Авторизація

eye

Забули пароль?

Зв'язатися

Ми передзвонимо Вам в найближчий час!

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього


Створіть новий пароль

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

eye
eye

Реєстрація

eye

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Виберіть тип, дату та час консультації

Аліна Сазонова
Аліна Сазонова

Психолог

Я добре працюю з труднощами у відносинах, з проблемами в професійній реалізації, невпевненістю в собі та психосоматикою. У своїй роботі переважно використовую метод гештальт-терапії, адже він спрямований на подолання ядра проблеми, а не просто боротьби з її наслідками.

Світлана Сьомкіна
Світлана Сьомкіна

Психолог

У своїй роботі я допомагаю людям прожити труднощі і кризи відносин, вибудувати відповідальне, щасливе, гармонійне життя, справлятися зі страхами, депресіями і з різними життєвими ситуаціями.

Ольга Басіста
Ольга Басіста

Психолог

Практикуючий психолог, сексолог, спеціаліст в роботі з емоційною залежністю, магістр, ведуча трансформаційних ігор. Використовую напрямки гештальт-терапії та позитивної крос-культурної психотерапії. Впевнена, твій крок - напрямок шляху.

Юлія Донцова
Юлія Донцова

Психолог

Ключовий напрям – аналітична психологія. Працюю з будь-яким запитом, який починається зі слів «Мене не влаштовує...». Допоможу вам налагодити гармонійні та здорові відносини з собою, партнером, дітьми або колективом.

Анастасія Марченко
Анастасія Марченко

Психолог

У своїй роботі допомагаю впоратися зі складнощами у взаємовідносинах з оточуючими і самим собою, подолати складнощі як особистого так і професійного характеру, позбутися страхів, тривоги, невпевненості, емоційного вигорання, депресійного стану, а також дозволити собі стати щасливою людиною.

Коржунова Ольга
Коржунова Ольга

Психолог

Магістр клінічної та реабілітаційної психології, дипломований аналітичний психолог, активно використовую техніки когнітивно - поведінкової терапії. Допоможу впоратися з тривожними станами, панічними атаками, образами, психологічними травмами та іншими негативними станами, які заважають вам рухатися вперед.

Лілія Малашко
Лілія Малашко

Психолог

Магістр психології та педагогіки. Працюю в таких напрямках: сімейні консультації, питання сексуальності та дитячо-батьківські відносини. Допоможу впоратися із заниженою самооцінкою, взаємовідносинами як у парі, так і з дітьми, питаннями сексуального характеру, стресом, тривогою тощо.

Марія Янчук
Марія Янчук

Психолог

Психолог-консультант в роботі з сім’ями, налагодження дитячо-батьківських відносин, ЛГБТ френдлі психолог. Працюю з тривожністю, страхами, екзистенційними питаннями.

Валентина Шост
Валентина Шост

Психолог

Я психолог-консультант. Готова супроводжувати вас на шляху до кращого розуміння себе, своїх переконань і цінностей. В своїй роботі використовую такі методи як психоаналіз, символдрама і позитивна психотерапія.

Юлія Реутенко
Юлія Реутенко

Психолог

Працюючи з клієнтом - я працюю з усією його сімейної системою. Використовую методи сімейно-системних гіпотез, генограму роду, психодраматичні методики сімейної терапії, методи регресивної терапії, енерготерапевтичні методи, медитативні вправи і техніки.

Маргарита Зайченко
Маргарита Зайченко

Психолог

Магістр психології. На сеансах ми разом опрацюємо ваші цілі, страхи, відчуття тривожності, різного роду конфлікти. Ключовий напрям – позитивна психотерапія з використанням проективних методик: казкотерапії, метафори, дослідження та аналізу сновидінь.

Юлія Петруняк
Юлія Петруняк

Психолог

Психолог, сертифікований НЛП-консультант, використовує в роботі техніки когнітивно-Поведінкової моделі Досвід роботи в сфері консультування клієнтів - 13 років. Автор статей, учасник міжнародних програм з обміну досвідом з іноземними колегами.

Ольга Журавель
Ольга Журавель

Психолог

Психолог-консультант. Використовую методи позитивної, когнітивно-поведінкової та транссистемної психотерапії. Допоможу впоратися з конфліктами та їх профілактикою в стосунках, невпевненістю в собі, низькою самооцінкою, соціальними страхами, панічними атаками, фобіями, тривогою та іншими проблемами.

Яна Валіахметова
Яна Валіахметова

Психолог

Психолог-консультант, магістр практичної психології. Вивчаю когнітивно-поведінкову психотерапію, яка якісно змінює моє життя та життя моїх клієнтів. Допоможу впоратися з проблемами в сім'ї, з партнером, дітьми, а також з тривожністю, стресом, депресією тощо.

Надія Назарчук
Надія Назарчук

Психолог

Практичний психолог, гештальт-терапевт. Працюю з тривожними та депресивними станами, працюю з LGBTQ+. Зможу підтримати в кризовий період, в період стресу та невизначеності. Працюю з питаннями особистісних відносин, питаннями сексуальності, сепарації, самореалізації, пошуку ідентичності.

Будь ласка, виберіть датуЗабули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Тіні особистості: що приховує твоя тінь? Вправи, які допоможуть краще зрозуміти себе

06.05.2021

Тіні особистості: що приховує твоя тінь? Вправи, які допоможуть краще зрозуміти себе

Тіні особистості: що приховує твоя тінь? Вправи, які допоможуть краще зрозуміти себе

У кожної людини є набір різних аспектів, які визначають її характер, поведінку, сприйняття світу. Разом з цими відкритими проявами є тіньова сторона, яку контролювати набагато складніше. Найчастіше вона виражається, коли ми відчуваємо емоційне збудження, радість, переживаємо кризу.

Тіні особистості абсолютно не усвідомлюються людиною. Щоб розібратися в них, необхідно сповільнитися і простежити за своїми відчуттями в момент вираження емоцій.

Як дізнатися, що приховує ваша тінь? Які вправи допоможуть краще зрозуміти себе? Розберемося в статті.

Що таке тінь особистості?

У певному сенсі тіньова сторона людини — її друге «Я». Те, що заховане глибоко і проявляється на підсвідомому рівні.

У стародавні часи вважалося, що людина без тіні — порожня та нежива. Ніби продала душу дияволові. Втратити свою тінь — значить втратити частину душі.

Психологія розглядає це поняття інакше. Тіньова сторона розкриває внутрішні та несвідомі грані особистості. Те, що є «зворотнім боком» психіки, негативним аспектом, і відхиляється свідомим его. Підсвідомість ховає в цій «чорній дірі» справжні бажання, ресурси, стимули, спогади, прожитий досвід, негативні риси. Наприклад, егоїзм, скупість, ревнощі. «Я не жадібний, просто фінанси зараз не дозволяють» і т.п.

Розробив теорію про існування тіней особистості Карл Юнг, швейцарський психіатр.

Розібратися в собі, власних відчуттях і визнати свої недоліки — складно. Але якщо ви зробите це, то зможете навчитися використовувати свої мінуси з користю для себе і суспільства.

Вправи, які допоможуть краще зрозуміти себе

«Процес 3-2-1»

Цей метод допоможе знайти приховані емоції, почуття, риси характеру.

Крок №1. Подумайте про людину, до якої відчуваєте або позитивні, або негативні емоції. Це може бути знайомий або колега, з ким у вас конфлікт. Або, наприклад, близький друг, до кого ви ставитеся тепло і відкрито.

Якщо не можете згадати реальну людину, уявіть персонажа з книги або фільму.

Коли представили таку людину, розгляньте її уважно. У що вона одягнена, як виглядає, поводиться. Опишіть її максимально детально. Потім зі списку виберіть те, що викликає роздратування — її спонукання, зовнішній вигляд, особистісні якості тощо. 

Крок №2. Поговоріть із нею. Уявіть, що ця людина стоїть навпроти і ви можете висловити все, що накипіло. Будь то добре чи погане.

Потім подумки поміняйтеся місцями зі співрозмовником і дайте відповідь на свої ж питання. Наприклад: чому ти поводишся так, що трапилось і т.п.

Пам'ятайте, люди не приходять у ваше життя просто так. Тому обов'язково запитайте в уявної людини, чому вона вас вчить?

Крок №3. Станьте цим персонажем ненадовго. Відчуйте його. Постарайтеся побачити світ очима цієї людини. Які емоції вона відчуває, як поводиться.

Поки перебуваєте в чужому тілі, спробуйте не помічати негатив, а знайти позитивні риси і сторони.

Запитайте себе:

«Внутрішні ресурси»

Метод допоможе опрацювати внутрішній ресурс, який потрібен для проживання стресових, напружених ситуацій. Ви знову зможете повірити в себе і свої сили.

Техніка виконання складається з семи кроків:

Техніка «Золота тінь»

За допомогою цієї вправи ви зможете визначити свою «золоту тінь», усвідомити її вплив і втілити її в життя. Ви дізнаєтеся, на що можна розраховувати в складній ситуації.

Опис:

В нас живуть різні образи — дитина, дорослий, критик і т.п. У певних ситуаціях образи проектуються зовні. Це відбувається на підсвідомому рівні. Часто ми не можемо це контролювати. Техніки та методи, описані в статті, допоможуть побачити ці образи, навчать працювати з ними.

Якщо складно виконувати вправи, ви не бачите результату, але хочете розібратися з внутрішнім «Я», може бути корисна психологічна допомога. Психолог онлайн — це зручний спосіб розібратися в собі, перебуваючи при цьому в комфортній і безпечній обстановці.


Читайте также