Проблеми: насильство, аб'юз, токсичні стосунки та вихід з них, соціальна тривожність, ОКР, ПТСР, життєві кризи, пригнічення, депресія, неприйняття себе, дитячі травми, тривоги та страхи.
Юлія Реутенко
Сімейний психолог
Досвід: 3 роки.
Підходи:регресивна терапія, системно-сімейна психотерапія з використанням трансгенераційного та системного підходів.
Проблеми: дитячі травми дорослих людей, співзалежні відносини, самознецінення, негативні взаємовідносини з батьками.
Олексій Видиш
Сімейний та корпоративний психолог, медіатор, супервізор, тренер, фасилітатор
Проблеми: батьківські сценарії у дітей, конфлікти з підлітками, проблеми в навчанні дитини, буллінг, тривога, панічні атаки, самотність, робота зі страхами, проблеми у стосунках.
Катерина Сімороз
Психолог, гештальт- терапевт, спеціаліст в дитячо-батьківських відносинах.
Проблеми: емоційна залежність, фобії, нав'язливі думки, хронічна втома, прокрастинація, відсутність сенсу життя, емоційна нестабільність, питання ідентичності.
Роксоляна Вовк
КПТ – консультант, гештальт-консультант
Досвід: 5 років.
Підходи: когнітивно-поведінкова та гештальт терапія.
Проблеми:тривожний, депресивний, панічний стани, невпевненість, страх взаємодії зі світом, труднощі у відносинах з близькими, травматичний досвід, складність прийняти рішення, невпевненість у собі.
Проблеми: тривожність, емоційні зриви на близьких,емоційна пригніченість чи апатія, відносини у парі/з дітьми/з батьками, проблеми самотності, вихід із відносин.
Ольга Прибильська
Психолог-консультант
Досвід: 7 років.
Підходи:кататимно-імагінативна психотерапія (символдрама) та арт-терапія.
Проблеми:труднощі у відносинах пари, сім'ї, пошуки себе, проблеми з самооцінкою, втрата, страхи та фобії. Формування планів на життя, кар'єру та пост
Проблеми: сім'я та взаємини в ній, внутрішньоособистісні конфлікти та проблеми у комунікації зі світом, вибір професії та пошук власного шляху, відносини чоловіка та жінки.
Проблеми:депресія, складнощі у відносинах з партнером, батьками, дітьми, самооцінка, проблеми з дітонародженням та створенням сім'ї, розлучення та втрата, проб
Іван Гуртовий
Психолог-психотерапевт, сімейний психолог
Досвід: 11 років
Підходи: КПТ, арт-терапія, символдрама та мультимодальний підхід.
Проблеми: насилля та тиск, негативні та нав'язливі думки, ПА, втрата близької людини, ПТСР, РПП, тривожні та депресивні стани, апатія, почуття провини, проблеми у взаємовідносинах.
Проблеми:особистістні проблеми, вигорання, депресія, хронічна втома, стосунки у парі, розлучення, проблеми з успіхом, мотивація, розлад харчової поведінки та інше.&a
Ірина Філенко
Дитячий, підлітковий, сімейний психолог
Досвід: 9 років.
Підходи:сімейна терапія, арт-терапія, методи та техніки з опорою на сильні сторони клієнта.
Проблеми: стосунки з дитиною, конфліктні ситуації у сім'ї , підліткова криза, відчуженість та агресія підлітків, гендерні особливості зростання, ресурс на батьківство.
Проблеми: панічні атаки, стрес, вигорання, втрата сенсів, самосприйняття, батьківство та відносини з дитиною, розрив відносин, дитячі психотравми, нав'язливі думки та спогади
Проблеми: співзалежні відносини, проживання етапів змін (звільнення, розлучення, переїзд), дитячо-батьківські відносини, комунікація у парі, тривожність, страхи, внутрішній дисбаланс.
Проблеми:конфлікти у відносинах, самооцінка, кризи, дитячі травми, вікові кризи,проживання розлук, невпевненість у собі, адаптація до життя в іншій країні.
Яна Валіахметова
Психолог-консультант у методі КПТ
Досвід: 4 роки.
Підходи: когнітивно-поведінкова терапія (КПТ), орієнтована на результат короткострокова терапія (ОРКТ).
Проблеми:проблеми в сім'ї, з партнером, чи дітьми, тривожність, стрес, депресія,п
Лілія Малашко
Психолог-сексолог, сімейний психолог
Досвід: 15 років.
Підходи:психоаналіз, КПТ, емоційно-фокусована та емоційно-образна терапія.
Проблеми: занижена самооцінка, взаємовідносини у парі, невдоволеність життям, питання сексуального характеру, стрес, тривога, дитячо-батьківські відносини.
Проблеми: сексуальність, психологічна чи емоційна залежність, гнів, образа, самотність, сором себе і своїх почуттів, самооцінка, тривога, страхи, панічні атаки, проблеми в стосунках, пошук мотивації.
Проблеми:поведінка дітей, страхи, невпевненість, труднощі у спілкуванні, неврози, мотивація. У дорослих: низька самооцінка, проживання криз, негат
Олена Дулова
Психолог, сімейний психолог
Досвід: 15 років.
Підходи:КПТ, гештальт-терапія, арт-терапія.
Проблеми: емоційна нестабільність, дитячо-батьківські відносини, кризові ситуації, втрати, тривожні стани, страхи, взаємини в родині, в парі, батьківство, конфлікти з оточуючими.&
Марія Кісілевич
КПТ-консультант, коуч, дитячий психолог
Досвід: 15 років.
Підходи: КПТ, арт-терапія, дитяча психологія.
Проблеми: Проблеми у стосунках з дітьми, питання виховання та розвитку дітей, адаптаційний період дитини ( садочок, школа), тривожність, страхи, негативні переконання, панічні атаки, енурез, злість.
Проблеми: проблеми сну, домашнє насилля і абьюзивні відносини, проблеми у стосунках, тривога, апатія, добре оріентуюся в унікальному контексті з яким стикаються LGBTQ+ люди.
Проблеми:кризи у відносинах (зради, тривожність, уразливість, ревнощі, контроль, панічні атаки), проблеми жіночого самопрояву, пошук ресурсу, проблеми самооцінки та емоцій.
Гліб Федоров
Психолог-консультант
Досвід: 5 років
Підходи: когнітивно-поведінкова терапія, гештальт-терапія та схема-терапія.
Проблеми:особистісні конфлікти, негативні переконання, а також депресивні та тривожні розлади легкого та помірного ступеня. Пошук гармонії та особистісний ріст.
Валентина Шост
Психолог, консультант у методі позитивної психотерапії
Досвід: 5 років.
Підходи: психоаналіз, коучинг, символдрама і позитивна психотерапія.
Проблеми: аеро- та інші фобії, внутрішня дисгармонія, відносини з оточуючими, тривога, пошук себе, самореалізація, страх публічності, негативні переживання.
Проблеми:індивідуальні та міжособистісні складнощі (самотність, повторювані сценарії, часті конфлікти, втрата довіри, зрада, незадоволеність у сексуальній сфері та ін.).
Анжела Долженко
Психолог, арт-терапевт, тілесний терапевт
Досвід: 23 роки.
Підходи: арт-терапія, тілесно-орієтована терапія, робота з метафоричними асоціативними картами.
Проблеми: невпевненість в собі, страхи, тривожні стани, конфлікти, пошук справи життя, кризи у сімейних відносинах, супровід процесу та наслідки розлучення.
Проблеми: невдоволеність життям, невпевненість та нерішучість, низька самоповага, самотність, нелюбов до своєї роботи та стилю життя, самореалізація, проблеми у романтичних стосунках.
Марія Янчук
Психолог-консультант, сімейний психолог
Досвід: 8 років.
Підходи: транзактний аналіз, метод психологічного аналізу, нейропсихологічні техніки, арт-терапія.
Проблеми: конструктивна комунікація, дитячо-батьківські проблеми, підвищена/знижена емоційність, проблеми вибору, невпевненість у собі, проблеми ЛГБТК+ .
Проблеми: кризові стани, ПТСР, гендерно-зумовлене насильство (зокрема домашнє). Буду корисна в роботі з тривожністю, депресивними станами, вигоранням та самооцінкою.
Проблеми: ситуації конфлікту (у тому числі через фінансовий аспект), зради, розлучення, страх смерті, гнів, образа, почуття провини, самотність, проблеми представників ЛГБТ.
Марія Собко
Психолог-консультант
Досвід: 5 років.
Підходи: сімейна системна психотерапія.
Проблеми: труднощі у відносинах із партнером, сім'єю і, насамперед, із собою, внутрішня опора, тривоги, пошук work-life balance, робота з установками та життєвим сценарієм, емоційне вигорання.
Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього
Підтвердження номера
Вам було відправлено sms з кодом підтвердження
×
Індивідуальна чи групова терапія: що обрати?
04.07.2022
Щодня ми стикаємося з різними неприємними подіями. Це можуть бути побутові негаразди або дещо глобальніше, що впливає на життя в цілому. Разом із цим ми відчуваємо певні емоції: злість, роздратування, зневіру, розчарування тощо. Важливо розуміти, що будь-які негативні відчуття впливають на наш емоційний стан, нерідко спричиняючи стрес. Це може призвести до ментальних проблем і нестабільного психологічного стану.
Щоб впоратись із внутрішніми кризами та емоційними гойдалками, буде корисною терапія. Та що обрати: індивідуальні чи групові сеанси? У чому різниця і що більш дієве? Розберемось у статті.
Навіщо мені психолог
Перш ніж розглянути особливості терапії, розберемо актуальне для багатьох запитання: навіщо взагалі той психолог. Деякі люди вважають, що психолог потрібен тільки тим, хто має конкретні проблеми, які самотужки не здолати. Та насправді, ходити до психолога — це доволі розповсюджена практика. А враховуючи ті обставини та події, які зараз проживає кожен українець, — ця практика буде корисною майже всім. Як сьогодні, так і в майбутньому.
Сеанс у психолога — це зовсім не як розмова із подругами. Так, в обох випадках ви проливаєте душу, говорите про потаємне, намагаєтесь розібратись у собі та стосунках. З друзями у вас є певна емоційна прив’язаність, яка працює як система. І ніхто не зацікавлений у тому, щоб ця система змінювалась.
З психологом такого зв’язку немає. І це дає йому додаткову мотивацію допомогти вам вийти на новий життєвий рівень. Спеціаліст робить вагомий емоційний внесок, який дозволяє об’єктивно подивитись на себе збоку. Побачити всі сильні та слабкі сторони.
Тепер, власне, про види консультування.
Індивідуальна психотерапія: особливості
Індивідуальна та групова терапія — це абсолютно різні формати роботи. І буде помилкою стверджувати, що якийсь окремий вид консультування буде більш дієвим. Користь можна отримати з будь-якого формату. Багато залежить саме від вашої мотивації, зусиль, готовності діяти та змінювати життя. Крім того, варто враховувати специфіку роботи психолога, не всі проводять групові практики, зосереджуючись виключно на індивідуальних сесіях. І звісно, треба зважати на запит, адже деякі проблеми можна вирішити тільки на індивідуальних зустрічах.
Плюси:
1. Взаємодія зі своїм внутрішнім «Я».
2. Вся увага психолога зосереджена тільки на вас.
3. Екологічне вираження емоцій. Їх не треба приховувати або уникати, аби не зіткнутись з осудом інших людей в групі.
4. Самостійно обираєте темп, у якому комфортно рухатись.
5. Звільнення від негативних або нав'язливих думок.
6. Глибше занурюєтесь у роботу — швидше отримаєте результат.
7. Більш вільне обговорення особистих тем.
8. Вирішення проблем і внутрішніх конфліктів, які психолог не зможе опрацювати з вами в групі.
Мінуси індивідуальної роботи:
1. Важко наважитись і почати. Постійно з’являтимуться фактори, які будуть стримувати. Доведеться долати саботаж самостійно, без підтримки групи.
2. Вихід із зони комфорту. Правильніше навіть сказати, що це вхід у зону дискомфорту.
3. Вища ціна, адже вся увага зосереджена тільки на вас.
Групова психотерапія: плюси та мінуси
Плюси:
1. Вартість. Групова робота — більш економний варіант, що в принципі логічно.
2. Досвід людей з групи може стати для вас терапевтичним.
3. Легше долати саботаж і спротив. Якщо всі робитимуть практики і завдання, ви так само будете прикладати максимум зусиль.
4. З’явиться додаткова можливість самовдосконалення. Адже учасники групи будуть ділитись власним життєвим досвідом, методами вирішення проблем і конфліктів. У вас буде можливість вчитися на досвіді інших.
5. Можливо, вам буде цікаво спостерігати за тим, як інші учасники змінюються, розвиваються, долають внутрішні конфлікти та кризи.
6. Є теми, про які говорити в групі більш комфортно. Крім того, учасники також могли переживати такий чи схожий досвід. Ви зможете отримати зворотній зв'язок і подивитись на ситуацію під іншим кутом.
7. Ви краще пізнаєте психолога і зрозумієте, чи хочете продовжувати роботу в індивідуальному форматі.
Мінуси групової роботи:
1. Менше уваги від психолога.
2. Треба рухатись по спільній програмі та в єдиному темпі — ніхто не буде підлаштовуватись під вас.
3. Є завдання для самостійної роботи, за якими не завжди буде зворотній зв'язок. Знову ж таки, через кількість людей і специфіку роботи.
Психологи радять обирати той вид психологічної практики, який буде найбільш комфортним, викликатиме якомога менше спротиву та саботажу. Не треба йти в групову терапію, якщо ви не готові до цього. Краще почати з індивідуальних сесій, а потім обрати — продовжувати чи змінити практику на іншу.