Постковідний синдром: допомога психолога
Постковідним синдромом називають ознаки та симптоми, які виникають після перенесеної коронавірусної хвороби, які неможливо пояснити жодним діагнозом. Постковідний стан триває від 5 до 12 тижнів або довше.
Психічне здоров'я: як впливає COVID-19
Змінився звичний спосіб життя, з'явився внутрішній страх, тривожність, відчуття незахищеності. Щодня спостерігаємо страшну статистику, зростання кількості хворих і збільшення летальних випадків. Це негативно впливає на наш психічний стан.
Таким чином психіка порушується ще до захворювання. А коли симптоми підтверджуються довідкою з лабораторії, ситуація лише погіршується. Навіть у тих, хто переніс хворобу в легкій формі можуть спостерігатися ускладнення через кілька тижнів або місяців після одужання.
Постковід: найбільш поширені ознаки та симптоми:
• відчуття втоми;
• задишка або кашель;
• біль у суглобах, м’язах та головний біль;
• біль у животі (коронавірус має властивість вражати шлунково-кишковий тракт, а також впливає на клітини печінки);
• пришвидшене серцебиття (навіть у людей з легким перебігом хвороби);
• втрата запаху та смаку (спостерігалася в 59% пацієнтів на початку захворювання, у 28% — на 30-й і у 23% — на 60-й день);
• проблеми зі сном, концентрацією уваги та пам’яттю;
• депресія від ковіду, тривожність, панічні атаки, апатія та інші психологічні труднощі (причиною може бути сильний стрес внаслідок діагнозу та ізоляції);
• посилений страх за своє життя і життя своєї родини.
Чому потрібна допомога психолога після COVID-19?
Хвороба може спричиняти хронічні посттравматичні стресові симптоми та посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Не завжди звичні методи на кшталт ефективної комунікації або регулярних соціальних контактів допомагають. Часто потрібне втручання кваліфікованих спеціалістів, особливо коли йдеться про помірні або важкі симптоми. У таких випадках буде корисна консультація психолога та, можливо, травмоорієнтована когнітивно-поведінкова терапія.
Як допоможе психолог онлайн?
На консультаціях ви відкорегуєте порушення і ускладнення, що виникли після хвороби. Сюди відноситься не тільки безсоння, апатія, дратівливість і плаксивість. Це може бути панічний страх, що напади повторяться, нестача повітря, сильна задишка при мінімальних навантаженнях.
Інфекція вражає не тільки органи людини, але й її психіку. Тому повна реабілітація неможлива без індивідуальної роботи досвідченого фахівця.
Як проходить консультація:
1. Реєструєтесь в особистому кабінеті.
2. Оплачуєте сесію, вибираєте психолога, зручну дату та час, очікуєте на дзвінок.
3. Консультація триває 50 хвилин. За цей час ви познайомитеся з психологом, розкажете про свої симптоми, спільно підготуєте план подальшої роботи. Кількість сеансів залежить від глибини ситуації та інших проблем відновлення після COVID-19.