Авторизація

eye

Забули пароль?

Зв'язатися

Ми передзвонимо Вам в найближчий час!

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього


Створіть новий пароль

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

eye
eye

Реєстрація

eye

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Виберіть тип, дату та час консультації

Марія Шевченко
Марія Шевченко

Психолог

Психолог-консультант. У своїй роботі використовую методи когнітивно-поведінкової, позитивної та системної сімейної психотерапії. Керуюся такими важливими професійними принципами, як етика, гуманність і повага. Допоможу подолати тривогу, соціальні страхи, фобії та міжособистісні конфлікти. Ви набудете впевненості в собі, зможете підвищити самооцінку, впораєтеся з нерішучістю.

Юлія Петруняк
Юлія Петруняк

Психолог

Психолог, сертифікований НЛП-консультант, використовує в роботі техніки когнітивно-Поведінкової моделі Досвід роботи в сфері консультування клієнтів - 13 років. Автор статей, учасник міжнародних програм з обміну досвідом з іноземними колегами.

Ольга Журавель
Ольга Журавель

Психолог

Психолог-консультант. Використовую методи позитивної, когнітивно-поведінкової та транссистемної психотерапії. Допоможу впоратися з конфліктами та їх профілактикою в стосунках, невпевненістю в собі, низькою самооцінкою, соціальними страхами, панічними атаками, фобіями, тривогою та іншими проблемами.

Юлія Донцова
Юлія Донцова

Психолог

Ключовий напрям – аналітична психологія. Працюю з будь-яким запитом, який починається зі слів «Мене не влаштовує...». Допоможу вам налагодити гармонійні та здорові відносини з собою, партнером, дітьми або колективом.

Маргарита Зайченко
Маргарита Зайченко

Психолог

Магістр психології. На сеансах ми разом опрацюємо ваші цілі, страхи, відчуття тривожності, різного роду конфлікти. Ключовий напрям – позитивна психотерапія з використанням проективних методик: казкотерапії, метафори, дослідження та аналізу сновидінь.

Яна Валіахметова
Яна Валіахметова

Психолог

Психолог-консультант, магістр практичної психології. Вивчаю когнітивно-поведінкову психотерапію, яка якісно змінює моє життя та життя моїх клієнтів. Допоможу впоратися з проблемами в сім'ї, з партнером, дітьми, а також з тривожністю, стресом, депресією тощо.

Ольга Басіста
Ольга Басіста

Психолог

Практикуючий психолог, сексолог, спеціаліст в роботі з емоційною залежністю, магістр, ведуча трансформаційних ігор. Використовую напрямки гештальт-терапії та позитивної крос-культурної психотерапії. Впевнена, твій крок - напрямок шляху.

Константинов Сергій
Константинов Сергій

Психолог

Психолог, психолог-консультант. Допоможу вам знайти спільну мову із собою, розібратися в своєму життєвому сценарії і своїх установках. Індивідуально підходжу до кожного клієнта. Використовую методи трансакційного аналізу, психосинтеза.

Оксана Ступенко
Оксана Ступенко

Психолог

У своїй роботі допомагаю впоратися зі складнощами у взаєминах із близькими та колегами, подолати страхи, тривогу, невпевненість, депресивні стани, а також знайти способи стати більш гармонійною і щасливою людиною.

Лілія Малашко
Лілія Малашко

Психолог

Магістр психології та педагогіки. Працюю в таких напрямках: сімейні консультації, питання сексуальності та дитячо-батьківські відносини. Допоможу впоратися із заниженою самооцінкою, взаємовідносинами як у парі, так і з дітьми, питаннями сексуального характеру, стресом, тривогою тощо.

Валентина Шост
Валентина Шост

Психолог

Я психолог-консультант. Готова супроводжувати вас на шляху до кращого розуміння себе, своїх переконань і цінностей. В своїй роботі використовую такі методи як психоаналіз, символдрама і позитивна психотерапія.

Коржунова Ольга
Коржунова Ольга

Психолог

Практикуючий - психолог, магістр клінічної та реабілітаційної психології, сертифікований аналітичний психолог, активно використовую техніку когнітивно - поведінкової терапії.

Аліна Сазонова
Аліна Сазонова

Психолог

Я допомагаю людям відновлювати здатність творити своє життя, повернути в нього пристрасть, вибирати себе, знаходити форму контакту з близькими, рідними, колегами виходячи з того, що є в даний момент.

Надія Назарчук
Надія Назарчук

Психолог

Практикуючий психолог, гештальт-терапевт, ЛГБТ-френдлі терапевт. Допоможу пережити кризовий період, впоратися з питаннями сепарації, самореалізації, пошуку ідентичності.

Світлана Сьомкіна
Світлана Сьомкіна

Психолог

У своїй роботі я допомагаю людям прожити труднощі і кризи відносин, вибудувати відповідальне, щасливе, гармонійне життя, справлятися зі страхами, депресіями і з різними життєвими ситуаціями.

Анастасія Марченко
Анастасія Марченко

Психолог

У своїй роботі допомагаю впоратися зі складнощами у взаємовідносинах з оточуючими і самим собою, подолати складнощі як особистого так і професійного характеру, позбутися страхів, тривоги, невпевненості, емоційного вигорання, депресійного стану, а також дозволити собі стати щасливою людиною.

Юлія Реутенко
Юлія Реутенко

Психолог

Працюючи з клієнтом - я працюю з усією його сімейної системою. Використовую методи сімейно-системних гіпотез, генограму роду, психодраматичні методики сімейної терапії, методи регресивної терапії, енерготерапевтичні методи, медитативні вправи і техніки.

Марія Янчук
Марія Янчук

Психолог

Психолог-консультант в роботі з сім’ями, налагодження дитячо-батьківських відносин, ЛГБТ френдлі психолог. Працюю з тривожністю, страхами, екзистенційними питаннями.

Юлія Літовчак
Юлія Літовчак

Психолог

Психолог – консультант, використовує методи арт-терапії в консультуванні. В професійній діяльності – через підтримку, відбувається позитивна динаміка клієнтів в особистісному зростанні, в набутті впевненості в собі, розумінні своїх внутрішніх ресурсів та їх розподілу по сферах життя. Коли Ти відкриваєшся Всесвіту, він відповідає Тобі взаємністю. Живи. Твори. Лови момент!

Будь ласка, виберіть датуЗабули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Як припинити реагувати на негатив

10.12.2020

Як припинити реагувати на негатив

Негативні коментарі та критика від знайомих, друзів або колег здатна кожного вибити з колії. Від цього погіршується настрій, падає самооцінка, починається період жорсткого самокопання та самоаналізу. Однак з удосконаленням особистості це не має нічого спільного. Критика допустима в тому випадку, якщо, по-перше, ви поважаєте думку людини, що критикує. Та знаєте, що вона бажає кращого. По-друге, усвідомлюєте, що це не безпідставні коментарі, а конструктивні зауваження.


Якщо ж брати до уваги всіх тролів, стрес і депресія – неминучі.


Важливо навчитися правильно реагувати, а краще зовсім ігнорувати грубі та очевидно провокаційні коментарі. Особливо це актуально в період популярності соцмереж. Де кожен вважає священним обов'язком навчити когось жити «правильно».


Якщо чули прислів'я «Порожня діжка дужче гримить», то розумієте, що голосніше за всіх висловлюють «експертну» думку ті люди, які по суті нічого не знають.


Давайте розберемося, як реагувати на негатив.

Проблема повсюдності негативу

Часто неприємний коментар сприймається як норма. Причина – його повсюдність. Соцмережі кишать «експертами», хейтерами і тролями. Отже уникнути цього або сховатися, як у дитинстві, «в будиночку» вже не вийде. Замість того, щоб впадати в депресію, навчіться виживати!


Це стосується і особистого спілкування. Знайомі або колеги з роботи чомусь впевнені, що без їх суб'єктивної думки нам не впоратися. Та й хто ми такі, щоб жити життям, яке влаштовує тільки нас.


Вони постійно відпускають саркастичні зауваження щодо шарфа, який не пасує черевикам. Або ще гірше, як потрібно правильно поводитися, щоб завоювати серце чоловіка.


Загалом, навмисно шукати негатив не доводиться – він сам слідує по п'ятах. І не виключено, що одного разу ми впадемо від нього в залежність. Не те щоб спеціально шукатимемо його, але утриматися від читання хейтерських коментарів буде складніше.

Що з цим робити?

Для початку відокремте емоційне від раціонального.


Критика – це свого роду мистецтво делікатності та такту, яким, на жаль, володіють не всі. Ми ж стикаємося з нею частіше, ніж хотілося б. Особливо нею зловживають люди, що займають керівні посади. Замість того, щоб зробити зауваження про неправильно виконану роботу, вони починають критикувати співробітника. Деякі люди просто не вміють будувати комунікацію адекватно, адже звикли спілкуватися тільки в пасивно-агресивній формі.


Людині, на яку спрямована критика, важливо навчитися виділяти в цьому потоці негативу раціональне зерно, і фокусуватися на ньому. Спробуйте з'ясувати, що в зауваженні – факт, а що – особиста претензія та ставлення людини.


Важливо обговорювати ту форму, з якою подається інформація, якщо вас не влаштовує тон, формулювання тощо.

Вчимося дистанціюватися від того, що відбувається

Повністю проігнорувати негативний коментар іноді важко, але приймати всю критику на свій рахунок – не найкраща ідея. Іноді боротися варто не тільки з інформацією, але і з людиною, від якої вона надходить. Звичайно, боротися не в буквальному сенсі слова, просто максимально скоротити дистанцію та звести спілкування до мінімуму. Однак, що робити, якщо джерело негативу – керівник або близький друг, якого не хочеться втрачати?


1. Обговоріть своє ставлення до такої подачі критики. Скажіть, що вас зачіпають уїдливі коментарі та було б комфортніше, якби зауваження висловлювалися в більш дружній формі;

2. Зрозумійте, що ваше життя – виключно ваша відповідальність. І вибирати, як чинити і що носити – тільки ваш вибір. Навчіться не ставитися серйозно до всіх проявів негативу. Завжди знайдуться люди, яких ваш спосіб життя не буде влаштовувати. Задумайтесь над тим, чи вартий цей випадок ваших сил і нервів. Сприймайте критику, як можливість прокачати терпіння та спокій.

Зменшуємо споживання негативу

Це те, про що писали вище. Намагайтеся якомога менше спілкуватися з людьми, які є джерелами негативу. Це токсичні люди, сенс життя яких побудований навколо критики та роздавання непотрібних порад. Варіанту не давати приводу – не існує.
Хто шукає – той знайде.


Якщо, наприклад, ви стикаєтеся з критикою в соцмережах, не вступайте в дискусію і полемічні суперечки. Або ігноруйте коментарі хейтерів, або дайте нейтральну відповідь. Головне – не пишіть моментально. Не критикуйте інших, відчуваючи сильні емоції, почуття образи, або перебуваючи в поганому настрої. Відкладіть переписку на зручний час, коли ви будете спокійні, а не стривожені. У випадку з критикою, правило: «головний захист – напад» не працює.


І пам'ятайте, скільки б ви не доводили правоту, завжди знайдеться людина, яка віднайде привід для негативного коментаря. Намагайтеся витягати з конструктивної критики користь, вчитися новому, знаходити інші шляхи вирішення складних ситуацій.