психолог онлайн

Пригоди мишеня Вусика. Казка про впевненність в собі

Під корінням великого дуба, на десять метрів  нижче землі, простягалося велике царство Звірів. Там і жило маленьке мишеня на ім'я Вусик, про якого піде мова в цій казці. Він був дуже розумним і спритним, цікавився всім, що відбувалося навколо. Малеча завжди допомагав всім, кого зустрічав на шляху, бігаючи тунелями підземного царства.

Одного разу Вусик зустрів мишеня, яке було зовсім несхожим на Вусика. Він був злим, не дружелюбним та одразу став сміятись з хлопця, говорячи, що той занадто добрий та маленький і ще зовсім нічого не вміє! В той день Вусик зміг втекти від злого незнайомця, але на шляху додому відчув як його серце стало сумним, він зрозумів, що почав сумніватись в собі. З того дня хлопець більше не вірив в свої здібності і відчував, що не може впоратися зі складними завданнями, за які раніше брався з легкістю та великим натхненням.

img
img

Одного дня Вусик зустрів величезного лева на ім'я Лео. Лео був добрим і мудрим, він завжди був готовий допомогти іншим. Побачивши, як Вусик ховається від усього навколо, Лео одразу зрозумів, що мишеня загубило свою впевненість.

«Чому ти сумний, мій маленький другу?» - запитав Лео з турботою.

«Я... я втратив впевненість в собі», - сказав Вусик, трішки відступаючи назад. «Я вже не вірю в свої сили і боюся пробувати щось нове. Якось, бігаючи тунелями царства, я зустрів мишеня, який був дуже схожим на мене ззовні, але зовсім іншим всередині. Він сказав мені багато неприємних та образливих слів, але найболючішим було те, що я нічого не вмію та не знаю! З того моменту я перестав відчувати себе впевнено.»

Лео уважно дослухав до кінця історію Вусика, потім усміхнувся і сказав: «Не переймайся, друже, я допоможу тобі повернути свою впевненість. Але для цього нам потрібно провести магічний ритуал.»

Лео навчив Вусика спеціальному ритуалу, який мишеня міг виконувати кожного разу, коли знову відчував невпевненість. Цей ритуал полягав у тому, що Вусик мав повторювати перед дзеркалом секретну фразу, яка надавала внутрішніх сил: «Я сильний, розумний і здатний на все, що будь-коли  мріяв зробити.»

Вусик говорив це кожен день, і кожен день відчував, як його впевненість в собі зростала. Він почав дивитися на себе зовсім з іншого боку і відчув, що знову може досягти будь-яких цілей, які тільки-но  поставить собі.

Якось він вирішив написати листа своїй подрузі Рікі. В ньому хлопець розповідав історію про злого мишеня, про великого і мудрого Лео та про пригоду, яка з ним трапилась. А в кінці своєї розповіді вирішив додати наступне: «Що ж таке впевненість в собі? Запитаєш ти мене. Впевненість в собі - це віра в себе і свої здібності. Це вміння відчувати себе комфортно в будь-якій ситуації та розуміти, що ти можеш впоратися з будь-якими викликами життя! Бажаю тобі, люба Рікі, завжди бути впевненою в собі».

Він поклав лист в конверт і на зворотньому боці написав слова, які колись йому сказав Лео: «Я сильний, розумний і здатний на все, що будь-коли мріяв зробити.»

img

Поки маленький Вусик тягнув свого листа на пошту, в його голові йшло бурхливе міркування: «Іноді люди втрачають впевненість в собі через невдачі, критику оточуючих або страхи. Важливо знати, що впевненість в собі можна відновити, працюючи над собою і знаходячи підтримку у друзів та родини.

Також важливо пам’ятати, що кожна людина є унікальною і цінною, тому ми можемо бути схожими один на одного ззовні, але зовсім різними всередині».

Вусик відправив листа своїй подружці і радісно побіг вбік своєї домівки довівши своєю історією, що навіть найменше мишеня може бути сильним і впевненим, якщо воно вірить у себе і працює над своїми цілями.

Питання до обговорення: 

  1. Як Лео допоміг Вусику повернути впевненість в собі?
  2. Чому важливо вірити в себе та свої здібності, навіть коли навколо звучать неприємні вирази про вашу діяльність?
  3. Які методи самопідтримки використовуєте ви, коли відчуваєте сумніви або невпевненість?
  4. Як ви розумієте фразу "Я сильний, розумний і здатний на все, що будь-коли мріяв зробити"? Чи можна її застосовувати в вашому житті?
img

Створити персональну казку

Шукаєте унікальний спосіб допомогти своїй дитині впоратись із проблемами? Замовте персональну казку, створену з використанням методів казкотерапії! Ми розробимо казку, яка не тільки захопить вашу дитину, а й допоможе їй подолати її труднощі в легкій і зрозумілій формі. При бажанні ваша дитина може стати головним героєм казки.

Звертайтесь, щоб дізнатися більше!