Header logo

Розлад харчової поведінки: причини та прояви

05.05.2023

Розлад харчової поведінки: причини та прояви

Проблеми розладу харчової поведінки (РХП) – дуже поширені, попри те що не завжди очевидні. РХП – перш за все психологічна проблема, адже корінь проблеми часто в способі мислення,травмах чи самооцінці людини. Однак ці психологічні прояви можуть перетекти в серйозні фізичні хвороби, що можуть зруйнувати організм людини. Тема розладу харчової поведінки важлива ще й тому, що сучасне суспільство не просто мало говорить про це, а й поширює ідеї та упередження, які провокують проблеми з РХП. Найбільше статистично ризик розвитку РХП мають жінки, однак й чоловіків це не оминає повністю.

Тому в цій статті поговоримо про те, як РХП може проявлятись і чому може виникати. 

Основні прояви РХП

Розлади харчової поведінки можуть проявлятись дуже помітно, перетворюючись на серйозне захворювання, або бути досить непомітними та мати слабкий прояв та незначний вплив на життя. Для кращого розуміння того, як проявляються РХП, наведемо кілька прикладів:

Чому може виникати РХП?

Так як РХП – психологічна проблема, причини можуть бути дуже індивідуальними й залежати від унікальних особливостей ситуації конкретної людини. Однак є кілька поширених причин виникнення розладів харчової поведінки, зокрема:

Що робити, якщо я відчуваю що маю РХП?

Найкращою та найдієвішою порадою є звернення до спеціаліста з психологічного здоров'я. Адже розлади харчової поведінки насправді не так сильно пов'язані з харчуванням, як це може здаватись з назви. Хоч вся проблема обертається навколо теми їжі та тіла – корінь завжди в психологічних проблемах, патернах, упередженнях, самооцінці. З


вернувшись до психолога людина зможе не лише позбутись РХП а й пропрацювати проблеми, які спричинили розвиток розладу. Причини дуже індивідуальні й саме під час роботи зі спеціалістом можна їх виявити. Тому будь-які загальні поради можуть не спрацювати для конкретного випадку, що має свої індивідуальні особливості.


Крім того, розлад харчової поведінки — серйозна проблема, що впливає не лише на, власне, поведінку, а й , перш за все, на мислення людини. А перебуваючи в такому ментальному та мисленнєвому процесі дуже важко відокремити себе від розладу та працювати з проблемою об'єктивно, раціонально рефлексуючи. Поміч іншої людини може бути дуже значною та вагомою для боротьби  з РХП. Це не означає, що це обов'язково має бути лише психолог. Також це не означає що неможливо справитись самотужки. Здолати розлади харчової поведінки можливо. Проте варто бути готовим до значних зусиль та глибокої саморефлексії.

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Зв'язатися

Ми передзвонимо Вам в найближчий час!

eye eye

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього


Створіть новий пароль

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

eye
eye
eye eye

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно