добре працюю з труднощами у відносинах, з проблемами в професійній реалізації, невпевненістю в собі та психосоматикою. У своїй роботі переважно використовую метод гештальт-терапії, адже він спрямований на подолання ядра проблеми, а не просто боротьби з її наслідками.

Маргарита Зайченко
Маргарита Зайченко

Психолог-психотерапевт

Магістр психології. На сеансах ми разом опрацюємо ваші цілі, страхи, відчуття тривожності, різного роду конфлікти. Ключовий напрям – позитивна психотерапія з використанням проективних методик: казкотерапії, метафори, дослідження та аналізу сновидінь.

Юлія Реутенко
Юлія Реутенко

Сімейний психолог

Працюючи з клієнтом - я працюю з усією його сімейної системою. Використовую методи сімейно-системних гіпотез, генограму роду, психодраматичні методики сімейної терапії, методи регресивної терапії, енерготерапевтичні методи, медитативні вправи і техніки.

Лілія Малашко
Лілія Малашко

Психолог

<p>Магістр психології та педагогіки. Працюю в таких напрямках: сімейні консультації, питання сексуальності та дитячо-батьківські відносини. Допоможу впоратися із заниженою самооцінкою, взаємовідносинами як у парі, так і з дітьми, питаннями сексуального характеру, стресом, тривогою тощо.</p>

Будь ласка, виберіть датуЗабули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Тривога: механізм запуску страху

05.08.2021

Тривога: механізм запуску страху

Тривога: механізм запуску страху

Тривога — це емоція, з якою ми стикаємося постійно. Вона з'являється при передчутті небезпеки або в ситуаціях, коли нам дійсно щось загрожує.

Як працює тривога

Тривога викликає певні реакції в організмі. Вона спонукає до боротьби, опору, нападу. Активізується симпатична нервова система, через що ми відчуваємо страх, хвилювання, неспокій. Частішає серцебиття, підвищується артеріальний тиск. Так, тривога може бути навіть корисною. Вона допомагає акумулювати сили і діяти в небезпечних ситуаціях. Також сприяє прискоренню мислення, орієнтації та реакції на зовнішні подразники.

Види тривоги

Тривога, як і інші негативні емоції, є природним явищем. Вона попереджає нас про загрозу. Це нормальний стан. Але якщо ми відчуваємо занепокоєння без конкретних причин, то це вже патологічна тривога. Згодом може розвинутися тривожний розлад, який негативно позначиться на якості життя. Психологічне відхилення може призвести до таких наслідків як депресія, безсоння, захворювання органів шлунково-кишкового тракту, залежність від алкоголю. Ви можете стати нервовими, запальними, зриватися на рідних. Також тривога може охоплювати вас у найвідповідніші моменти, коли ви абсолютно цього не очікуєте: у метро, ​​в магазині, на роботі тощо.

Причини патологічної тривоги

Важко сказати, що саме провокує тривожний розлад. Ця проблема носить індивідуальний характер. У когось вона може розвинутися на грунті сильного стресу, складної життєвої ситуації. А у когось виникає через особливості нервової системи. Людина зі слабкою психікою більше схильна до тривожних відхилень.

Як боротися з нав'язливою тривожністю

Перш за все, потрібно зрозуміти причину тривоги. Згадати, коли вона у вас з'явилася. Проаналізувати цей період у житті та спробувати зрозуміти, що могло спровокувати патологічну тривогу.

Після того як ви визначите генезис ваших переживань, спробуйте опрацювати проблемні моменти. Випишіть у блокнот все, що вас турбує. Подумайте, чи рівноцінні переживання з подіями, які відбуваються в житті. Можливо, ви занадто драматизуєте. Подивіться на список і оцініть його: що можна змінити, а на що не можна вплинути. Якщо вдасться впоратися з проблемою власними силами, то подумайте над вирішенням. Якщо ж від вас нічого не залежить, спробуйте знизити рівень тривожності такими методами.

Більшість недооцінює цей спосіб боротьби з тривогою. Одні думають, що практики нічим не допомагають, інші вважають, що це занадто складно. Але насправді медитація дуже корисна. Вона допомагає зупинити потік думок, розслабити нервову систему, заспокоїтися та стати більш усвідомленим. Якщо ви серйозно поставитеся до медитації та почнете практикуватися кожен день, то неодмінно побачите результат.

Фізичні вправи також можуть допомогти з тривожністю. Вони на фізіологічному рівні впливають на організм. Так, рухи зменшують м'язову напругу, що в свою чергу знижує рівень тривоги. Змінюють хімію мозку, виробляючи гормони, необхідні в боротьбі з занепокоєнням. Також заняття спортом відволікають від нав'язливих думок.

Сон є головною складовою ментального здоров'я людини. Його недолік може призводити до збільшення рівня тривоги і дратівливості. Однак ми потрапляємо в порочне коло, оскільки при психологічних розладах часто турбує безсоння. У таких ситуаціях потрібно створювати максимально сприятливі умови для сну. Провітрить кімнату, запаліть аромасвічки, випийте заспокійливий чай. Також до вечора намагайтеся скорочувати кількість яскравого світла. Не користуйтесь телефоном і ноутбуком, а краще почитайте книгу перед сном. Це допоможе заспокоїтися і швидше заснути.

Коли звертатися до фахівця

Не завжди вдається впоратися з патологічною тривогою самостійно. Часто медитація, активний спосіб життя і міцний сон вже не допомагають. Це говорить про серйозні психологічні порушення. У таких ситуаціях слід звернутися до психотерапевта. Він допоможе розібратися в причині ваших занепокоєнь, а також призначить лікування.

Пам'ятайте, що важливо стежити не тільки за фізичним, а й за ментальним здоров'ям. І якщо у вас є психологічні проблеми, не варто нехтувати походом до фахівця.