Header logo

Наслідки раннього шлюбу

02.06.2021

Наслідки раннього шлюбу

Наслідки раннього шлюбу


Популярність ранніх шлюбів поступово сходить нанівець. Якщо в 2000-х середній вік наречених був 18-20 років, то сьогодні дівчата замислюються про весілля в основному після 25. Що вплинуло на зміну трендів? Всі «за» і «проти» ранніх шлюбів розберемо в статті.


Причини ранніх шлюбів

Під «раннім шлюбом» мають на увазі союз, який легковажно уклали молоді, які ще не стали самостійними і незалежними, люди. Часто у них немає ні матеріального фундаменту, ні життєвого досвіду, ні необхідної психологічної бази.

Зруйнувати сімейну ідилію може що завгодно: емоційні складності, фінансова нестабільність, неготовність до наслідків спільного життя, різні цінності та погляди. Перебуваючи в стані закоханості та ейфорії, молоді люди не мають змоги тверезо оцінити реалії майбутнього життя.

Психологічна незрілість, інфантилізм — ще одна причина, здатна зробити пролом в крихкому молодому союзі. Адже подружнє життя далеке від тих ідеальних картин, які ми бачимо в кіно. Жити разом, будучи єдиним цілим, значить ставити на перше місце інтереси сім'ї, знаходити компроміси, брати відповідальність за кожне рішення. Часто люди не готові до цього. І коли на зміну романтиці приходять побутові проблеми, пари розпадаються.

Причини ранніх шлюбів:

Проблеми ранніх шлюбів:

 Психологічні особливості

Наслідки ранніх шлюбів можуть бути різними. Одні пари знаходять в собі сили працювати над стосунками, інші — розчаровуються один в одному.

Не можна сказати, що ідея раннього шлюбу обов'язково приречена. Всі випадки індивідуальні. Адже часто справа не у віці, а в готовності брати на себе відповідальність.

Перед вступом у шлюб психологи рекомендують обговорити спільні очікування та плани по таким пунктам:

Загальні інтереси. Коли пристрасть згасне, щось ще повинно залишитися. Хобі, любов до творчості, спільні подорожі, теми для розмов. Чим більше спільного — тим краще і міцніше буде сім'я.

Очікування від розвитку стосунків. Щоб не було розчарувань, важливо відразу уточнити, як ви бачите спільне життя. Чого чекаєте від майбутнього. Можливо, партнер планує найближчі кілька років провести в подорожах, в той час як ви мрієте про дітей.

До речі, діти — це окрема тема. Свою позицію краще проговорити перед вступом у шлюб.

Зради. Союз буде міцним, якщо у кожного з партнерів однакове ставлення до зрад. Обговоріть відразу можливі трактування цього поняття і неприпустимі виправдання. Позначте свої кордони.

Сімейний бюджет. Якщо один партнер очікує, що бюджет буде спільним, а інший звик ділити рахунок навпіл — сварок в майбутньому не уникнути.

Особливості шлюбу для кожної пари індивідуальні, адже у людей різні потреби і очікування. Обговоріть важливі моменти до того, як вирішите узаконити стосунки.

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Зв'язатися

Ми передзвонимо Вам в найближчий час!

eye eye

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього


Створіть новий пароль

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

eye
eye
eye eye

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно