Авторизація

eye

Забули пароль?

Зв'язатися

Ми передзвонимо Вам в найближчий час!

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього


Створіть новий пароль

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

eye
eye

Реєстрація

eye

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Виберіть тип, дату та час консультації

Юлія Донцова
Юлія Донцова

Психолог-психоаналітик

Ключовий напрям – аналітична психологія. Працюю з будь-яким запитом, який починається зі слів «Мене не влаштовує...». Допоможу вам налагодити гармонійні та здорові відносини з собою, партнером, дітьми або колективом.

Яна Валіахметова
Яна Валіахметова

КПТ - терапевт

Психолог-консультант, магістр практичної психології. Вивчаю когнітивно-поведінкову психотерапію, яка якісно змінює моє життя та життя моїх клієнтів. Допоможу впоратися з проблемами в сім'ї, з партнером, дітьми, а також з тривожністю, стресом, депресією тощо.

Юлія Петруняк
Юлія Петруняк

КПТ-консультант

Сертифікований КПТ та НЛП-консультант, працюю з установками, допомагаю змінити деструктивні шаблони поведінки, знайти смисли, підвищити якість життя, вийти на новий рівень. Шлях до себе починається з першого кроку!

Валентина Шост
Валентина Шост

Психолог-психотерапевт

Я психолог-консультант. Готова супроводжувати вас на шляху до кращого розуміння себе, своїх переконань і цінностей. В своїй роботі використовую такі методи як психоаналіз, символдрама і позитивна психотерапія.

Коржунова Ольга
Коржунова Ольга

Психолог-психоаналітик

Магістр клінічної та реабілітаційної психології, дипломований аналітичний психолог, активно використовую техніки когнітивно - поведінкової терапії. Допоможу впоратися з тривожними станами, панічними атаками, образами, психологічними травмами та іншими негативними станами, які заважають вам рухатися вперед.

Світлана Сьомкіна
Світлана Сьомкіна

Психолог-психотерапевт

У своїй роботі я допомагаю людям прожити труднощі і кризи відносин, вибудувати відповідальне, щасливе, гармонійне життя, справлятися зі страхами, депресіями і з різними життєвими ситуаціями.

Ольга Басіста
Ольга Басіста

Психолог-сексолог

Практикуючий психолог, сексолог, спеціаліст в роботі з емоційною залежністю, магістр, ведуча трансформаційних ігор. Використовую напрямки гештальт-терапії та позитивної крос-культурної психотерапії. Впевнена, твій крок - напрямок шляху.

Марія Янчук
Марія Янчук

Сімейний психолог

Психолог-консультант в роботі з сім’ями, налагодження дитячо-батьківських відносин, ЛГБТ френдлі психолог. Працюю з тривожністю, страхами, екзистенційними питаннями.

Аліна Сазонова
Аліна Сазонова

Психолог-психотерапевт

Я добре працюю з труднощами у відносинах, з проблемами в професійній реалізації, невпевненістю в собі та психосоматикою. У своїй роботі переважно використовую метод гештальт-терапії, адже він спрямований на подолання ядра проблеми, а не просто боротьби з її наслідками.

Маргарита Зайченко
Маргарита Зайченко

Психолог-психотерапевт

Магістр психології. На сеансах ми разом опрацюємо ваші цілі, страхи, відчуття тривожності, різного роду конфлікти. Ключовий напрям – позитивна психотерапія з використанням проективних методик: казкотерапії, метафори, дослідження та аналізу сновидінь.

Юлія Реутенко
Юлія Реутенко

Сімейний психолог

Працюючи з клієнтом - я працюю з усією його сімейної системою. Використовую методи сімейно-системних гіпотез, генограму роду, психодраматичні методики сімейної терапії, методи регресивної терапії, енерготерапевтичні методи, медитативні вправи і техніки.

Лілія Малашко
Лілія Малашко

Психолог

<p>Магістр психології та педагогіки. Працюю в таких напрямках: сімейні консультації, питання сексуальності та дитячо-батьківські відносини. Допоможу впоратися із заниженою самооцінкою, взаємовідносинами як у парі, так і з дітьми, питаннями сексуального характеру, стресом, тривогою тощо.</p>

Будь ласка, виберіть датуЗабули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Маніпулятор. Аб’юзер. Перверзний нарцис. Хто ці люди?

19.04.2021

Маніпулятор. Аб’юзер. Перверзний нарцис. Хто ці люди?

Маніпулятор. Аб’юзер. Перверзний нарцис. Хто ці люди?

Аб’юзер, нарцис, маніпулятор, невротична особистість — це поняття, міцно вкорінені у свідомості. Але що стоїть за ними — демонічний образ або людина з психічним розладом?

Люди часто плутають ці терміни. Але в кінцевому рахунку приходять до єдиного знаменника -— це нарциси. Однак нарцисизм не завжди супроводжується маніпуляціями, соціопатією або будь-якою формою насильства.

Для психологічно здорової людини спілкування з такими людьми є руйнівним. Нерідко це призводить до глибокої депресії або апатії.

Чоловік — маніпулятор, нарцис, рятівник? Розберемося в статті.

Маніпулятор

Ця людина — професіонал. Зрозуміти, що вами маніпулюють, непросто. Такі люди діють інтуїтивно, м'яко, настільки непомітно, що вам і в голову не прийде шукати підводні камені в поведінці. Маніпуляції в стосунках — не рідкість. Наприклад, часто відчуваєте провину, хоча не зробили нічого поганого. Перестали бачитися з друзями, рідше відвідуєте батьків, а ексклюзивні сукні в гардеробі змінилися на спортивки та безформні худі.

Прихованими маніпуляторами можуть виявитися друзі, родичі, колеги, начальник або друга половинка.

І якщо починалося спілкування легко і в задоволення, то подальший розвиток стосунків може сильно змінитися.

Ознаки:

Аб’юзер

Слово «аб’юз» останнім часом набуло небувалу популярність. Будь-яке психологічне або емоційне насильство вважається ознакою аб’юзивних відносин. Розберемося, чи так це.

Аб’юзер — це людина, яка застосовує по відношенню до інших насильство, образи, приниження, шантаж, жорстокість. Або примушує до чогось всупереч їхньому бажанню. Переслідувач зробить все можливе, щоб людина відчувала дискомфорт. Нерідко об'єкти насильства стають жертвами невротичної депресії.

Аб’юз ознаки:

Перверзний нарцис

Нарцисами називають людей, які вважають себе унікальними особистостями. Це є особливістю їхньої психіки. Їм здається, що вони в усьому перевершують інших. Нарцисизм — улюблена хвороба світського суспільства.

Такі риси характеру притаманні багатьом людям. Здорові особи трансформують їх в амбіції, цілі та бажання. У той час як людей з психічним розладом може здолати невротична депресія або біполярні розлади.

Нарциси сфокусовані на собі. Страждають манією величі та зверхністю. Для них існує лише один ідеал — він сам!

Ознаки:

Жертвою перверзного нарциса ніколи не буде слабка і невпевнена в собі особистість. Він вибирає яскравих, незалежних, успішних людей.

Способи маніпуляції:

Незначна сварка може спровокувати напад люті та злості; невиконання обіцянок; розкриття таємниці, нібито «випадково», адже він нікого не хотів образити; бойкот, ігнорування партнера в якості покарання за проступок; безпричинне охолодження відносин і т.п.

Як спілкуватись

Маніпулятор:

 Не забувайте про свої права; зберігайте дистанцію; не реагуйте на слова кривдника; навчіться говорити «ні»; розкажіть про наслідки; дайте відсіч.

Аб’юзер:

Багато хто впевнений, що аб’юзер — обов'язково соціопат. Однак нi. Соціопат — це людина, яка ігнорує суспільні норми, замкнута, агресивна, почасти безсердечна. Навіть при наявності схожих якостей, соціопатія і аб’юз — не одне й те саме.

Правила спілкування:

Не намагайтесь з'ясовувати відносини, вас все одно не почують; скоротіть дистанцію, мінімізуйте спілкування, спробуйте розірвати цей деструктивний зв'язок; не звинувачуйте себе.

Перверзний нарцис:

Встановіть особисті кордони і попросіть їх дотримуватися; уникайте відвертих розмов, не діліться секретами; не приймайте допомоги від нарциса; залишайтеся впевненим у собі; зберігайте дистанцію.

Читайте также

Заздрість: як направити негативну емоцію собі на користь

Заздрість: як направити негативну емоцію собі на користь

Заздрість — це почуття, яке знайоме кожній людині. Хоча б раз у житті ми знецінювали свої старання, при цьому захоплюючись успіхами і досягненнями інших. Заздрість буває біла і чорна, людина сама вирішує, що відчувати.

Як уникнути конфлікту і знайти спільну мову з дитиною

Як уникнути конфлікту і знайти спільну мову з дитиною

Як не старайся, але конфліктів із дітьми не уникнути. Наскільки б ідеальною та досконалою не була сім'я, час від часу напруга в стосунках буде зростати. Одна з найчастіших причин розбіжностей – порушення особистих кордонів дитини.

Стосунки — батьки-діти

Стосунки — батьки-діти

Вам знайомий вираз "Всі ми родом з дитинства"? Так ось його сенс в тому, що психологія всіх напрямків вважає дитинство найважливішим часом. Адже саме тоді формується особистість людини, з усіма її задатками, і, на жаль, з усіма неврозами і проблемами.