Мені соромно говорити про секс
На мою думку, якби люди навчились говорити про секс. розлучень було б на 30% менше. Для багатьох, секс та його якість входять в топ - 5 важливих компонентів міцних стосунків. Доречі, які місце секс посідає у ваших? І звичайно, коли люди можуть планувати разом життя, а говорити про свої вподобання ні - може початися криза в стосунках та в самооцінці. Але давайте по порядку.
Чи це нормально, що мені соромно говорити про секс? - так
Чи потрібно це змінювати? - якщо ви хочете покращити якість життя та звʼязок з своїм тілом, то обовʼязково!
Взагалі, абсолютно нормально, що багатьом чоловікам та жінкам важко говорити про секс. Адже багатьом з нас з дитинства навʼязують певні установки.
Чому соромно говорити про секс?
Часто дівчатам забороняють торкатися своєї вульви в дитинстві, присоромлюють ту частину тіла. Хлопчикам навʼязують, що з дівчатами потрібно поводитись максимально чемно, не грати з ними та поважати. Подібні установки від батьків можуть вплинути на те, як людина буде ставитись до сексу в майбутньому.
І виростаючи, дівчата, яким не можна було торкатись вульви, не мастурбують, а до сексу ставляться максимально сухо та без цікавості. А хлопці, яким не дозволяли грати з дівчатами, бояться завести перше спілкування та власне зайнятися сексом (адже це теж свого роду гра).
Як подолати сором?
І розібравшись з тим, чому ми можемо соромитись говорити про секс, давайте обговоримо, що з цим можна зробити?
- Постарайтесь провести аналіз для себе, що взагалі означає секс для вас? Можливо - це задоволення, сором, прийняття, кайф, нецікаво? Пропишіть 3-5 пунктами. А після цього пропишіть, як ви хотіли б змінити цей список? Після цього порефлексуйте, що потрібно зробити для цих змін? Скоріше за все, одним пунктом буде спілкування зі своїм партнером 🙂 Наприклад:
- Секс зараз: нецікаво, нудно, швидко
- Хочу ставитись до сексу так: задоволення, пізнання себе, експерименти.
- Спробуйте ставитись до сексу, як до процесу, який є абсолютно нормальним серед дорослих людей. Адже за допомогою сексу людина може отримувати задоволення, знижувати тривогу, та підвищувати самопочуття. Задайте собі наступні питання:
- Чи хочу я, щоб установки моїх батьків впливати на моє життя зараз?
- Чи хочу я навчитись відчувати задоволення від процесу, а не чекати закінчення сексу?
- Які емоції я хочу відчувати під час сексу?
- Якою людиною я хочу бачити себе під час сексу?
- Почніть потроху говорити з партнером про секс: говоріть екологічно та чесно. Ви можете сказати, що такі розмови зараз вам даются нелегко, але ви хочете покращити сексуальне життя.Приклад того, як говорити з партнером про секс:
- Зараз я трохи нервую, бо такі розмови у нас траплялись не часто. Але я хочу покращити якість нашого статевого життя і роблю перший крок. Скажи будь ласка, чи є щось в нашому сексулаьному житті, що ти хочеш спробувати? Я хочу спробувати ось це, та це.
Як говорити про секс?
Питання, які можна задавати партнеру під час розмов про секс:
- Які твої сексуальні фантазії?
- Що я можу робити під час сексу, щоб тобі було приємно?
- Я хочу спробувати ось це, як тобі пропозиція ?
- Чи є щось, що ти хочеш спробувати, але боїшся зізнатись?
- Які секс-іграшки ти хочеш спробувати?
Питання, які не треба задавати під час таких розмов:
- Чому ти так швидко закінчуєш наш секс?
- Чому ти не можеш вести себе так, як колишня/колишній?
- Мені треба ось це, не важливо, чи хочеш цього ти
- А ти знаєш, що так швидко кінчати/не отримувати оргазм не нормально?
- У тебе якісь дивні бажання, я не буду це робити ніколи
Памʼятайте, що секс розкриває потенціал ваших емоцій та відчуттів, вчить отримувати задоволення та покращує самопочуття. І говорити про секс з партнером - абсолютно нормально!