Авторизація

eye

Забули пароль?

Зв'язатися

Ми передзвонимо Вам в найближчий час!

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього


Створіть новий пароль

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

eye
eye

Реєстрація

eye

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Виберіть тип, дату та час консультації

Юлія Донцова
Юлія Донцова

Психолог

Ключовий напрям – аналітична психологія. Працюю з будь-яким запитом, який починається зі слів «Мене не влаштовує...». Допоможу вам налагодити гармонійні та здорові відносини з собою, партнером, дітьми або колективом.

Яна Валіахметова
Яна Валіахметова

Психолог-консультант в методі КПТ

Психолог-консультант, магістр практичної психології. Вивчаю когнітивно-поведінкову психотерапію, яка якісно змінює моє життя та життя моїх клієнтів. Допоможу впоратися з проблемами в сім'ї, з партнером, дітьми, а також з тривожністю, стресом, депресією тощо.

Юлія Петруняк
Юлія Петруняк

КПТ- консультант

Сертифікований КПТ та НЛП-консультант, працюю з установками, допомагаю змінити деструктивні шаблони поведінки, знайти смисли, підвищити якість життя, вийти на новий рівень. Шлях до себе починається з першого кроку!

Валентина Шост
Валентина Шост

Психолог

<p>Я психолог-консультант. Готова супроводжувати вас на шляху до кращого розуміння себе, своїх переконань і цінностей. В своїй роботі використовую такі методи як психоаналіз, символдрама і позитивна психотерапія.</p>

Ольга Коржунова
Ольга Коржунова

Аналітичний, клінічний психолог

Магістр клінічної та реабілітаційної психології, дипломований аналітичний психолог, активно використовую техніки когнітивно - поведінкової терапії. Допоможу впоратися з тривожними станами, панічними атаками, образами, психологічними травмами та іншими негативними станами, які заважають вам рухатися вперед.

Ольга Басіста
Ольга Басіста

Психолог-сексолог, гештальт-терапевт

Практикуючий психолог, сексолог, спеціаліст в роботі з емоційною залежністю, магістр, ведуча трансформаційних ігор. Використовую напрямки гештальт-терапії та позитивної крос-культурної психотерапії. Впевнена, твій крок - напрямок шляху.

Аліна Сазонова
Аліна Сазонова

Психолог-психотерапевт

Я добре працюю з труднощами у відносинах, з проблемами в професійній реалізації, невпевненістю в собі та психосоматикою. У своїй роботі переважно використовую метод гештальт-терапії, адже він спрямований на подолання ядра проблеми, а не просто боротьби з її наслідками.

Марія Янчук
Марія Янчук

Психолог-консультант, сімейний психолог

Психолог-консультант в роботі з сім’ями, налагодження дитячо-батьківських відносин, ЛГБТ френдлі психолог. Працюю з тривожністю, страхами, екзистенційними питаннями.

Юлія Якуніна
Юлія Якуніна

Cімейний консультант, підлітковий психолог

<div>Вища медична освіта. Досвід роботи 10 років. Працюю з дорослими та підлітками; з парами у ситуації конфлікту (у тому числі через гроші), зради, розлучення. Допомагаю впоратися зі страхом смерті, знайти смисли, здобути опору; з гнівом, образою, почуттям провини, неповноцінності, самотності; опрацювати образи на батьків; розібратися із психологічними причинами симптому захворювання. ЛГБТ френдлі.</div>

Маргарита Зайченко
Маргарита Зайченко

Психолог

Магістр психології. На сеансах ми разом опрацюємо ваші цілі, страхи, відчуття тривожності, різного роду конфлікти. Ключовий напрям – позитивна психотерапія з використанням проективних методик: казкотерапії, метафори, дослідження та аналізу сновидінь.

Юлія Реутенко
Юлія Реутенко

Психолог

Працюючи з клієнтом - я працюю з усією його сімейної системою. Використовую методи сімейно-системних гіпотез, генограму роду, психодраматичні методики сімейної терапії, методи регресивної терапії, енерготерапевтичні методи, медитативні вправи і техніки.

Лілія Малашко
Лілія Малашко

Психолог

<p>Магістр психології та педагогіки. Працюю в таких напрямках: сімейні консультації, питання сексуальності та дитячо-батьківські відносини. Допоможу впоратися із заниженою самооцінкою, взаємовідносинами як у парі, так і з дітьми, питаннями сексуального характеру, стресом, тривогою тощо.</p>

Роксоляна Мусіюк
Роксоляна Мусіюк

КПТ - консультант, гештальт-консультант

Використовую в роботі КПТ-підхід та гештальт. Керуюсь такими цінностями: кожна людина має право на прийняття і знайти в собі дім. Я готова пройти цей шлях разом. Працюю із різними запитами: тривожні, депресивні, панічні стани, невпевненість в собі, страх взаємодії зі світом, труднощі в стосунках із близькими, травматичний досвід.

Ірина Пікущенко
Ірина Пікущенко

Сімейний терапевт, дитячий психолог

Коли до мене приходять клієнти, я дослухаюсь до них та можу зрозуміти з першої зустрічі на якому рівні знаходяться їх проблеми: індивідуальному, сімейному, родовому. Допомогаю знайти способи виходу з конфліктної ситуації, подалати кризу, пережити хвилювання минулої або теперешньої ситуації, надаю підтримку, та супроводжую в ресурсний стан.

Катерина Сімороз
Катерина Сімороз

Гештальт-терапевт, підлітковий психоаналітик

Вітаю! Я практикуючий психолог, гештальт – терапевт, спеціаліст у дитячо – батьківських відносинах. Консультую у гештальт підході. Це робота з почуттями та емоціями, які дозволяють зрозуміти свої справжні потреби та знайти екологічний спосіб їхнього задоволення. Бути в гармонії з собою – це надійний фундамент для того, щоб радіти життю та продуктивно взаємодіяти з оточуючими.

Гліб Федоров
Гліб Федоров

Психолог

<p>Психолог-консультант. Спеціалізуюся по роботі з особистісними конфліктами, негативними переконаннями, а також депресивними та тривожними розладами легкого та помірного ступеня. Допомагаю у запитах, які пов'язані з пошуком гармонії в собі, розумінням своїх потреб, можливостей та ресурсів. У роботі з клієнтами використовую елементи з гештальт-терапії, схема-терапії та КПТ.</p>

Марія Собко
Марія Собко

Психолог

<p>Дипломований психолог, працюю в методі сімейної системної психотерапії. З турботою та в безпеці допомагаю досліджувати свій внутрішній світ та відносини з іншими.</p>

Амина Каримова
Амина Каримова

Психолог

Ольга Прибильська
Ольга Прибильська

Психолог

<p>Психолог, магістр психології. Практикую напрям сучасної психоаналітично орієнтованої психотерапії - символдраму. Я за лагідне та &ldquo;екологічне&rdquo; пропрацювання внутрішніх конфліктів, на консультаціях актуалізую внутрішні ресурси та використовую творчий підхід до вирішення психологічних труднощів, це сприяє якісним змінам у житті клієнта. Працюю з широким колом проблем.</p>

Олексій Косолапов
Олексій Косолапов

Психолог

<p>Я практичний психолог, кандидат психологічних наук, член Національної психологічної асоціації України. Працюю у сфері психологічних послуг понад 10 років. З 2021 року викладаю на кафедрі психології &laquo;Психологічне консультування&raquo; та &laquo;Основи психотерапії&raquo;. На даний момент завершую 5-річний професійний навчальний курс із психотерапії.</p>

Будь ласка, виберіть датуЗабули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Як відпустити образи на маму?

09.04.2021

Як відпустити образи на маму?

Як відпустити образи на маму?


Прихована образа в принципі є згубною для людини. Вона формує комплекси, складності в комунікації з друзями і оточуючими людьми, складності з партнером.

Переживаючи таке руйнівне почуття, людина не може повноцінно відчувати радість і щастя, вона перебуває у стані емоційного дискомфорту. Проте образа на матір найбільш небезпечна, адже це найдовший і найміцніший зв'язок.

Ми неодноразово чули фрази: «Мама — святе», «Образа на маму — це неправильно», «Батьків не вибирають». Як би ми не поділяли подібну думку, іноді це почуття проривається комом у горлі, викликає тяжкість у грудях. Адже образа на близьких людей сприймається болючіше та складніше переживається.

Образа на матір — це глибокий внутрішній конфлікт, жити з яким неприємно і важко. Мама — найближча і найрідніша людина, тому так болісно усвідомлювати, що спілкування з нею викликає дискомфорт і розчарування.

Причини у кожної людини відрізняються. Як пробачити образу на матір — розберемося в статті.


Що таке образа?

Образа — це негативне почуття, яке, в першу чергу, шкодить тому, хто його відчуває. Людина, на яку спрямована злість або образа, навряд чи відчує всю силу емоцій. А ось ви напевно зрозумієте наслідки цих руйнівних почуттів.

Практично всі хвороби — це психосоматика. Якщо ви часто хворієте, відчуваєте слабкість, задумайтеся, чи не живе в вас образа? Адже вона впливає на емоційний стан.

Образа — це ансамбль агресії та інших негативних емоцій, звернених в себе та назовні. Сильніше виявляється це почуття, коли розуміємо: кривдник правий. У такі моменти важливо усвідомлювати, що ніхто не образить вас проти вашої волі. Ображатися чи ні — це вибір. Ви можете не відреагувати на неприємні слова співрозмовника або погодитися з ними і, як результат, — образитися.

Позбавтеся від моделі жертви, змініть стійкі фрейми, усвідомте власну унікальність, повірте в себе — так ви перестанете сердитися і приймати все близько до серця.


Чому виникає образа?

Більшість дітей бачать у мамі авторитет, тому і вбирають, як губка, всі слова. Критику, похвалу — абсолютно все! І коли мама каже приємні речі, піклується — це означає її любов. А ось із негативними висловлюваннями все інакше. Вони ранять дитину, що призводить у майбутньому до психологічних травм і комплексів.

Питаєте себе, чому так відбувається? Справа в тому, що ідеальних людей не буває, і мама не виняток. Вона звичайна людина з внутрішніми проблемами, життєвим досвідом, певною моделлю поведінки, заснованою на відносинах з її матір'ю.

Помилки не роблять з неї погану людину. Просто, висловлюючи деякі думки, мама не може убезпечити себе від того, що вас ці слова образять.

Звичайно, є і більш неприємні ситуації, коли мама не намагається догодити, і поведінкою показує байдужість до почуттів дитини. У таких випадках, подорослішавши, ми не знаємо, як пробачити свою матір за дитячі травми. З'являються психологічні проблеми і комплекси, з якими впоратися самостійно важко. Знадобиться допомога фахівця.


Як відображаються на дорослому житті дитячі травми?

Тривожне дитинство завжди накладає відбиток. Якщо не опрацювати неприємний досвід, у майбутньому це призведе до складності в комунікації, до негативного  сприйняття навколишнього світу. Наприклад, якщо в дитинстві ви були об'єктом критики для матері. Часто чули фрази: «Ти і так товста, куди тобі їсти» і т.п., це призведе до комплексів і порушення харчової поведінки.

Якщо вашими бажаннями нехтували, ви не отримували того, чого хотіли, постійно чули відмову. У дорослому житті буде важко відчувати впевненість, буде здаватися, що ви не гідні хороших речей. Ви будете ставити бажання інших на перше місце, принижуючи таким чином свою гідність.

Діти, яким постійно ставили в приклад досягнення інших («ось Маша молодець, добре вчиться, а ти що!»), не зможуть об'єктивно себе оцінювати. Вони звикли сприймати себе через призму чужих успіхів. І досягнувши результатів, не зможуть насолодитися здобутками, адже будуть думати, що не гідні. З'явиться психологічний тригер, який заблокує позитивні почуття, оприлюднивши те, що раніше травмувало.

Образа на маму негативно впливає на якість життя. Тільки усвідомивши, як позбутися дитячих образ, ви зможете рухатися далі, прийняти себе як особистість, розвиватися і повноцінно радіти життю.


Як собі допомогти?

Якщо неодноразово вводили в пошуковій системі запит: «Образа на матір як пробачити» — допоможуть поради психологів HoldYou.

Якщо є бажання і сили поговорити про все особисто — зробіть це! У доступній, спокійній формі розкажіть, що ранило вас і доставляло біль. Іноді мами не спеціально бувають різкими у своїх висловлюваннях. Почувши про ваші почуття, вони усвідомлять помилки і намагатимуться надалі їх не повторювати.

Цей спосіб хороший, коли ви можете поговорити особисто. Але як пробачити матір за дитячі образи в іншій ситуації? Читайте далі.

Згадайте ситуації, які кривдили і були неприємними. Щось прийде в голову відразу, щось — із часом. Не обов'язково обговорювати події особисто, адже так може з'явитися образа матері на дочку (сина).

Важливіше згадати і записати все в блокнот. Пишіть чесно і відкрито, не переживаючи, що записи побачать. Висловіть свої почуття і біль, нехай і в письмовій формі.

Образи бувають різні. Наприклад, мама приділяла більше уваги сестрі, а не вам. Не чула і не розуміла, ігнорувала, принижувала досягнення, більше дбала про думку оточуючих.

Згадайте конкретні ситуації та приклади.

В опрацюванні внутрішнього конфлікту, як позбутися від образи на батьків, допоможе зміцнення підсвідомості. Сформулюйте позитивні установки. Вони стануть опорою і підтримкою. Наприклад: «Я можу сама за себе постояти», «Я унікальна», «Я смілива і сильна» тощо.

Методи, як пробачити матір за нелюбов, різні. Важливо усвідомити, що ви робите це для себе і внутрішнього комфорту. Пробачаючи, ви не проявляєте слабкість і не прогинаєтеся. А відпускаєте неприємну ситуацію, яка приносить біль. Коли проблема перестане викликати тривогу, ви почнете жити щасливо і спокійно. Не обговорюйте все особисто, якщо не хочете. Пробачити образи дитинства можна всередині. Дозвольте це собі!

Читайте также

Чому діти часто беруть на себе роль дорослого?

Чому діти часто беруть на себе роль дорослого?

У той час як одні діти веселяться і насолоджуються безтурботним дитинством, іншим доводиться відкладати «святкування життя» на потім. Часто це призводить до того, що у доросле життя дитина несе не тільки радісні спогади, а й валізу невирішених питань.

Стосунки — батьки-діти

Стосунки — батьки-діти

Вам знайомий вираз "Всі ми родом з дитинства"? Так ось його сенс в тому, що психологія всіх напрямків вважає дитинство найважливішим часом. Адже саме тоді формується особистість людини, з усіма її задатками, і, на жаль, з усіма неврозами і проблемами.

Як пережити зраду – поради психологів

Як пережити зраду – поради психологів

Вступаючи у відносини, люди дають обіцянку бути вірними партнеру, але часто порушують свої клятви. Виправдання знаходяться різні, проте ситуації це не змінює. Зрада залишатиметься зрадою, під яким соусом її б не подали.