Авторизація

eye

Забули пароль?

Зв'язатися

Ми передзвонимо Вам в найближчий час!

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього


Створіть новий пароль

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

eye
eye

Реєстрація

eye

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Виберіть тип, дату та час консультації

Аліна Сазонова
Аліна Сазонова

Психолог

Я добре працюю з труднощами у відносинах, з проблемами в професійній реалізації, невпевненістю в собі та психосоматикою. У своїй роботі переважно використовую метод гештальт-терапії, адже він спрямований на подолання ядра проблеми, а не просто боротьби з її наслідками.

Світлана Сьомкіна
Світлана Сьомкіна

Психолог

У своїй роботі я допомагаю людям прожити труднощі і кризи відносин, вибудувати відповідальне, щасливе, гармонійне життя, справлятися зі страхами, депресіями і з різними життєвими ситуаціями.

Ольга Басіста
Ольга Басіста

Психолог

Практикуючий психолог, сексолог, спеціаліст в роботі з емоційною залежністю, магістр, ведуча трансформаційних ігор. Використовую напрямки гештальт-терапії та позитивної крос-культурної психотерапії. Впевнена, твій крок - напрямок шляху.

Юлія Донцова
Юлія Донцова

Психолог

Ключовий напрям – аналітична психологія. Працюю з будь-яким запитом, який починається зі слів «Мене не влаштовує...». Допоможу вам налагодити гармонійні та здорові відносини з собою, партнером, дітьми або колективом.

Анастасія Марченко
Анастасія Марченко

Психолог

У своїй роботі допомагаю впоратися зі складнощами у взаємовідносинах з оточуючими і самим собою, подолати складнощі як особистого так і професійного характеру, позбутися страхів, тривоги, невпевненості, емоційного вигорання, депресійного стану, а також дозволити собі стати щасливою людиною.

Коржунова Ольга
Коржунова Ольга

Психолог

Магістр клінічної та реабілітаційної психології, дипломований аналітичний психолог, активно використовую техніки когнітивно - поведінкової терапії. Допоможу впоратися з тривожними станами, панічними атаками, образами, психологічними травмами та іншими негативними станами, які заважають вам рухатися вперед.

Лілія Малашко
Лілія Малашко

Психолог

Магістр психології та педагогіки. Працюю в таких напрямках: сімейні консультації, питання сексуальності та дитячо-батьківські відносини. Допоможу впоратися із заниженою самооцінкою, взаємовідносинами як у парі, так і з дітьми, питаннями сексуального характеру, стресом, тривогою тощо.

Марія Янчук
Марія Янчук

Психолог

Психолог-консультант в роботі з сім’ями, налагодження дитячо-батьківських відносин, ЛГБТ френдлі психолог. Працюю з тривожністю, страхами, екзистенційними питаннями.

Валентина Шост
Валентина Шост

Психолог

Я психолог-консультант. Готова супроводжувати вас на шляху до кращого розуміння себе, своїх переконань і цінностей. В своїй роботі використовую такі методи як психоаналіз, символдрама і позитивна психотерапія.

Юлія Реутенко
Юлія Реутенко

Психолог

Працюючи з клієнтом - я працюю з усією його сімейної системою. Використовую методи сімейно-системних гіпотез, генограму роду, психодраматичні методики сімейної терапії, методи регресивної терапії, енерготерапевтичні методи, медитативні вправи і техніки.

Маргарита Зайченко
Маргарита Зайченко

Психолог

Магістр психології. На сеансах ми разом опрацюємо ваші цілі, страхи, відчуття тривожності, різного роду конфлікти. Ключовий напрям – позитивна психотерапія з використанням проективних методик: казкотерапії, метафори, дослідження та аналізу сновидінь.

Юлія Петруняк
Юлія Петруняк

Психолог

Психолог, сертифікований НЛП-консультант, використовує в роботі техніки когнітивно-Поведінкової моделі Досвід роботи в сфері консультування клієнтів - 13 років. Автор статей, учасник міжнародних програм з обміну досвідом з іноземними колегами.

Ольга Журавель
Ольга Журавель

Психолог

Психолог-консультант. Використовую методи позитивної, когнітивно-поведінкової та транссистемної психотерапії. Допоможу впоратися з конфліктами та їх профілактикою в стосунках, невпевненістю в собі, низькою самооцінкою, соціальними страхами, панічними атаками, фобіями, тривогою та іншими проблемами.

Яна Валіахметова
Яна Валіахметова

Психолог

Психолог-консультант, магістр практичної психології. Вивчаю когнітивно-поведінкову психотерапію, яка якісно змінює моє життя та життя моїх клієнтів. Допоможу впоратися з проблемами в сім'ї, з партнером, дітьми, а також з тривожністю, стресом, депресією тощо.

Надія Назарчук
Надія Назарчук

Психолог

Практичний психолог, гештальт-терапевт. Працюю з тривожними та депресивними станами, працюю з LGBTQ+. Зможу підтримати в кризовий період, в період стресу та невизначеності. Працюю з питаннями особистісних відносин, питаннями сексуальності, сепарації, самореалізації, пошуку ідентичності.

Будь ласка, виберіть датуЗабули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Булінг: наслідки. Чому суспільство живе в постійному страху і тривозі

09.06.2021

Булінг: наслідки. Чому суспільство живе в постійному страху і тривозі

Булінг: наслідки. Чому суспільство живе в постійному страху і тривозі

Про термін «булінг» ви напевно чули. Найчастіше зі знущаннями та залякуванням стикаються діти: їх дражнять брати, сестри, діти у дворі, однолітки.

Однак жертвами цькування можуть бути і дорослі. Моббінг — так називають «дорослий» булінг. Виявляється він зазвичай у робочому колективі, в формі різких та образливих жартів. Приводи для цього бувають різні: неординарна зовнішність, безхарактерність, улесливі манери і т.п.

Не важливо, стали ви жертвою булінгу в шкільні роки або вже в зрілому віці, від таких наслідків, як страх і тривога, позбутися непросто. Вам знадобиться терпіння і сила волі, адже робота над собою — це довгий процес.

У статті ми розглянемо, що таке булінг, наслідки цькування, причини та види. А також розберемося, як не стати жертвою.

Причини булінгу

Булінг — це гордовита, агресивна і зухвала поведінка, в основі якої — нерівність сили або влади. Наприклад, одна дитина (або група дітей) дражнить іншу, більш слабку, яка не може постояти за себе і захиститися від нападок. Цькування відрізняється від звичайного конфлікту саме цим нерівним співвідношенням сторін.

Визначити причини булінгу складно, адже кожен випадок індивідуальний. Якщо говорити про цькування серед підлітків, мотивами можуть бути:

Ці причини можна віднести як до жертв цькування, так і до тих, хто дражнить.

Наприклад, дитина піддавалася психологічному або фізичному насильству вдома. В такому випадку, вона буде ініціатором булінгу, прагнучи через приниження і образи показати свою силу, відновити почуття гідності.

Жертви булінгу

Серед жертв можна виділити двієчників, улюбленців вчителів, відмінників, фізично слабких дітей і тих, кого занадто опікають батьки.

В результаті такої агресивної поведінки людина втрачає впевненість у своїх силах. Стає сприйнятливою і занадто чутливою. Це може призвести до проблем з психікою або хвороб, які викликані психосоматикою, а також може стати причиною самогубства. Кожне з наслідків — небезпечне. Якщо така ситуація сталася, і дитина стала жертвою булінгу, потрібно пояснити, що її залякують. А також показати, як правильно поводитися, щоб цькування припинилися.

У таких випадках важливо вчасно відреагувати, а не ігнорувати те, що відбувається, залишаючи дитину наодинці з її проблемами.

Види булінгу

Наслідки: діти, що стали жертвами вербального цькування, часто ростуть замкнутими, закомплексованими.

Що робити: навчіть дитину шанобливо ставитися до оточуючих, бути терплячою і доброю. Важливо, щоб ваші вчинки відповідали словам. Покажіть на власному прикладі, що потрібно цінувати себе і свої сильні сторони.

Ознаки: діти рідко розповідають про те, що над ними знущаються, тому батькам потрібно уважно стежити за їх поведінкою. Звертати увагу на незрозумілі порізи, синці, тілесні ушкодження.

Що робити: спробуйте вивести дитину на відверту розмову — дізнайтеся, як справи в школі, чи сталося щось незвичайне, цікаве. Виходячи з відповідей, ви збудуєте лінію подальшої бесіди. Обов'язково скажіть про те, що між вами не повинно бути секретів. Адже ви завжди будете на її стороні.

Ознаки булінгу: у дитини мінливий настрій, вона не гуляє з однолітками, прагне до самотності.

Що робити: частіше запитуйте, як пройшов день, концентруйтеся на позитивних моментах. Переконайтеся, що дитина знає, що вона не самотня, у неї є люди, готові завжди підтримати.

Як допомогти, якщо дитина стала жертвою цькування

Для початку, спробуйте поговорити про це. Не ставте прямих запитань, це може налякати і збентежити дитину. Запитайте, як пройшов її день, з ким вона гуляла, чи не ображають її інші діти.

Якщо дитина розповіла, що над нею знущаються, похваліть її за сміливість і чесність. Постарайтеся дізнатися якомога більше інформації про кривдника. Скажіть, що це потрібно для того, щоб зрозуміти, як правильно поводитися далі.

Якщо відкритої розмови не виходить, подивіться разом фільм зі схожою тематикою. Наприклад, «13 причин чому», «Клас», «Серце Америки». Під час перегляду дитина побачить зв'язок між її ситуацією і сюжетом, і можливо захоче поділитися цим.

Психотерапія онлайн. Цей формат терапії найбільш комфортний, адже дитина може не вмикати камеру, а спілкуватися тільки через аудіозв'язок. Так їй буде легше налаштуватися на відверту розмову. Психолог допоможе з'ясувати, що стало причиною цькування, а також підкаже способи, як впоратися з булінгом.