психолог онлайн

Астра і прокляття Драконти. Казка про комунікацію

img

У далекому-далекому королівстві Блувільді жила маленька дівчинка на ім’я Астра. Вона була дуже милою та доброю, але, от лихо, не мала вона друзів, бо в серці дівчинки ще змалечку посилився страх спілкування з іншими дітками. Виявилось, що таке закляття на Астру наклала зла, стара відьма Драконта, яка з першого дня зненавиділа дівчинку. З того злощасного дня, кожного разу, коли Астра потрапляла в ситуацію, де потрібно було розмовляти з іншими, слова, немов, зникали, а думки перепліталися між собою, через це дівчинка починала соромитися та намагалася уникнути будь-якого спілкування.

Одного дня, коли Астра самотньо прогулювалась лісом у пошуках хоч якихось пригод, вона натрапила на дивовижну казкову істоту — мураху Роя. Це був старий мураха, який, як розказували в королівстві, мав величезний досвід у навчанні діточок різним мудростям.

“Привіт, Астро,” — привітав її Рой і повільно пішов далі. — “Я чув, що відьма Драконта наклала на тебе страшне закляття, через яке в тебе немає друзі. Але я можу допомогти звільнити твоє серце від цієї нечистої сили, якщо ти, звісно, погодишся.”

Астра погодилась, не вагаючись ані секунди, та послідувала за мурахою.

img

Астра на хвилинку замислилася над питанням мурахи. “Як тільки до мене підходять поспілкуватись, я не знаю як поводитися в цій розмові та дуже боюся зробити щось не так. Думки плутаються, а м’язи обличчя, немов не дають поворухнутися вустам” — відповіла вона.

“Слабеньке це заклинання!”, — засміявся Рой, — “Ми з тобою швидко з ним впораємось, не переймайся!” — пояснив він.

Астра подумала й запитала: “Як я можу стати впевненішою в спілкуванні з іншими і звільнитися від заклинання старої відьми?”

Чарівний мураха знову усміхнувся. “У мене є для тебе спеціальний рецепт, який допоможе тобі збільшити свою впевненість в таких ситуаціях. Першим, і найважливішим інгредієнтом цього рецепту, є самоприйняття. Тільки слухай важно, без нього нічого не вийде! Астро, завжди памʼятай про те, що ти унікальна й цінна людина, твої думки та почуття мають значення і тут вже ніякі чари не зможуть це змінити."

“А якщо мені складно вірити в себе?” — запитала Астра.

“Ось тут тобі знадобиться другий інгредієнт— позитивні думки. Кожного ранку, прокидаючись, повторюй приємні слова, які допоможуть тобі зняти з себе заклинання, наприклад: «Я вмію спілкуватися з іншими», «Мені варто довіряти собі», «Я можу розказати про себе багато цікавого» — порадив Рой.

«Це звучить дуже цікаво," — відповіла Астра. — «Але мені здається, що є ще якісь інгредієнти?”

“Так, звісно! Третім інгредієнтом є практика.Тут все просто! Чим більше ти спілкуєшся з іншими, тим більше отримуєш досвіду і стаєш впевненішою. Тому не бійся пробувати спілкуватися з різними людьми, навіть якщо спочатку це буде важко робити” — пояснив мудрий мураха.

“Ледь не забув! Є ще один важливий момент,” — зупиняючись продовжив він. — “Спробуй поставити себе на місце іншої людини, з якою підтримуєш бесіду, намагайся зрозуміти її почуття та думки. Коли ти розумієш інших, стає легше спілкуватися і розвивати теплі, довірливі відносини. Люди навіть дали назву цьому чарівному інгрідієнту - Емпатія. ”

img

Астра уважно слухала і на ходу записувала поради. Вони зупинилися біля великого озера, на березі якого було чутно дзвінкий сміх хлопчиків та дівчаток. Астра дивилася на них і вже уявляла, як поради мудрого мурахи допоможуть їй знищити чари, які колись наклала на неї стара відьма. Вона тільки-но зробила крок в бік озера, як тут до неї підбіг хлопчик і голосно сказав. “Привіт! Я Ленні, а тебе як звати?”. Дівчинка пригадала всі поради, які давав їй Рой і, заметушившись, лише на секундочку, впевнено відповіла: “А я Астра, приємно познайомитися Ленні!”

Хлопець посміхнувся і покликав дівчинку грати в хованки разом з іншими дітьми. Астра вже хотіла побігти, як побачила, що старий мураха все ще стояв позаду та з гордістю спостерігав, як дівчинка відважно подолала свій страх і знищила закляття відьми.

Вона подивилася на мудрого мураху з великою вдячністю і сказала: “Дякую тобі, Рою! Тепер я знаю, що вірячи в свою особливість та уважно ставлячись до інших можна перемогти будь яке зло і знайти справжніх друзів!”.

З того дня Астра не боялася знаходити нових друзів, а якщо бачила, що на когось накладене прокляття Драконти, одразу розповідала їм про рецепт старого мурахи Роя, назвавши його «Самоприйняття. Емпатія. Сміливість.»

Питання до обговорення: 

  1. Які проблеми зустрічала Астра через прокляття Драконти?
  2. Які поради дав мудрий мураха Рой Астрі для того, щоб звільнити її від закляття?
  3. Які інгредієнти рецепту впевненості в собі та позбавлення страху спілкування з іншими були найважливішими?
  4. Що таке емпатія та самоприйняття?
  5. Які важливі уроки можна винести з цієї казки про самоприйняття, емпатію та сміливість?
  6. Як ви можете застосувати ці поради у своєму житті, особливо коли ви стикаєтеся зі страхом спілкування з іншими?
img

Створити персональну казку

Шукаєте унікальний спосіб допомогти своїй дитині впоратись із проблемами? Замовте персональну казку, створену з використанням методів казкотерапії! Ми розробимо казку, яка не тільки захопить вашу дитину, а й допоможе їй подолати її труднощі в легкій і зрозумілій формі. При бажанні ваша дитина може стати головним героєм казки.

Звертайтесь, щоб дізнатися більше!