Авторизація

eye

Забули пароль?

Зв'язатися

Ми передзвонимо Вам в найближчий час!

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього


Створіть новий пароль

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

eye
eye

Реєстрація

eye

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Виберіть тип, дату та час консультації

Юлія Донцова
Юлія Донцова

Психолог-психоаналітик

Ключовий напрям – аналітична психологія. Працюю з будь-яким запитом, який починається зі слів «Мене не влаштовує...». Допоможу вам налагодити гармонійні та здорові відносини з собою, партнером, дітьми або колективом.

Яна Валіахметова
Яна Валіахметова

КПТ - терапевт

Психолог-консультант, магістр практичної психології. Вивчаю когнітивно-поведінкову психотерапію, яка якісно змінює моє життя та життя моїх клієнтів. Допоможу впоратися з проблемами в сім'ї, з партнером, дітьми, а також з тривожністю, стресом, депресією тощо.

Юлія Петруняк
Юлія Петруняк

КПТ-консультант

Сертифікований КПТ та НЛП-консультант, працюю з установками, допомагаю змінити деструктивні шаблони поведінки, знайти смисли, підвищити якість життя, вийти на новий рівень. Шлях до себе починається з першого кроку!

Валентина Шост
Валентина Шост

Психолог-психотерапевт

Я психолог-консультант. Готова супроводжувати вас на шляху до кращого розуміння себе, своїх переконань і цінностей. В своїй роботі використовую такі методи як психоаналіз, символдрама і позитивна психотерапія.

Коржунова Ольга
Коржунова Ольга

Психолог-психоаналітик

Магістр клінічної та реабілітаційної психології, дипломований аналітичний психолог, активно використовую техніки когнітивно - поведінкової терапії. Допоможу впоратися з тривожними станами, панічними атаками, образами, психологічними травмами та іншими негативними станами, які заважають вам рухатися вперед.

Світлана Сьомкіна
Світлана Сьомкіна

Психолог-психотерапевт

У своїй роботі я допомагаю людям прожити труднощі і кризи відносин, вибудувати відповідальне, щасливе, гармонійне життя, справлятися зі страхами, депресіями і з різними життєвими ситуаціями.

Ольга Басіста
Ольга Басіста

Психолог-сексолог

Практикуючий психолог, сексолог, спеціаліст в роботі з емоційною залежністю, магістр, ведуча трансформаційних ігор. Використовую напрямки гештальт-терапії та позитивної крос-культурної психотерапії. Впевнена, твій крок - напрямок шляху.

Марія Янчук
Марія Янчук

Сімейний психолог

Психолог-консультант в роботі з сім’ями, налагодження дитячо-батьківських відносин, ЛГБТ френдлі психолог. Працюю з тривожністю, страхами, екзистенційними питаннями.

Аліна Сазонова
Аліна Сазонова

Психолог-психотерапевт

Я добре працюю з труднощами у відносинах, з проблемами в професійній реалізації, невпевненістю в собі та психосоматикою. У своїй роботі переважно використовую метод гештальт-терапії, адже він спрямований на подолання ядра проблеми, а не просто боротьби з її наслідками.

Маргарита Зайченко
Маргарита Зайченко

Психолог-психотерапевт

Магістр психології. На сеансах ми разом опрацюємо ваші цілі, страхи, відчуття тривожності, різного роду конфлікти. Ключовий напрям – позитивна психотерапія з використанням проективних методик: казкотерапії, метафори, дослідження та аналізу сновидінь.

Юлія Реутенко
Юлія Реутенко

Сімейний психолог

Працюючи з клієнтом - я працюю з усією його сімейної системою. Використовую методи сімейно-системних гіпотез, генограму роду, психодраматичні методики сімейної терапії, методи регресивної терапії, енерготерапевтичні методи, медитативні вправи і техніки.

Лілія Малашко
Лілія Малашко

Психолог

<p>Магістр психології та педагогіки. Працюю в таких напрямках: сімейні консультації, питання сексуальності та дитячо-батьківські відносини. Допоможу впоратися із заниженою самооцінкою, взаємовідносинами як у парі, так і з дітьми, питаннями сексуального характеру, стресом, тривогою тощо.</p>

Будь ласка, виберіть датуЗабули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Сім'я заради дітей: чи варто зберігати шлюб заради дитини

01.09.2021

Сім'я заради дітей: чи варто зберігати шлюб заради дитини

Сім'я заради дітей: чи варто зберігати шлюб заради дитини

Коли стосунки зазнають краху, сварки і образи стають обов'язковою щоденною програмою, то найлогічніше рішення — мирно розлучитися. Давши шанс кожному партнеру побудувати нові щасливі стосунки окремо один від одного. Але багато пар відкладають остаточне рішення в довгий ящик через спільних дітей. Думаючи, що розлучення викличе у дитини психологічну травму. Наскільки це правильно, розбиралися з психологами HoldYou.

Навіщо намагатися зберегти шлюб

Забігаючи наперед, відзначимо, якщо дитина — єдина причина, по якій батьки продовжують зображати сім'ю, щасливим в результаті не буде ніхто. Ні мама з татом, ні дитина. Кожен буде відчувати себе заручником ситуації. Батьки продовжать сваритися, а у дитини складеться неправильне уявлення про те, що таке здорові стосунки. Така модель особливо небезпечна для дівчинки, вона з дитинства буде бачити, як мама ставить себе і свої інтереси на другий план. Вважаючи за краще терпіти та імітувати щастя заради іншої людини.

Варто відзначити, що «шлюб» і «сім'я» — не одне й те саме. Шлюб — це союз двох людей, в той час як сім'я — це система стосунків, в якій кожен відчуває себе психологічно безпечно і комфортно. Якщо шлюб знаходиться на межі, але залишається надія, що стосунки можна налагодити — спробуйте, щоб вийшло зберегти сім'ю.

Але якщо розумієте, що шансів особливо немає — потрібно розлучатися. Продовжувати стосунки з позиції жертви, терпіти заради дітей — не вихід, ви тільки відтягуєте неминуче. Рано чи пізно всі емоції, які ви ховаєте у собі, вийдуть назовні, викликавши психосоматичні захворювання або сильні скандали.

Почуття дитини

Часто батьки не поспішають із розлученням через почуття і переживання дитини. Хвилюватися про психологічний стан цілком природно, адже реакція дітей в різному віці буде різною. Саме по собі розлучення їх не лякає, набагато складніше дається усвідомлення того, що більшу частину часу одного з батьків не буде поруч. Малюки можуть вирішити, що тато і мама розлучилися через них, як результат — комплекси, страхи, тривога і незручність. Діти-підлітки можуть відчувати образу і зраду. Вони всіма способами намагатимуться помирити батьків, щоб знову відчути себе в безпеці. Але не завжди емоції руйнівні, багато дітей розуміють позицію батьків і приймають їх рішення безболісно.

Деякі батьки вважають, що приховувати сімейні негаразди легше, ніж пояснити дитині чому вони більше не можуть жити разом. Але це ілюзія! Можливо, вийде замаскувати взаємну неприязнь, однак напруженої атмосфери в домі не уникнути. У такому випадку дитина точно отримає психологічну травму, адже буде постійно перебувати в стані стресу і конфлікту.

Що кажуть психологи

Зберігати шлюб заради дітей не варто. Навпаки, треба розлучитися заради дітей, якщо розумієте, що стосунки стали нестерпними. Рішення про необхідність зберегти сім'ю швидше приймається через соціальні норми і шаблони. Значимість шлюбу для дитини сильно перебільшена суспільством. Узаконені стосунки не гарантують, що дитина виросте гармонійною, здоровою, щасливою і повноцінною особистістю. Особливо, коли період дорослішання проходить в домі, де панує напружена атмосфера. Причому не важливо, як ви поводитеся, відкрито сваритеся або приховуєте емоції. Діти все відчувають і розуміють, навіть якщо вам здається, що це не так.

Чому потрібно розлучитися:

Якщо зважитися на такий важливий вчинок складно, може бути корисна сімейна терапія. На сеансах з психологом ви пропрацюєте проблеми, негативні установки, страхи та образи. Уже під час консультацій зрозумієте, як правильно вийти з цієї ситуації.