психолог онлайн

Таємниця Лісового Оленя. Казка про страх

img

У селі Зоряний Ліс, де кожен день дерева шепочуть, а краплини роси танцюють на траві, жив хлопчик на ім'я Тім. Він був відважним і допитливим хлопчиком, завжди в пошуках нових пригод. Проте, в серці Тіма сховалася таємнича темрява, яка являлася особливою тінню у темний час ночі.

Кожна ніч для Тіма була своєрідним тестом на відвагу. Його серце билося так швидко, наче птах, що хоче вилетіти з гнізда, але нічний страх тримав його міцно, не відпускаючи навіть на крок. І хоча Тім знав, що чекає його за вікном — нічний ліс зі своїми таємницями  — він все одно боявся.

Одного разу, втомлений від безсонних ночей, він вирішив звернутися по пораду до старого мудреця Лісового Оленя. Він розповів про свій страх і попросив допомоги у подоланні його.

img

Лісовий Олень, уважно слухав слова хлопчика. "Молодець, що звернувся за порадою", — сказав він. "Страх — це не щось, що потрібно боятися. Це внутрішній голос, який хоче, щоб ми подолали себе. Але я маю ідею, як ти можеш подолати свій страх".Лісовий Олень навчив Тіма особливому заклинанню сміливості. "Кожної ночі, перед тим як лягти спати, повторюй собі ці слова: "Моє серце сповнене сміливості, і я можу подолати будь-який страх". Віддайся цим словам, повір у них, і твій страх поступово втратить свою силу".

img

За допомогою цього заклинання та віри в свою власну сміливість, Тім почав відчувати, що його страх поступово слабшає. Кожного разу, коли ніч ставала темною, він повторював ці слова, і його серце наповнювалося відвагою.

Одного вечора, коли знову настав час готуватися до сну, хлопець вирішив перевірити свою власну сміливість. Він вимкнув світло, закрив очі і повторив заклинання, повіривши в свою власну силу. І ось, коли він відкрив очі, він відчув, що страх зник.

Вранці Тім прокинувся з відчуттям перемоги. Він зрозумів, що завдяки своїй власній силі та вірі в себе він зміг подолати свій найбільший страх. З того дня хлопчик більше не боявся нічної темряви, адже він знав, що в ньому живе справжня сила сміливості. Хлопчик вирішив зобразити свою перемогу у вигляді малюнка, на якому він написав: "Моє серце сповнене сміливості". Цей малюнок став його нагадуванням про те, що сміливість і впевненість можуть перемогти будь-які перешкоди.

Питання до обговорення: 

  1. Як Лісовий Олень допоміг Тіму подолати його страх?
  2. Якому заклинанню він навчив Тіма?
  3. Як Тім використовував це заклинання, щоб подолати свій страх?
  4. Як Тім відчував себе після того, як подолав свій страх?
  5. Які навички або якості допомогли Тіму перемогти його страх?
img

Створити персональну казку

Шукаєте унікальний спосіб допомогти своїй дитині впоратись із проблемами? Замовте персональну казку, створену з використанням методів казкотерапії! Ми розробимо казку, яка не тільки захопить вашу дитину, а й допоможе їй подолати її труднощі в легкій і зрозумілій формі. При бажанні ваша дитина може стати головним героєм казки.

Звертайтесь, щоб дізнатися більше!