Авторизація

eye

Забули пароль?

Зв'язатися

Ми передзвонимо Вам в найближчий час!

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього


Створіть новий пароль

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

eye
eye

Реєстрація

eye

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Виберіть тип, дату та час консультації

Юлія Донцова
Юлія Донцова

Психолог-психоаналітик

Ключовий напрям – аналітична психологія. Працюю з будь-яким запитом, який починається зі слів «Мене не влаштовує...». Допоможу вам налагодити гармонійні та здорові відносини з собою, партнером, дітьми або колективом.

Яна Валіахметова
Яна Валіахметова

КПТ - терапевт

Психолог-консультант, магістр практичної психології. Вивчаю когнітивно-поведінкову психотерапію, яка якісно змінює моє життя та життя моїх клієнтів. Допоможу впоратися з проблемами в сім'ї, з партнером, дітьми, а також з тривожністю, стресом, депресією тощо.

Юлія Петруняк
Юлія Петруняк

КПТ-консультант

Сертифікований КПТ та НЛП-консультант, працюю з установками, допомагаю змінити деструктивні шаблони поведінки, знайти смисли, підвищити якість життя, вийти на новий рівень. Шлях до себе починається з першого кроку!

Валентина Шост
Валентина Шост

Психолог-психотерапевт

Я психолог-консультант. Готова супроводжувати вас на шляху до кращого розуміння себе, своїх переконань і цінностей. В своїй роботі використовую такі методи як психоаналіз, символдрама і позитивна психотерапія.

Коржунова Ольга
Коржунова Ольга

Психолог-психоаналітик

Магістр клінічної та реабілітаційної психології, дипломований аналітичний психолог, активно використовую техніки когнітивно - поведінкової терапії. Допоможу впоратися з тривожними станами, панічними атаками, образами, психологічними травмами та іншими негативними станами, які заважають вам рухатися вперед.

Світлана Сьомкіна
Світлана Сьомкіна

Психолог-психотерапевт

У своїй роботі я допомагаю людям прожити труднощі і кризи відносин, вибудувати відповідальне, щасливе, гармонійне життя, справлятися зі страхами, депресіями і з різними життєвими ситуаціями.

Ольга Басіста
Ольга Басіста

Психолог-сексолог

Практикуючий психолог, сексолог, спеціаліст в роботі з емоційною залежністю, магістр, ведуча трансформаційних ігор. Використовую напрямки гештальт-терапії та позитивної крос-культурної психотерапії. Впевнена, твій крок - напрямок шляху.

Марія Янчук
Марія Янчук

Сімейний психолог

Психолог-консультант в роботі з сім’ями, налагодження дитячо-батьківських відносин, ЛГБТ френдлі психолог. Працюю з тривожністю, страхами, екзистенційними питаннями.

Аліна Сазонова
Аліна Сазонова

Психолог-психотерапевт

Я добре працюю з труднощами у відносинах, з проблемами в професійній реалізації, невпевненістю в собі та психосоматикою. У своїй роботі переважно використовую метод гештальт-терапії, адже він спрямований на подолання ядра проблеми, а не просто боротьби з її наслідками.

Маргарита Зайченко
Маргарита Зайченко

Психолог-психотерапевт

Магістр психології. На сеансах ми разом опрацюємо ваші цілі, страхи, відчуття тривожності, різного роду конфлікти. Ключовий напрям – позитивна психотерапія з використанням проективних методик: казкотерапії, метафори, дослідження та аналізу сновидінь.

Юлія Реутенко
Юлія Реутенко

Сімейний психолог

Працюючи з клієнтом - я працюю з усією його сімейної системою. Використовую методи сімейно-системних гіпотез, генограму роду, психодраматичні методики сімейної терапії, методи регресивної терапії, енерготерапевтичні методи, медитативні вправи і техніки.

Лілія Малашко
Лілія Малашко

Психолог

<p>Магістр психології та педагогіки. Працюю в таких напрямках: сімейні консультації, питання сексуальності та дитячо-батьківські відносини. Допоможу впоратися із заниженою самооцінкою, взаємовідносинами як у парі, так і з дітьми, питаннями сексуального характеру, стресом, тривогою тощо.</p>

Будь ласка, виберіть датуЗабули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Ревнує або контролює?

23.07.2021

Ревнує або контролює?

Ревнує або контролює?

Життя в атмосфері постійних ревнощів нестерпне і руйнівне. Часто закохані пояснюють свою поведінку щирими і сильними почуттями. Мовляв, так вони показують свою любов і те, що людина їм не байдужа. Але будь-які стосунки, в яких ревнощі перетворюються на тотальний контроль і недовіру, — приречені. Чому виникає таке відчуття і чи можна з ним впоратися, розповімо в статті.

Поява такого феномена як ревнощі вважається одним із методів природного відбору. Давно, коли люди були полігамні, ревнощі стали способом трансформації стосунків. Так з'явилася моногамія, це призвело до утворення пар і сімей. Цілком природно, що партнери стали більш уважно ставитися один до одного. З'явилися переживання і страх, чи зможуть вони залишатися вірними і зберегти все те, що у них є.

Для чоловіків і для жінок ревнощі формуються по-різному. Чоловіки важче переживають фізичну зраду, оскільки вона пов'язана з сексуальним аспектом. Для жінок більш травматичною буде емоційна невірність. Адже набагато важливіше, щоб партнер був прив'язаний і відданий, співпереживав кожному почуттю, підтримував і завжди ставив на перше місце. Так жінка відчуває себе в безпеці, знає, що в будь-якій ситуації може розраховувати на допомогу свого чоловіка. Таке формування ревнощів не говорить про те, що жінка легко пробачить фізичний контакт. Ні. Просто їй набагато важче буде пережити те, що у партнера з'явилася інша кохана.

Звідки береться це почуття

Через ревнощі з'являються переживання і страх, що партнер може «охолонути». Ми мимоволі починаємо представляти людину, яка в майбутньому може зайняти наше місце. Поява таких думок небезпечна для стосунків, адже ми концентруємося не на теперішньому моменті, а на вигаданих ситуаціях. Найчастіше причиною безпідставних ревнощів є занижена самооцінка та невпевненість у собі. Крім того, це вважається певним методом маніпуляції, в основі якого — надмірний контроль і опіка. Багато людей маскують ревнощі під турботою: «Я дзвоню тобі так часто, коли ти гуляєш не зі мною, адже сильно люблю і переживаю». Звичайно, хвилюватися за свою другу половинку цілком нормально, але важливо поважати кордони.

Як пов'язані ревнощі з заниженою самооцінкою? Коли людина впевнена, що вона недостатньо хороша, розумна та красива, і її не можна любити просто так, з'являється бажання контролювати життя партнера. Вона починає підсвідомо шукати загрозу, випробовувати на вірність, перевіряти повідомлення, «чистити» друзів у соціальних мережах, обшукувати сумки і перевіряти фінансові витрати. Невпевненій у собі людині складно повірити в те, що її можна любити просто за те, що вона є.

Продовжуючи шукати підступ, можна зруйнувати стосунки. З'являються деструктивні переживання і недовіра, це впливає на психіку і сприйняття життя. Людина все драматизує, придумує проблему там, де її не може бути. Це призводить до депресії або афективного стану, який небезпечний як для ревнивця, так і для його партнера.

Шляхи самодопомоги

Перше, що потрібно зробити — це розібратися, на чому засновані ревнощі. Чи є причини для занепокоєння або це наслідки заниженої самооцінки, невпевненості та егоїзму. Якщо явних причин для ревнощів немає, психологи рекомендують шляхи самодопомоги: