психолог онлайн

Секстінг: еротичне задоволення тут і зараз

Секстінг (від англ. "sexting", поєднання слів "sex" і "texting") — це еротичне листування між людьми, що складається з обміну сексуально відвертими текстовими повідомленнями, фотографіями або відео за допомогою мобільних телефонів.

img

Секстінг став популярною світовою практикою в результаті розвитку технологій смартфонів, що дозволяють тепер надсилати та отримувати медіа контент в лічені секунди з будь якої точки світу.

Для одних людей такий вид спілкування є «приправою» в стосунках, а для декого він — і є  стосунками.

Нижче розберемось в тонкощах секстінгу: перевагах та недоліках, кому він підходить і як його приємно влаштувати.

Почнемо з «темної сторони»: недолік секстінгу  в його доступності для дітей та підлітків. За світовою статистикою на 2018 рік секстінгом зі своїми хлопцями та дівчатами займаються близько 20% підлітків по всьому світі. При неправильному підході це може нести певні ризики. В силу своєї довірливості, підлітки з легкістю можуть стати здобиччю шахраїв і стикатися з вимаганням грошей під загрозою розповсюдження своїх інтимних фото серед однолітків. Або ставати жертвами булінгу.

Якщо у вашій родині є підліток, обов’язково навчіть його правилу — не відправляти свої інтимні фото людям, яких він не бачив особисто. Тому що по той бік екрану може сидіти недобросовісний дорослий і спілкуватись від імені однолітка протилежної статі.

Найкраще —  навчити підлітка не відправляти інтимні фото з обличчям нікому взагалі. Бо у випадку якщо він посвариться зі своєю дівчиною/хлопцем, ці фото з під гарячою юної руки партнера можуть опинитись в чаті однокласників.

«То потрібно взагалі заборонити підлітку цим займатись!» — може подумати хтось, обурившись.

Така позиція емоційна і не конструктивна.

  • По-перше, сучасні діти і підлітки мають доступ в Інтернет 24/7 і ніхто, навіть найуважніші батьки і вихователі не в силах проконтролювати цей процес повністю.
  • По-друге, дорослішання, розвиток сексуальності і інтерес до неї — нормальний процес становлення кожної особистості. І забороняючи дитині ті чи інші види сексуальних проявів, якщо вони в межах норми, можна тільки нашкодити і втратити довіру підлітка. Він все одно не перестане робити те, що йому цікаво і приємно, але до батьків, які ставлять жорсткі заборони більше не звернеться ні за порадою, ні за допомогою, якщо станеться щось погане.

Тож найкраще, що може зробити дорослий для дитини і підлітка в цьому аспекті — навчити безпечній поведінці в мережі.

Далі поговоримо про дорослих.

Кому підходить секстінг?

  • Парам для підтримки пристрасті у відносинах

За допомогою лише сматрфону можна в будь-який момент продемонструвати партнерові, що він вас збуджує, ви думаєте про нього, ви його хочете. Це завжди позитивно впливає на сексуальність пари.

  • Партнерам як спосіб зваблення

Секстінг може бути одним з інструментів спокушання нового партнера. 

  • Людям у стосунках на відстані

Багато пар у світі не мають можливості бачитись так часто, як їм хотілось би. Наприклад проживають в різних міста чи країнах. Для них секстінг може стати «несучою стіною» їх відносин.

img
  • Соромʼязливим особам

Деяким людям може важко даватись проговорення своїх бажаннь і фантазій партнерам в живому спілкуванні. В таких випадках секстінг підходить якнайкраще.

  • Розкутим і хтивим

Люди з розвиненою сексуальністю, які мають багато ерочитних фантазій, добре знають, що не всі фантазії потребують втілення в реальність. А от обговорювати, смакувати пікантні бажання в листуванні з партнером, може бути самодостатнім сексуальним задоволенням.

img

Як зробити секстінг приємною практикою?

  • Подбайте про безпеку

Якщо ви ще не досить добре знаєте людину, з якою спілкуєтесь, обирайте формат зйомки фото та відео таким чином, щоб в кадр не потрапляло ваше обличчя. Також в месенджері можна встановити такі налаштування приватності, щоб ваші повідомлення зникали одразу після прочитання, їх не можна було заскрінити чи переслати іншому адресату. Це позбавляє ризиків шантажу з боку недоброчесних партнерів по листуванню

  • Не тисніть на партнера

Сексуальна сфера не витримує жожного тиску. Якщо партнер не відповідає вам одразу, або не готовий надіслати фото просто зараз — не вимагайте відповіді, не намагайтеся добитись свого, не ставте питань типу «Тобі що не сподобалось фото?». Це точно зруйнує еротичну атмосферу між вами.

  • Проявляйте творчість

Подумайте, в якому антуражі чи в якій сексуальній ролі ви б хотіли показати себе партнерові? Які деталі розпалять його еротичну уяву? Що його заводить? Високі підбори і панчохи чи прості невинні трусики і білі шкарпетки? Які слова найкраще виражають ту сексуальну гру, що розгортається між вами?

Фантазуйте і приємного вам спілкування!