Авторизація

eye

Забули пароль?

Зв'язатися

Ми передзвонимо Вам в найближчий час!

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього


Створіть новий пароль

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

eye
eye

Реєстрація

eye

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Виберіть тип, дату та час консультації

Марія Шевченко
Марія Шевченко

Психолог

Психолог-консультант. У своїй роботі використовую методи когнітивно-поведінкової, позитивної та системної сімейної психотерапії. Керуюся такими важливими професійними принципами, як етика, гуманність і повага. Допоможу подолати тривогу, соціальні страхи, фобії та міжособистісні конфлікти. Ви набудете впевненості в собі, зможете підвищити самооцінку, впораєтеся з нерішучістю.

Юлія Петруняк
Юлія Петруняк

Психолог

Психолог, сертифікований НЛП-консультант, використовує в роботі техніки когнітивно-Поведінкової моделі Досвід роботи в сфері консультування клієнтів - 13 років. Автор статей, учасник міжнародних програм з обміну досвідом з іноземними колегами.

Ольга Журавель
Ольга Журавель

Психолог

Психолог-консультант. Використовую методи позитивної, когнітивно-поведінкової та транссистемної психотерапії. Допоможу впоратися з конфліктами та їх профілактикою в стосунках, невпевненістю в собі, низькою самооцінкою, соціальними страхами, панічними атаками, фобіями, тривогою та іншими проблемами.

Юлія Донцова
Юлія Донцова

Психолог

Ключовий напрям – аналітична психологія. Працюю з будь-яким запитом, який починається зі слів «Мене не влаштовує...». Допоможу вам налагодити гармонійні та здорові відносини з собою, партнером, дітьми або колективом.

Маргарита Зайченко
Маргарита Зайченко

Психолог

Магістр психології. На сеансах ми разом опрацюємо ваші цілі, страхи, відчуття тривожності, різного роду конфлікти. Ключовий напрям – позитивна психотерапія з використанням проективних методик: казкотерапії, метафори, дослідження та аналізу сновидінь.

Яна Валіахметова
Яна Валіахметова

Психолог

Психолог-консультант, магістр практичної психології. Вивчаю когнітивно-поведінкову психотерапію, яка якісно змінює моє життя та життя моїх клієнтів. Допоможу впоратися з проблемами в сім'ї, з партнером, дітьми, а також з тривожністю, стресом, депресією тощо.

Ольга Басіста
Ольга Басіста

Психолог

Практикуючий психолог, сексолог, спеціаліст в роботі з емоційною залежністю, магістр, ведуча трансформаційних ігор. Використовую напрямки гештальт-терапії та позитивної крос-культурної психотерапії. Впевнена, твій крок - напрямок шляху.

Константинов Сергій
Константинов Сергій

Психолог

Психолог, психолог-консультант. Допоможу вам знайти спільну мову із собою, розібратися в своєму життєвому сценарії і своїх установках. Індивідуально підходжу до кожного клієнта. Використовую методи трансакційного аналізу, психосинтеза.

Оксана Ступенко
Оксана Ступенко

Психолог

У своїй роботі допомагаю впоратися зі складнощами у взаєминах із близькими та колегами, подолати страхи, тривогу, невпевненість, депресивні стани, а також знайти способи стати більш гармонійною і щасливою людиною.

Лілія Малашко
Лілія Малашко

Психолог

Магістр психології та педагогіки. Працюю в таких напрямках: сімейні консультації, питання сексуальності та дитячо-батьківські відносини. Допоможу впоратися із заниженою самооцінкою, взаємовідносинами як у парі, так і з дітьми, питаннями сексуального характеру, стресом, тривогою тощо.

Валентина Шост
Валентина Шост

Психолог

Я психолог-консультант. Готова супроводжувати вас на шляху до кращого розуміння себе, своїх переконань і цінностей. В своїй роботі використовую такі методи як психоаналіз, символдрама і позитивна психотерапія.

Коржунова Ольга
Коржунова Ольга

Психолог

Практикуючий - психолог, магістр клінічної та реабілітаційної психології, сертифікований аналітичний психолог, активно використовую техніку когнітивно - поведінкової терапії.

Аліна Сазонова
Аліна Сазонова

Психолог

Я допомагаю людям відновлювати здатність творити своє життя, повернути в нього пристрасть, вибирати себе, знаходити форму контакту з близькими, рідними, колегами виходячи з того, що є в даний момент.

Надія Назарчук
Надія Назарчук

Психолог

Практикуючий психолог, гештальт-терапевт, ЛГБТ-френдлі терапевт. Допоможу пережити кризовий період, впоратися з питаннями сепарації, самореалізації, пошуку ідентичності.

Світлана Сьомкіна
Світлана Сьомкіна

Психолог

У своїй роботі я допомагаю людям прожити труднощі і кризи відносин, вибудувати відповідальне, щасливе, гармонійне життя, справлятися зі страхами, депресіями і з різними життєвими ситуаціями.

Анастасія Марченко
Анастасія Марченко

Психолог

У своїй роботі допомагаю впоратися зі складнощами у взаємовідносинах з оточуючими і самим собою, подолати складнощі як особистого так і професійного характеру, позбутися страхів, тривоги, невпевненості, емоційного вигорання, депресійного стану, а також дозволити собі стати щасливою людиною.

Юлія Реутенко
Юлія Реутенко

Психолог

Працюючи з клієнтом - я працюю з усією його сімейної системою. Використовую методи сімейно-системних гіпотез, генограму роду, психодраматичні методики сімейної терапії, методи регресивної терапії, енерготерапевтичні методи, медитативні вправи і техніки.

Марія Янчук
Марія Янчук

Психолог

Психолог-консультант в роботі з сім’ями, налагодження дитячо-батьківських відносин, ЛГБТ френдлі психолог. Працюю з тривожністю, страхами, екзистенційними питаннями.

Юлія Літовчак
Юлія Літовчак

Психолог

Психолог – консультант, використовує методи арт-терапії в консультуванні. В професійній діяльності – через підтримку, відбувається позитивна динаміка клієнтів в особистісному зростанні, в набутті впевненості в собі, розумінні своїх внутрішніх ресурсів та їх розподілу по сферах життя. Коли Ти відкриваєшся Всесвіту, він відповідає Тобі взаємністю. Живи. Твори. Лови момент!

Будь ласка, виберіть датуЗабули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

«Ти мене душиш!»: розпізнаємо токсичні відносини

17.03.2021

«Ти мене душиш!»: розпізнаємо токсичні відносини

«Ти мене душиш!»: розпізнаємо токсичні відносини


Звідусіль ми чуємо: «Як розпізнати токсичні стосунки?», «Основні ознаки токсичності». Але які відносини вважаються деструктивними? Що це означає? Розберемося в статті.

За визначенням психологів нездоровими відносинами вважаються ті, в яких партнери не поважають і не підтримують один одного. Коли одна людина прагне принизити, викликати почуття провини, подавити іншу; пара живе в постійній конкуренції.

У будь-яких стосунках бувають злети і падіння, сварки і конфлікти. Але якщо більшу частину часу ви не відчуваєте радість, почуваєтесь виснаженими, спустошеними і пригніченими — це ознака токсичності. У здорових відносинах є підтримка, допомога і участь партнерів у житті один одного. Критика, ревнощі, вина і абсолютний контроль недоречні.

Деструктивні відносини натякають на психологічний тиск, фізичне та емоційне насильство з боку партнера.

Не завжди нездоровим вважається саме романтичний зв'язок. Це може бути робоче, сімейне або дружнє спілкування.

Чому відносини стають токсичними?

Якщо відразу здається, що ви зустріли кохання всього життя, при цьому навіть не пізнавши людину, у вас є схильність до емоційної залежності. Часто вона виникає, коли є пригнічені емоції і, якщо не вистачає любові до себе.

Люди з емоційною залежністю повністю розчиняються в партнері, обожнюють його, вважають кумиром. Все життя крутиться навколо цієї людини. Вона є причиною щастя, радості, натхнення, доброго чи поганого настрою.

Причин, чому люди стають токсичними, може бути кілька. Підсвідоме бажання маніпулювати, негативний досвід, коли в житті вже був переслідувач. Позиція жертви, дитячі травми, пов'язані з відсутністю люблячого виховання. Різні психічні розлади: депресія, тривожність, біполярні розлади.

Токсичними відносини можуть бути через несумісність партнерів. Наприклад, кожен в парі прагне до тотального контролю. Або через те, що людина є абьюзером, проявляє жорстокість і емоційне насильство.

Ознаки токсичних відносин

 Труднощі у відносинах бувають у всіх. Але якщо здебільшого ви нещасливі, відчуваєте страх, біль і образу — задумайтеся, чи про таке ви мріяли?

У здорових відносинах хочеться розвиватися і рости, ви натхненні та мотивовані. Але якщо ви відчуваєте відсутність сил і енергії, вся ваша увага сконцентрована на партнері — ці відносини тянуть вас вниз, у них відсутній баланс. Зриви, скандали, часті конфлікти, замовчування проблем — це говорить про токсичність.

Це почуття не має нічого спільного з коханням. Воно говорить про прагнення до контролю, про недовіру і невпевненість партнера в собі. Ревнива людина сприймає другу половинку як річ, за якою потрібно стежити. Запорука здорових відносин — це довіра, відкритість і єдність.

Партнер регулярно запитує, де ви знаходитесь. Звичайно, це можна сприймати як турботу, але, коли вона не перетинає особисті кордони та рамки. Якщо ви не моментально відповідаєте на повідомлення, це може стати приводом для сварки. Такі ознаки говорять про контролюючу поведінку.

Коли партнер або ви тримаєтеся за минулі образи, регулярно дорікаєте один одному, що негативно впливає на інтимні та романтичні стосунки.

Чи можна виправити ситуацію у відносинах?

Перетворити токсичні стосунки на здорові можна, але потрібен час, сили і бажання працювати над собою. У деяких випадках знадобиться психологічна підтримка і допомога.

Перший крок до вирішення проблеми — зрозуміти, що вона є. Перестаньте звинувачувати оточуючих у своїй поведінці, візьміть відповідальність за своє життя на себе. Просто вибачитися — мало, важливо визнати, що ваша модель поводитися є токсичною.

Для нездорових відносин характерна циклічність. Вона характеризується нападками, звинуваченнями, критикою і постійними вимогами по відношенню до партнера. Якщо ви помічаєте такі складові, скажіть про це відкрито і спокійно. Не звинувачуйте, а намагайтеся знайти спільне рішення і вихід. Якщо партнер відмовляється визнавати свою поведінку і ігнорує ваші прохання — задумайтеся, чи потрібні такі відносини.

Не замовчуйте неприємні ситуації та не бійтеся сказати про те, що вас не влаштовує. Якщо людина кохає — вона докладе максимум зусиль, щоб виправити поведінку. Здорові стосунки — це про відкритість, чесність, розслабленість. Де кожен може сміливо говорити про свої почуття і переживання.

Коли час піти?

Ніхто, крім вас, не знайде кращого моменту і часу, щоб вийти з токсичних стосунків. Зробити це непросто, почуття сплутані, ви емоційно прив'язані до людини. Тому всіма способами намагаєтеся змінити неприємну модель поведінки, щоб зберегти відносини. Але бувають випадки, коли намагатися більше немає сил і енергії. Внутрішній ресурс настільки виснажений, що тепер значно важливіше не загубити себе в іншій людині, ніж зберегти зв'язок з партнером. 

Вихід із токсичних відносин вимагає усвідомленості та сміливості. Цей досвід може змінити ваше сприйняття щасливих і гармонійних романтичних стосунків.

Не чекайте, що життя вмить зміниться в кращу сторону. Знадобиться час, щоб відновитися і повернути почуття гідності, впевненості та довіри.

Не переносьте негативний минулий досвід на нові стосунки. Відразу окресліть особисті кордони і завжди ставте себе та самоповагу на перше місце. Не ігноруючи, звісно, при цьому почуття партнера. У взаємовідносинах важливий баланс.