Авторизація

eye

Забули пароль?

Зв'язатися

Ми передзвонимо Вам в найближчий час!

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього


Створіть новий пароль

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

eye
eye

Реєстрація

eye

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Виберіть тип, дату та час консультації

Юлія Донцова
Юлія Донцова

Психолог аналітичного напрямку

Ключовий напрям – аналітична психологія. Працюю з будь-яким запитом, який починається зі слів «Мене не влаштовує...». Допоможу вам налагодити гармонійні та здорові відносини з собою, партнером, дітьми або колективом.

Яна Валіахметова
Яна Валіахметова

Психолог-консультант в методі КПТ

Психолог-консультант, магістр практичної психології. Вивчаю когнітивно-поведінкову психотерапію, яка якісно змінює моє життя та життя моїх клієнтів. Допоможу впоратися з проблемами в сім'ї, з партнером, дітьми, а також з тривожністю, стресом, депресією тощо.

Юлія Петруняк
Юлія Петруняк

КПТ- консультант

Сертифікований КПТ та НЛП-консультант, працюю з установками, допомагаю змінити деструктивні шаблони поведінки, знайти смисли, підвищити якість життя, вийти на новий рівень. Шлях до себе починається з першого кроку!

Валентина Шост
Валентина Шост

Психолог, консультант в методі позитивної психотерапії

Я психолог-консультант. Готова супроводжувати вас на шляху до кращого розуміння себе, своїх переконань і цінностей. В своїй роботі використовую такі методи як психоаналіз, символдрама і позитивна психотерапія.

Коржунова Ольга
Коржунова Ольга

Аналітичний, клінічний психолог

Магістр клінічної та реабілітаційної психології, дипломований аналітичний психолог, активно використовую техніки когнітивно - поведінкової терапії. Допоможу впоратися з тривожними станами, панічними атаками, образами, психологічними травмами та іншими негативними станами, які заважають вам рухатися вперед.

Світлана Сьомкіна
Світлана Сьомкіна

Психолог, гештальт-терапевт

У своїй роботі я допомагаю людям прожити труднощі і кризи відносин, вибудувати відповідальне, щасливе, гармонійне життя, справлятися зі страхами, депресіями і з різними життєвими ситуаціями.

Ольга Басіста
Ольга Басіста

Психолог-сексолог, гештальт-терапевт

Практикуючий психолог, сексолог, спеціаліст в роботі з емоційною залежністю, магістр, ведуча трансформаційних ігор. Використовую напрямки гештальт-терапії та позитивної крос-культурної психотерапії. Впевнена, твій крок - напрямок шляху.

Марія Янчук
Марія Янчук

Психолог-консультант, сімейний психолог

Психолог-консультант в роботі з сім’ями, налагодження дитячо-батьківських відносин, ЛГБТ френдлі психолог. Працюю з тривожністю, страхами, екзистенційними питаннями.

Аліна Сазонова
Аліна Сазонова

Психолог-психотерапевт

Я добре працюю з труднощами у відносинах, з проблемами в професійній реалізації, невпевненістю в собі та психосоматикою. У своїй роботі переважно використовую метод гештальт-терапії, адже він спрямований на подолання ядра проблеми, а не просто боротьби з її наслідками.

Маргарита Зайченко
Маргарита Зайченко

Психолог

Магістр психології. На сеансах ми разом опрацюємо ваші цілі, страхи, відчуття тривожності, різного роду конфлікти. Ключовий напрям – позитивна психотерапія з використанням проективних методик: казкотерапії, метафори, дослідження та аналізу сновидінь.

Юлія Реутенко
Юлія Реутенко

Психолог

Працюючи з клієнтом - я працюю з усією його сімейної системою. Використовую методи сімейно-системних гіпотез, генограму роду, психодраматичні методики сімейної терапії, методи регресивної терапії, енерготерапевтичні методи, медитативні вправи і техніки.

Лілія Малашко
Лілія Малашко

Психолог-сексолог, сімейний психолог

<p>Магістр психології та педагогіки. Працюю в таких напрямках: сімейні консультації, питання сексуальності та дитячо-батьківські відносини. Допоможу впоратися із заниженою самооцінкою, взаємовідносинами як у парі, так і з дітьми, питаннями сексуального характеру, стресом, тривогою тощо.</p>

Будь ласка, виберіть датуЗабули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Фобії, страхи і тривога — три кити на шляху до психіатра

20.07.2021

Фобії, страхи і тривога — три кити на шляху до психіатра

Фобії, страхи і тривога — три кити на шляху до психіатра


Все життя нас супроводжують позитивні та негативні емоції. Це природно. Але такі емоції як страх, фобії та тривоги заважають насолоджуватися радощами життя.


У чому відмінність між страхом, фобіями і тривогою

Страх — це емоція, яка виникає при певних ситуаціях, що припускають небезпеку і загрозу. Він безпосередньо пов'язаний з інстинктом самозбереження і виживання.

Фобія — це патологічний страх чогось. Виникає щоразу, коли людина потрапляє в конкретну ситуацію. Різниця між страхом і фобією полягає в тому, що останнє є психічним розладом. Фобія не пов'язана з небезпекою, а логіку виникнення боязні пояснити важко. Фобії ускладнюють життя, оскільки людина змушена уникати певних об'єктів, приміщень, ситуацій. Справитися з такою проблемою самостійно практично неможливо.

Тривога ж — це емоційне переживання, яке виникає при передчутті небезпеки або загрози життю. Від страху тривога відрізняється тим, що перше виникає під час конкретної лякаючої ситуації, а друге — при очікуванні будь-якої небезпеки.

Тривога буває двох видів: нормальна і патологічна. Якщо нормальна тривога — це природне явище, оскільки переживання виникають в невизначених умовах, при нестачі необхідної інформації тощо. То патологічна тривога — це ірраціональний страх, який викликаний внутрішніми стражданнями. Найчастіше при такій тривозі емоції, які відчуває людина, не відповідають реальній ситуації.


Як розпізнати ці негативні емоції

Щоб зрозуміти, що конкретно вас турбує, слід звернути увагу на симптоми, які виникають при цих негативних емоціях.

Визначити, що ви боїтеся, допоможуть такі ознаки:

Фобії проявляються наступним чином:

Симптоми тривоги:

Як подолати негативні емоції

Страхи людей бувають різними. Перш ніж почати позбуватися негативних емоцій, слід визначити, що конкретно ви відчуваєте. Найлегше впоратися самостійно зі страхом. Якщо ви відчуваєте, що боїтеся чогось, то почніть глибоко дихати. Ця вправа допоможе заспокоїтися, нормалізувати серцебиття. Потім проаналізуйте свій страх: визначте причину його виникнення; зрозумійте, чи загрожує вам щось насправді чи цей страх безпідставний. Можливо, ви просто «накрутили» себе, і немає жодного грунту для страху.

Для того, щоб остаточно позбутися будь-якого страху, потрібно «подивитися йому в очі». Якщо ви боїтеся висоти — стрибніть із парашутом. Якщо лякають публічні виступи, пробуйте свої сили в ораторській майстерності якомога частіше. Це кращий спосіб стати трохи сміливіше.

Якщо ж вас переслідує тривога, то впоратися з нею можна так. Коли ви відчуваєте таку негативну емоцію через конкретну ситуацію, постарайтеся розібратися, чи раціональні ваші переживання. Випишіть все, що турбує. Подумайте, що ви можете зробити, щоб знизити рівень тривоги. Можливо, це буде послідовний план дій, який додасть вам впевненості в конкретній ситуації. Або список особистих якостей, які допоможуть повірити в себе і перестати переживати через потенційні невдачі.

Самостійне лікування фобій може стати проблемою, адже все не так просто. Але якщо працювати над собою — все вийде! У момент, коли починаєте відчувати страх або паніку, намагайтеся переключити увагу на щось інше, зробіть дихальні вправи. Це допоможе трохи розслабитися і знизити рівень страху.


Допомога психолога онлайн

Якщо ж ваша проблема настільки серйозна, що вирішити її самостійно неможливо, зверніться до психолога. Фахівець допоможе розібратися в причинах виникнення негативних емоцій. А також запропонує вправи і практики в боротьбі з нападами страху, тривоги, паніки. Подумайте, що саме турбує вас і поставте запитання психологу. Він підкаже, як позбутися фобії.

Пам'ятайте, що під страхом навіть найпримітивніших речей може ховатися серйозний психічний розлад. Тому, якщо відчуваєте, що страх необгрунтований, а тривога і паніка заважають вам нормально жити, не відкладайте похід до психотерапевта.