Авторизація

eye

Забули пароль?

Зв'язатися

Ми передзвонимо Вам в найближчий час!

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього


Створіть новий пароль

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

eye
eye

Реєстрація

eye

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Виберіть тип, дату та час консультації

Юлія Донцова
Юлія Донцова

Психолог

Ключовий напрям – аналітична психологія. Працюю з будь-яким запитом, який починається зі слів «Мене не влаштовує...». Допоможу вам налагодити гармонійні та здорові відносини з собою, партнером, дітьми або колективом.

Яна Валіахметова
Яна Валіахметова

Психолог-консультант в методі КПТ

Психолог-консультант, магістр практичної психології. Вивчаю когнітивно-поведінкову психотерапію, яка якісно змінює моє життя та життя моїх клієнтів. Допоможу впоратися з проблемами в сім'ї, з партнером, дітьми, а також з тривожністю, стресом, депресією тощо.

Юлія Петруняк
Юлія Петруняк

КПТ- консультант

Сертифікований КПТ та НЛП-консультант, працюю з установками, допомагаю змінити деструктивні шаблони поведінки, знайти смисли, підвищити якість життя, вийти на новий рівень. Шлях до себе починається з першого кроку!

Валентина Шост
Валентина Шост

Психолог

<p>Я психолог-консультант. Готова супроводжувати вас на шляху до кращого розуміння себе, своїх переконань і цінностей. В своїй роботі використовую такі методи як психоаналіз, символдрама і позитивна психотерапія.</p>

Ольга Коржунова
Ольга Коржунова

Аналітичний, клінічний психолог

Магістр клінічної та реабілітаційної психології, дипломований аналітичний психолог, активно використовую техніки когнітивно - поведінкової терапії. Допоможу впоратися з тривожними станами, панічними атаками, образами, психологічними травмами та іншими негативними станами, які заважають вам рухатися вперед.

Ольга Басіста
Ольга Басіста

Психолог-сексолог, гештальт-терапевт

Практикуючий психолог, сексолог, спеціаліст в роботі з емоційною залежністю, магістр, ведуча трансформаційних ігор. Використовую напрямки гештальт-терапії та позитивної крос-культурної психотерапії. Впевнена, твій крок - напрямок шляху.

Аліна Сазонова
Аліна Сазонова

Психолог-психотерапевт

Я добре працюю з труднощами у відносинах, з проблемами в професійній реалізації, невпевненістю в собі та психосоматикою. У своїй роботі переважно використовую метод гештальт-терапії, адже він спрямований на подолання ядра проблеми, а не просто боротьби з її наслідками.

Марія Янчук
Марія Янчук

Психолог-консультант, сімейний психолог

Психолог-консультант в роботі з сім’ями, налагодження дитячо-батьківських відносин, ЛГБТ френдлі психолог. Працюю з тривожністю, страхами, екзистенційними питаннями.

Юлія Якуніна
Юлія Якуніна

Cімейний консультант, підлітковий психолог

<div>Вища медична освіта. Досвід роботи 10 років. Працюю з дорослими та підлітками; з парами у ситуації конфлікту (у тому числі через гроші), зради, розлучення. Допомагаю впоратися зі страхом смерті, знайти смисли, здобути опору; з гнівом, образою, почуттям провини, неповноцінності, самотності; опрацювати образи на батьків; розібратися із психологічними причинами симптому захворювання. ЛГБТ френдлі.</div>

Маргарита Зайченко
Маргарита Зайченко

Психолог

Магістр психології. На сеансах ми разом опрацюємо ваші цілі, страхи, відчуття тривожності, різного роду конфлікти. Ключовий напрям – позитивна психотерапія з використанням проективних методик: казкотерапії, метафори, дослідження та аналізу сновидінь.

Юлія Реутенко
Юлія Реутенко

Психолог

Працюючи з клієнтом - я працюю з усією його сімейної системою. Використовую методи сімейно-системних гіпотез, генограму роду, психодраматичні методики сімейної терапії, методи регресивної терапії, енерготерапевтичні методи, медитативні вправи і техніки.

Лілія Малашко
Лілія Малашко

Психолог

<p>Магістр психології та педагогіки. Працюю в таких напрямках: сімейні консультації, питання сексуальності та дитячо-батьківські відносини. Допоможу впоратися із заниженою самооцінкою, взаємовідносинами як у парі, так і з дітьми, питаннями сексуального характеру, стресом, тривогою тощо.</p>

Роксоляна Мусіюк
Роксоляна Мусіюк

КПТ - консультант, гештальт-консультант

Використовую в роботі КПТ-підхід та гештальт. Керуюсь такими цінностями: кожна людина має право на прийняття і знайти в собі дім. Я готова пройти цей шлях разом. Працюю із різними запитами: тривожні, депресивні, панічні стани, невпевненість в собі, страх взаємодії зі світом, труднощі в стосунках із близькими, травматичний досвід.

Ірина Пікущенко
Ірина Пікущенко

Сімейний терапевт, дитячий психолог

Коли до мене приходять клієнти, я дослухаюсь до них та можу зрозуміти з першої зустрічі на якому рівні знаходяться їх проблеми: індивідуальному, сімейному, родовому. Допомогаю знайти способи виходу з конфліктної ситуації, подалати кризу, пережити хвилювання минулої або теперешньої ситуації, надаю підтримку, та супроводжую в ресурсний стан.

Катерина Сімороз
Катерина Сімороз

Гештальт-терапевт, підлітковий психоаналітик

Вітаю! Я практикуючий психолог, гештальт – терапевт, спеціаліст у дитячо – батьківських відносинах. Консультую у гештальт підході. Це робота з почуттями та емоціями, які дозволяють зрозуміти свої справжні потреби та знайти екологічний спосіб їхнього задоволення. Бути в гармонії з собою – це надійний фундамент для того, щоб радіти життю та продуктивно взаємодіяти з оточуючими.

Гліб Федоров
Гліб Федоров

Психолог

<p>Психолог-консультант. Спеціалізуюся по роботі з особистісними конфліктами, негативними переконаннями, а також депресивними та тривожними розладами легкого та помірного ступеня. Допомагаю у запитах, які пов'язані з пошуком гармонії в собі, розумінням своїх потреб, можливостей та ресурсів. У роботі з клієнтами використовую елементи з гештальт-терапії, схема-терапії та КПТ.</p>

Марія Собко
Марія Собко

Психолог

<p>Дипломований психолог, працюю в методі сімейної системної психотерапії. З турботою та в безпеці допомагаю досліджувати свій внутрішній світ та відносини з іншими.</p>

Амина Каримова
Амина Каримова

Психолог

Ольга Прибильська
Ольга Прибильська

Психолог

<p>Психолог, магістр психології. Практикую напрям сучасної психоаналітично орієнтованої психотерапії - символдраму. Я за лагідне та &ldquo;екологічне&rdquo; пропрацювання внутрішніх конфліктів, на консультаціях актуалізую внутрішні ресурси та використовую творчий підхід до вирішення психологічних труднощів, це сприяє якісним змінам у житті клієнта. Працюю з широким колом проблем.</p>

Олексій Косолапов
Олексій Косолапов

Психолог

<p>Я практичний психолог, кандидат психологічних наук, член Національної психологічної асоціації України. Працюю у сфері психологічних послуг понад 10 років. З 2021 року викладаю на кафедрі психології &laquo;Психологічне консультування&raquo; та &laquo;Основи психотерапії&raquo;. На даний момент завершую 5-річний професійний навчальний курс із психотерапії.</p>

Будь ласка, виберіть датуЗабули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Розпізнати і запобігти пасивно-агресивній поведінці

11.03.2021

Розпізнати і запобігти пасивно-агресивній поведінці

Розпізнати і запобігти пасивно-агресивній поведінці


Пасивна агресія зустрічається частіше, ніж здається. Така поведінка проявляється в робочих зв'язках, зокрема з начальством, а також у міжособистісних стосунках. Відразу важко визначити таку поведінку. Людина може вести себе цілком адекватно, проявляти «турботу», співчуття, давати поради. У той же час, люди з пасивною агресією постійно бурчать, ображаються, їх дратує все, навіть будь-яка дрібниця здатна порушити рівновагу. Кожну подібну манеру поводитися можна віднести до форми прихованої агресії. Давайте розберемося, що викликає таку поведінку, як правильно реагувати, щоб не створювати конфлікт.

Пасивна агресія


Це схильність до непрямого прояву агресії через приховані образи, похмуру, незадоволену, незрілу поведінку і т.п.
Таку модель поведінки також вважають токсичною, часто вона носить форми психологічного насильства.
«Могла б здогадатись і сама», «Все добре, не звертай уваги», «Мені все тепер зрозуміло» — здавалося б, нешкідливі фрази. Але кожна з них звучить як докір.

Прихована агресія властива людям, які не вміють або не можуть виражати почуття прямо. Наприклад, замість того щоб сказати неприємній людині: «Мені з тобою дискомфортно, я не хочу більше бачитися», хтось погоджується на зустріч. Однак в останній момент скасовує все, вигадуючи безглуздий привід. Інша людина, для якої теж властива ця форма поведінки, постійно буде заперечувати свої почуття: гнів, роздратування, злість, образу. Вона продовжить мовчати і стверджувати, що все добре. Закриваючи тим самим подальше обговорення і можливі варіанти вирішення ситуації.

Пасивно-агресивна поведінка


Люди з такою манерою поводитись регулярно блокують всі починання партнера. А коли друга половинка втрачає терпіння, вони спокійно цікавляться: «Що трапилося? Чому ти так реагуєш і злишся?». Причин такої поведінки може бути кілька: нарцисичний розлад особистості, дитячі травми, надмірне вживання алкоголю або наркотиків, емоційна незрілість тощо.

Можна виділити кілька основних ознак прихованої агресії:
пасивний опір виконувати нудні, рутинні завдання;
образи, скарги на нерозуміння і недооцінювання з боку колег/знайомих;
навмисне порушення особистих кордонів іншої людини;
завзятість, пристрасть до суперечок;
ігнорування завдань, зневажливе ставлення до керівництва;
заздрість;
уникнення відповідальності;
постійні скарги на несправедливість життя, важку долю тощо;
 
Психологи виділяють такі причини:

Виховання, негативний дитячий досвід, незакриті базові потреби. Коли в родині було не прийнято відкрито виражати свої емоції;
Обстановка, яка не сприяє прояву негативних емоцій — злості, роздратування і т.п. Це може бути бізнес-зустріч, обід в колі близьких. У подібних ситуаціях люди проявляють свої почуття соціально допустимим чином;
Вибір легкого шляху. Коли не хочеться здатися агресивною людиною, але якось потрібно випустити ці емоції. Тому замість відкритих і чесних реакцій, людина вибирає форму пасивної агресії.

Ознаки


Люди з прихованою агресією не можуть сказати «ні» та не здатні спілкуватися відкрито. Коли їх будь-що не влаштовує, вони не скажуть про це вільно і чесно. Натомість оберуть таку модель спілкування, в якій будуть погоджуватися, але вчиняти навпаки. Вони думають, що, проявивши справжні емоції, люди сприймуть їх негативно. Замовчування почуттів. На питання: «Що сталося?» людина скаже: «Все в порядку». Але вибере такий тон і форму, що буде очевидно — їй потрібна турбота, вона в біді. Однак вивести людину на відверту розмову буде неможливо.

Відмова від відповідальності, умисне обвинувачення в невдачах інших, регулярні виправдання, брехня, заперечення очевидного. Часта прокрастинація, ненависть до дедлайнів і розкладів. Такі люди постійно відкладають справи на потім, не дотримуються або переносять терміни виконання завдань. У всіх ідеях бачать недосконалість, заважають іншим мріяти і планувати. Не можуть відкрито висловлювати свою точку зору, залишаючи право вибору за партнером. Після чого звинувачують в тому, що він/вона все контролює. Пристрасть до суперечок і «випадкових» образ. Коли людина говорить: «Ти впорався добре, що дуже дивно».

Як реагувати


Якщо пасивну агресію проявляє хтось із знайомих або друзів, спробуйте мінімізувати спілкування з ними. Складніше протистояти, коли таку поведінку помічаєте у своєї другої половинки. Для початку зрозумійте, що ви відчуваєте. Якщо кожна спроба взаємодії закінчується сваркою, ви отримуєте тільки злість, нерозуміння і відчуваєте безсилля, у вашого партнера дійсно пасивно-агресивна поведінка.

Намагайтеся не реагувати на провокації та зберігати спокій. Коли ви реагуєте дуже емоційно, ваша друга половинка отримує те, чого домагалася — виправдання, щоб знову ухилитися від відповідальності. Дійте рішуче. Якщо вам щось не подобається — говоріть про це прямо. Не звинувачуйте партнера. Кажіть про свої почуття, про те, як його поведінка впливає на ваші стосунки. Не використовуйте натяки або образи, висловлюйте почуття чітко. Якщо вам важко справлятися самостійно, радимо звернутися до психолога. Він допоможе з'ясувати причини такої поведінки і знайти способи, як впоратися з цією проблемою.