психолог онлайн

Мені соромно говорити про секс

На мою думку, якби  люди навчились говорити про секс. розлучень було б на 30% менше. Для багатьох, секс та його якість входять в топ - 5 важливих компонентів міцних стосунків. Доречі, які місце секс посідає у ваших? І звичайно, коли люди можуть планувати разом життя, а говорити про свої вподобання ні - може початися криза в стосунках та в самооцінці. Але давайте по порядку.

Чи це нормально, що мені соромно говорити про секс? - так

Чи потрібно це змінювати? - якщо ви хочете покращити якість життя та звʼязок з своїм тілом, то обовʼязково! 

Взагалі, абсолютно нормально, що багатьом чоловікам та жінкам важко говорити про секс. Адже багатьом з нас з дитинства навʼязують певні установки.

img

Чому соромно говорити про секс?

Часто дівчатам забороняють торкатися своєї вульви в дитинстві, присоромлюють ту частину тіла. Хлопчикам навʼязують, що з дівчатами потрібно поводитись максимально чемно, не грати з ними та поважати. Подібні  установки від батьків можуть вплинути на те, як людина буде ставитись до сексу в майбутньому.

І виростаючи, дівчата, яким не можна було торкатись вульви, не мастурбують, а до сексу ставляться максимально сухо та без цікавості. А хлопці, яким не дозволяли грати з дівчатами, бояться завести перше спілкування та власне зайнятися сексом (адже це теж свого роду гра).

Як подолати сором?

І розібравшись з тим, чому ми можемо соромитись говорити про секс, давайте обговоримо, що з цим можна зробити?

 1. Постарайтесь провести аналіз для себе, що взагалі означає секс для вас? Можливо -  це задоволення, сором, прийняття, кайф, нецікаво? Пропишіть 3-5 пунктами. А після цього пропишіть, як ви хотіли б змінити цей список? Після цього порефлексуйте, що потрібно зробити для цих змін? Скоріше за все, одним пунктом буде спілкування зі своїм партнером 🙂  Наприклад: 
  • Секс зараз: нецікаво, нудно, швидко
  • Хочу ставитись до сексу так: задоволення, пізнання себе, експерименти.
 2. Спробуйте ставитись до сексу, як до процесу, який є абсолютно нормальним серед дорослих людей. Адже за допомогою сексу людина може отримувати задоволення, знижувати тривогу, та підвищувати самопочуття. Задайте собі наступні питання:
  • Чи хочу я, щоб установки моїх батьків впливати на моє життя зараз?
  • Чи хочу я навчитись відчувати задоволення від процесу, а не чекати закінчення сексу?
  • Які емоції я хочу відчувати під час сексу?
  • Якою людиною я хочу бачити себе під час сексу?
 3. Почніть потроху говорити з партнером про секс: говоріть екологічно та чесно. Ви можете сказати, що такі розмови зараз вам даются нелегко, але ви хочете покращити сексуальне життя.Приклад того, як говорити з партнером про секс:
  • Зараз я трохи нервую, бо такі розмови у нас траплялись не часто. Але я хочу покращити якість нашого статевого життя і роблю перший крок. Скажи будь ласка, чи є щось в нашому сексулаьному житті, що ти хочеш спробувати? Я хочу спробувати ось це, та це.

Як говорити про секс?

Питання, які можна задавати партнеру під час розмов про секс: 

 1. Які твої сексуальні фантазії?
 2. Що я можу робити під час сексу, щоб тобі було приємно?
 3. Я хочу спробувати ось це, як тобі пропозиція ?
 4. Чи є щось, що ти хочеш спробувати, але боїшся зізнатись?
 5. Які секс-іграшки ти хочеш спробувати?

Питання, які не треба задавати під час таких розмов:

 1. Чому ти так швидко закінчуєш наш секс?
 2. Чому ти не можеш вести себе так, як колишня/колишній?
 3. Мені треба ось це, не важливо, чи хочеш цього ти
 4. А ти знаєш, що так швидко кінчати/не отримувати оргазм не нормально?
 5. У тебе якісь дивні бажання, я не буду це робити ніколи

Памʼятайте, що секс розкриває потенціал ваших емоцій та відчуттів, вчить отримувати задоволення та покращує самопочуття. І говорити про секс з партнером - абсолютно нормально!