психолог онлайн

Школа Впевненості містера Макса. Казка про впевненність в собі

У казковому місті «Сяйво» жив хлопчик на ім'я Макс. Він був дуже добрим і завжди намагався допомогти усім, хто потребував його підтримки. Макс був розумним та спритним, він завжди з великим захопленням брався за нові завдання. Однак, одного разу йому довелося зіткнутися з випробуванням, яке підірвало його впевненість у собі.

Під час прогулянки Макс зустрів хлопчика на ім'я Тім. Тім був зовсім не такий, як Макс. Він був злим і грубим, новий знайомий одразу почав насміхатися з Макса, кажучи, що він занадто слабкий та нічого не вміє. Хоча Макс намагався виглядати сильним, слова Тіма все ж ранили його серце.

img

Повертаючись додому, Макс думав про ситуацію, яка щойно з ним трапилась, і відчув як сумніви та невпевненість перемагають його позитивні якості доброти та відваги. Він почав питати себе, чи справді він настільки слабкий, як каже Тім. Його впевненість в собі поступово зникала, а пізніше хлопець взагалі почав уникати нових викликів, переконаний, що він не зможе їх подолати.

img

Одного дня, гуляючи в парку, Макс зустрів мудрого старця на ім'я Джек. Джек був відомий в місті своєю мудрістю та добротою. Побачивши сумний вигляд Макса, він вирішив поцікавитись у хлопця, що трапилося. Макс розповів Джеку про свою зустріч з Тімом і як слова того хлопчика підірвали його впевненість в собі.

Джек уважно слухав Макса перебираючи пальцями кожну квітку, яка знаходилась навколо них. "Максе, не дозволяй чужим словам підірвати твою впевненість в собі", - сказав він у відповідь. "Ти дуже сильний та розумний хлопчик, тому ніякі образи не повинні перешкоджати тобі на шляху до своїх мрій."

Мудрець вирішив навчити Макса спеціальному ритуалу, який допомагав повернути впевненість. Він пояснив Максу, що впевненість в собі - це внутрішня сила, яка допомагає нам вірити в себе і свої здібності, навіть коли інші сумніваються в них. Цей таємний ритуал полягав у тому, щоб Макс щодня перед дзеркалом повторював фразу: "Думка інших про мене не повинна стати моєю власною реальністю."

Макс виконував цей ритуал регулярно, як сказав мудрець, і з кожним днем його впевненість в собі зростала. Він почав братися за нові виклики і знову відчув радість від досягнень. Хлопець зрозумів, що навіть у найважчі моменти він може підтримувати свою впевненість, якщо буде продовжувати вірити у себе та працювати над собою.

 

Коли Макс зрозумів всю мудрість та силу впевненості в собі , він вирішив, що необхідно поділитись цими знаннями з усім світом. Під старим, величним деревом Баобаб, хлопець створив школу, в якій кожна дитина могла навчитися вірити в себе. 

- Першим знанням магічної впевненості, яким Макс поділився в своїй школі, була "Магія позитивного мислення". Учні вчилися перетворювати негативні думки на позитивні. Вони вивчали, як замінювати "Я не можу" на "Я можу спробувати" та "Я нічого не вмію" на "Я ще не вмію, але я навчусь".

img

 - Другим правилом було "Магія впевненого виступу". Учні вчилися виступати перед великою кількістю незнайомих людей. Вони тренувалися говорити голосно та чітко, тримати погляд на незнайомцях та контролювати своє дихання. Ці правила допомагали дітям долати страх говорити перед класом і розвивали їхню впевненість в собі.

- Третім магічним правилом впевненості було "Дерево самооцінки". Учні малювали дерево, на його товстих гілках вони писали свої сильні сторони, а на тоненьких, маленьких гілочках - слабкі сторони. Потім діти працювали над покращенням своїх якостей і поступово робили тоненькі гілочки товстішими. Вони розуміли, що кожна людина особлива і має свої унікальні здібності, тому важливо вірити в себе та свої можливості.

 У школі Макса діти не лише вивчали ці правила, але й використовували їх у повсякденному житті. Завдяки новим навичкам вони ставали впевненішими, вміло вирішували проблеми та досягали своїх цілей. Школа впевненості Макса стала місцем, де кожен міг навчитись вірити у себе.

Питання до обговорення: 

  1. Яким чином мудрий старець Джек допоміг Максу подолати невпевненість?
  2. Які магічні правила впевненості були проголошені в школі Макса, і як вони допомагали дітям?
  3. Які правила позитивного мислення ви можете застосовувати у своєму житті, коли ви відчуваєте сумніви чи невпевненість в собі?
  4. Чому важливо вірити в себе та свої здібності, навіть коли інші сумніваються в них?
img

Створити персональну казку

Шукаєте унікальний спосіб допомогти своїй дитині впоратись із проблемами? Замовте персональну казку, створену з використанням методів казкотерапії! Ми розробимо казку, яка не тільки захопить вашу дитину, а й допоможе їй подолати її труднощі в легкій і зрозумілій формі. При бажанні ваша дитина може стати головним героєм казки.

Звертайтесь, щоб дізнатися більше!