Авторизація

eye

Забули пароль?

Зв'язатися

Ми передзвонимо Вам в найближчий час!

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього


Створіть новий пароль

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

eye
eye

Реєстрація

eye

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Виберіть тип, дату та час консультації

Світлана Сьомкіна
Світлана Сьомкіна

Психолог

У своїй роботі я допомагаю людям прожити труднощі і кризи відносин, вибудувати відповідальне, щасливе, гармонійне життя, справлятися зі страхами, депресіями і з різними життєвими ситуаціями.

Анастасія Марченко
Анастасія Марченко

Психолог

У своїй роботі допомагаю впоратися зі складнощами у взаємовідносинах з оточуючими і самим собою, подолати складнощі як особистого так і професійного характеру, позбутися страхів, тривоги, невпевненості, емоційного вигорання, депресійного стану, а також дозволити собі стати щасливою людиною.

Марія Янчук
Марія Янчук

Психолог

Психолог-консультант в роботі з сім’ями, налагодження дитячо-батьківських відносин, ЛГБТ френдлі психолог. Працюю з тривожністю, страхами, екзистенційними питаннями.

Валентина Шост
Валентина Шост

Психолог

Я психолог-консультант. Готова супроводжувати вас на шляху до кращого розуміння себе, своїх переконань і цінностей. В своїй роботі використовую такі методи як психоаналіз, символдрама і позитивна психотерапія.

Аліна Сазонова
Аліна Сазонова

Психолог

Я добре працюю з труднощами у відносинах, з проблемами в професійній реалізації, невпевненістю в собі та психосоматикою. У своїй роботі переважно використовую метод гештальт-терапії, адже він спрямований на подолання ядра проблеми, а не просто боротьби з її наслідками.

Юлія Реутенко
Юлія Реутенко

Психолог

Працюючи з клієнтом - я працюю з усією його сімейної системою. Використовую методи сімейно-системних гіпотез, генограму роду, психодраматичні методики сімейної терапії, методи регресивної терапії, енерготерапевтичні методи, медитативні вправи і техніки.

Ольга Басіста
Ольга Басіста

Психолог

Практикуючий психолог, сексолог, спеціаліст в роботі з емоційною залежністю, магістр, ведуча трансформаційних ігор. Використовую напрямки гештальт-терапії та позитивної крос-культурної психотерапії. Впевнена, твій крок - напрямок шляху.

Яна Валіахметова
Яна Валіахметова

Психолог

Психолог-консультант, магістр практичної психології. Вивчаю когнітивно-поведінкову психотерапію, яка якісно змінює моє життя та життя моїх клієнтів. Допоможу впоратися з проблемами в сім'ї, з партнером, дітьми, а також з тривожністю, стресом, депресією тощо.

Коржунова Ольга
Коржунова Ольга

Психолог

Магістр клінічної та реабілітаційної психології, дипломований аналітичний психолог, активно використовую техніки когнітивно - поведінкової терапії. Допоможу впоратися з тривожними станами, панічними атаками, образами, психологічними травмами та іншими негативними станами, які заважають вам рухатися вперед.

Маргарита Зайченко
Маргарита Зайченко

Психолог

Магістр психології. На сеансах ми разом опрацюємо ваші цілі, страхи, відчуття тривожності, різного роду конфлікти. Ключовий напрям – позитивна психотерапія з використанням проективних методик: казкотерапії, метафори, дослідження та аналізу сновидінь.

Юлія Донцова
Юлія Донцова

Психолог

Ключовий напрям – аналітична психологія. Працюю з будь-яким запитом, який починається зі слів «Мене не влаштовує...». Допоможу вам налагодити гармонійні та здорові відносини з собою, партнером, дітьми або колективом.

Лілія Малашко
Лілія Малашко

Психолог

Магістр психології та педагогіки. Працюю в таких напрямках: сімейні консультації, питання сексуальності та дитячо-батьківські відносини. Допоможу впоратися із заниженою самооцінкою, взаємовідносинами як у парі, так і з дітьми, питаннями сексуального характеру, стресом, тривогою тощо.

Юлія Петруняк
Юлія Петруняк

Психолог

Психолог, сертифікований НЛП-консультант, використовує в роботі техніки когнітивно-Поведінкової моделі Досвід роботи в сфері консультування клієнтів - 13 років. Автор статей, учасник міжнародних програм з обміну досвідом з іноземними колегами.

Будь ласка, виберіть датуЗабули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Чому діти часто беруть на себе роль дорослого?

25.05.2021

Чому діти часто беруть на себе роль дорослого?

У той час як одні діти веселяться і насолоджуються безтурботним дитинством, іншим доводиться відкладати «святкування життя» на потім. Щоб зайнятися більш важливими та серйозними проблемами. Підміна ролей — поширене явище в родинах. Часто це призводить до того, що у доросле життя дитина несе не тільки радісні спогади, а й валізу невирішених питань.

Яка роль батьків у вихованні, до чого призводить підміна ролей? Розберемося в статті.

Роль батьків у розвитку дитини

Для кожної дитини сім'я — авторитет і опора. Діти зчитують поведінку дорослих, на їх прикладі моделюють свої відносини з оточуючими. Тому важливо, які цінності закладають батьки у виховання дітей.

Дехто вважає, що звання «хороших батьків» можна заслужити, перечитавши безліч літератури або відвідавши десятки курсів і лекцій. Звичайно, без педагогічних і психологічних знань буде непросто, однак вони — не фундамент виховання.

Батьки можуть помилятися, сумніватися у власних методах, стикатися з невдачами і поразками. Головне, знайти внутрішній баланс. Не транслювати свою тривожність і невпевненість у відносини з дитиною.

Кодексу, як виховувати дітей не існує. Тільки ви знаєте, як буде краще для малюка. Важливо, щоб ви були повноцінною особистістю, з вирішеними внутрішніми конфліктами. Адже саме батьки — перше суспільне середовище, на прикладі якого діти будують всю комунікацію.

Головні особливості виховання в тому, щоб показати дитині, як ви любите її та підтримуєте. Сумнівів у вашій любові ніколи не повинно виникати.

Незалежність дитини

Батьки, особливо мами, звикли опікувати дітлахів. У цьому немає нічого поганого, проте надмірна турбота не дозволяє дитині відчувати себе незалежною. Важливо давати свободу, так дитячий мозок активніше розвиватиметься. Малюки будуть більш відкриті до пізнання світу і всього нового.

Незалежність дитини формує в ній відповідальність та ініціативність. Краще працює пам'ять, мислення стає гнучким. Коли батьки замість надмірного контролю направляють і допомагають, діти вчаться приймати рішення самостійно. Виявляють креативність і лідерські якості.

Важливо, щоб дитина не ототожнювала себе з матір'ю або батьком. А усвідомлювала унікальність своєї особистості. Для цього потрібно давати їй свободу, простір для самостійності та незалежності.

У вихованні потрібно проявляти сталість. Це надійний фундамент для повноцінного розвитку дитини.

До чого призводить підміна ролей

Здорові відносини з батьками — це добре. Але в нашому суспільстві не все так ідеально. Часто ми зустрічаємо людей з валізою невирішених проблем з дитинства, з образами на батьків, з негативними установками або почуттями. Іноді це трапляється через підміну ролей. Поведінка дитини змінюється, підлаштовуючись під зовнішні обставини, відбувається перекладання відповідальності.

Підміна ролей — це коли діти беруть на себе обов'язки дорослих. Стають батьками своїм матерям і татусям. Найчастіше подібне відбувається в неповних сім'ях. Наприклад, тато пішов з родини, через що у мами з'явилися переконання «всі чоловіки — козли». У такій ситуації син буде намагатися стати кращим прикладом, у всьому догоджати матері. Або, наприклад, дочка буде проявляти максимальну турботу про маму. Ставлячи її інтереси вище власних, відсуваючи особисте життя на другий план.

Підміна ролей призводить до того, що, підростаючи, діти намагаються влаштувати своє життя. Однак батьки заважають, вдаючись до різних способів маніпуляції — «я для тебе все зробила; всім пожертвувала» і т.п.

Щоб побудувати власні здорові відносини, важливо вчасно сепаруватися від матері.

Як виправити

Психологи HoldYou поділилися порадами, які допоможуть впоратися з батьківськими маніпуляціями і позбутися багажу дитячих проблем:

Читайте также

Чи вмієш ти любити? П'ять мов любові

Чи вмієш ти любити? П'ять мов любові

Кожна людина висловлює любов по-своєму. І часто буває, що люди, які перебувають у відносинах, не відчувають прив'язаність партнера, хоч він і стверджує зворотне. Існує п'ять мов любові. Коротко розповімо про кожну і розберемося, в чому особливості.

Позбутися апатії: як впоратися з емоційним вигоранням

Позбутися апатії: як впоратися з емоційним вигоранням

Як же класно прокинутися вранці з чудовим настроєм, повним сил, мотивації та натхнення. Але так буває не завжди. Іноді, тільки прокинувшись, ми вже відчуваємо втому і напругу. Як визначити, що ми опинилися в пастці, яких наслідків очікувати та що робити?

Їсти чи не їсти — як позбутися харчової залежності

Їсти чи не їсти — як позбутися харчової залежності

Всі люблять смачно поїсти. Улюблена їжа дарує радість і змушує відчувати себе щасливіше і комфортніше. Як зрозуміти, що базова потреба перетворилася в пристрасть і чому це небезпечно? Розбираймось!