Header logo

Як боротися з постійною втомою?

18.05.2023

Як боротися з постійною втомою?

Постійна втома може бути ознакою багатьох різних станів, включаючи фізичні та психологічні проблеми. Тому, перш за все, важливо звернутися до спеціаліста, щоб визначити причину постійної втоми та отримати рекомендації щодо її лікування.

Через що може виникати стан постійної втоми?


Як психологічний стан може впливати на відчуття втоми?

Психологічні процеси можуть бути складними та виснажливими, а коли вони негативні та довготривалі, можуть формувати різноманітні психологічні проблеми, які однозначно втомлюють та знижують рівень енергії, ось деякі з таких проблем:


Стрес і тривога. Стрес та тривога можуть викликати втому, навіть якщо ми не працюємо фізично. Це може статися, оскільки стрес і тривога збільшують рівень гормонів, які стимулюють викид адреналіну та кортизолу, що зменшує рівень енергії і спричиняє відчуття втоми.


Необхідність у більшій самодисципліні. Іноді психологічні проблеми можуть впливати на нашу здатність до самоконтролю та самодисципліни, що може призвести до розпаду режиму дня і порушення ритму сну, що в свою чергу може спричинити втому.


Негативні думки і погляди на життя. Люди, які мають негативне ставлення до життя, можуть відчувати втому і безсилля, що може впливати на їх роботу і повсякденне життя. 


Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) є психічним розладом, що виникає в результаті досвіду травми або насильства. Люди, які мають ПТСР, часто стикаються з проблемою втоми, а також з симптомами тривоги, депресії, болю в тілі та іншими проявами стресу. ПТСР може впливати на якість сну, що також може призвести до відчуття втоми вдень.


Депресія є однією з найбільш поширених психічних проблем в світі. Це стан, коли людина почувається печальною, втрачає інтерес до раніше приємних речей та має проблеми зі сном. Депресія може призвести до відчуття втоми через вплив на якість сну та енергію людини.

Як покращити свій стан та мати більше енергії?

Перш за все варто з'ясувати причину нестачі енергії. Адже якщо проблема криється у психологічному стані, то варто почати роботу з ним. Однак, є базові поради, які можуть допомогти зменшити втому та проаналізувати причини.

Важливо також пам'ятати, що постійна втома може бути симптомом певних медичних проблем, таких як анемія, депресія, захворювання щитоподібної залози, апное тощо. Тому, якщо втома не зникає незалежно від заходів, описаних вище, варто звернутися до лікаря для проведення додаткового обстеження.

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Зв'язатися

Ми передзвонимо Вам в найближчий час!

eye eye

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього


Створіть новий пароль

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

eye
eye
eye eye

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно