Header logo

Як правильно ставити запитання психологу

07.07.2021

Як правильно ставити запитання психологу

Як правильно ставити запитання психологу


Вирішено — прийшов час записатися до психолога. Перший крок зроблено, але тепер потрібно вибрати фахівця, сформулювати запит і зрозуміти, як правильно поставити запитання психологу.

Але про все по порядку.


Вибір психолога

Вибираючи фахівця, важливо орієнтуватися на внутрішнє відчуття. Чи будете ви готові відкритися і довіряти цій людині. Якщо є сумніви, продовжуйте шукати далі. Між вами і терапевтом повинен бути контакт, інакше не вийде встановити дружні та теплі відносини під час сеансів.

Перед прийняттям рішення вивчіть інформацію про психолога: подивіться сторінки в соцмережах, почитайте блог або статті на його сайті, поговоріть по телефону або напишіть йому в мессенджер. Так ви зрозумієте манеру спілкування, зможете оцінити тембр голосу, інтонації і т.п.

Якщо вже визначилися з психологом, але перший сеанс вас не вразив, не поспішайте розривати зв'язок і шукати іншого терапевта. Розкажіть йому про свої переживання і побоювання, поясніть, чого ви очікуєте від консультування.

Часто люди шукають за такими запитами: «психолог онлайн безкоштовно», «онлайн психолог безкоштовно», «психотерапевт онлайн безкоштовно», «безкоштовна допомога психолога». Запам'ятайте, жоден досвідчений і компетентний терапевт не буде консультувати безкоштовно. Так, психолог онлайн може запропонувати 15-20 ознайомлювальних хвилин, щоб ви вирішили, наскільки вам комфортно. Порада психолога HoldYou: якщо хочете якісно опрацювати запит, краще не вестися на безкоштовні пропозиції.


Консультація психолога онлайн: як сформулювати проблему

Правильно поставлене запитання — вже половина успіху. Чим чіткіше сформулюєте запит — тим більше шансів, що консультація пройде з користю для вас. Крім того, важливо не тільки відкрито говорити про свої проблеми, а й чесно відповідати на запитання психологів. Так фахівець зможе скласти повну картину, більше дізнається про причини вашого занепокоєння. Це допоможе побудувати необхідну лінію консультування.

Деяким людям здається, що в постановці запитань немає нічого складного — просто питай, що цікавить і отримуй відповіді. Однак така схема працює не завжди. Прямі відповіді рідко задовольняють, особливо, коли чекаєш від психолога більш детального розбору. Щоб не розчаровуватися, важливо правильно формулювати запит. Ось декілька порад від фахівців HoldYou:

Не питайте, що вам робити, адже етика не дозволяє психологам радити і нав'язувати конкретні рішення.

Якщо вибрали консультації психолога онлайн, але не знаєте, як правильно сформулювати проблему, вам може бути корисна допомога клієнт-сервісу HoldYou. Фахівці допоможуть з вибором фахівця, порадять, до кого краще звернутися з вашим запитом.

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Зв'язатися

Ми передзвонимо Вам в найближчий час!

eye eye

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього


Створіть новий пароль

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

eye
eye
eye eye

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно