Проблеми: насильство, аб'юз, токсичні стосунки та вихід з них, соціальна тривожність, ОКР, ПТСР, життєві кризи, пригнічення, депресія, неприйняття себе, дитячі травми, тривоги та страхи.
Юлія Реутенко
Сімейний психолог
Досвід: 3 роки.
Підходи:регресивна терапія, системно-сімейна психотерапія з використанням трансгенераційного та системного підходів.
Проблеми: дитячі травми дорослих людей, співзалежні відносини, самознецінення, негативні взаємовідносини з батьками.
Олексій Видиш
Сімейний та корпоративний психолог, медіатор, супервізор, тренер, фасилітатор
Проблеми: батьківські сценарії у дітей, конфлікти з підлітками, проблеми в навчанні дитини, буллінг, тривога, панічні атаки, самотність, робота зі страхами, проблеми у стосунках.
Катерина Сімороз
Психолог, гештальт- терапевт, спеціаліст в дитячо-батьківських відносинах.
Проблеми: емоційна залежність, фобії, нав'язливі думки, хронічна втома, прокрастинація, відсутність сенсу життя, емоційна нестабільність, питання ідентичності.
Роксоляна Вовк
КПТ – консультант, гештальт-консультант
Досвід: 5 років.
Підходи: когнітивно-поведінкова та гештальт терапія.
Проблеми:тривожний, депресивний, панічний стани, невпевненість, страх взаємодії зі світом, труднощі у відносинах з близькими, травматичний досвід, складність прийняти рішення, невпевненість у собі.
Проблеми: тривожність, емоційні зриви на близьких,емоційна пригніченість чи апатія, відносини у парі/з дітьми/з батьками, проблеми самотності, вихід із відносин.
Ольга Прибильська
Психолог-консультант
Досвід: 7 років.
Підходи:кататимно-імагінативна психотерапія (символдрама) та арт-терапія.
Проблеми:труднощі у відносинах пари, сім'ї, пошуки себе, проблеми з самооцінкою, втрата, страхи та фобії. Формування планів на життя, кар'єру та пост
Проблеми: сім'я та взаємини в ній, внутрішньоособистісні конфлікти та проблеми у комунікації зі світом, вибір професії та пошук власного шляху, відносини чоловіка та жінки.
Проблеми:депресія, складнощі у відносинах з партнером, батьками, дітьми, самооцінка, проблеми з дітонародженням та створенням сім'ї, розлучення та втрата, проб
Іван Гуртовий
Психолог-психотерапевт, сімейний психолог
Досвід: 11 років
Підходи: КПТ, арт-терапія, символдрама та мультимодальний підхід.
Проблеми: насилля та тиск, негативні та нав'язливі думки, ПА, втрата близької людини, ПТСР, РПП, тривожні та депресивні стани, апатія, почуття провини, проблеми у взаємовідносинах.
Проблеми:особистістні проблеми, вигорання, депресія, хронічна втома, стосунки у парі, розлучення, проблеми з успіхом, мотивація, розлад харчової поведінки та інше.&a
Ірина Філенко
Дитячий, підлітковий, сімейний психолог
Досвід: 9 років.
Підходи:сімейна терапія, арт-терапія, методи та техніки з опорою на сильні сторони клієнта.
Проблеми: стосунки з дитиною, конфліктні ситуації у сім'ї , підліткова криза, відчуженість та агресія підлітків, гендерні особливості зростання, ресурс на батьківство.
Проблеми: панічні атаки, стрес, вигорання, втрата сенсів, самосприйняття, батьківство та відносини з дитиною, розрив відносин, дитячі психотравми, нав'язливі думки та спогади
Проблеми: співзалежні відносини, проживання етапів змін (звільнення, розлучення, переїзд), дитячо-батьківські відносини, комунікація у парі, тривожність, страхи, внутрішній дисбаланс.
Проблеми:конфлікти у відносинах, самооцінка, кризи, дитячі травми, вікові кризи,проживання розлук, невпевненість у собі, адаптація до життя в іншій країні.
Яна Валіахметова
Психолог-консультант у методі КПТ
Досвід: 4 роки.
Підходи: когнітивно-поведінкова терапія (КПТ), орієнтована на результат короткострокова терапія (ОРКТ).
Проблеми:проблеми в сім'ї, з партнером, чи дітьми, тривожність, стрес, депресія,п
Лілія Малашко
Психолог-сексолог, сімейний психолог
Досвід: 15 років.
Підходи:психоаналіз, КПТ, емоційно-фокусована та емоційно-образна терапія.
Проблеми: занижена самооцінка, взаємовідносини у парі, невдоволеність життям, питання сексуального характеру, стрес, тривога, дитячо-батьківські відносини.
Проблеми: сексуальність, психологічна чи емоційна залежність, гнів, образа, самотність, сором себе і своїх почуттів, самооцінка, тривога, страхи, панічні атаки, проблеми в стосунках, пошук мотивації.
Проблеми:поведінка дітей, страхи, невпевненість, труднощі у спілкуванні, неврози, мотивація. У дорослих: низька самооцінка, проживання криз, негат
Олена Дулова
Психолог, сімейний психолог
Досвід: 15 років.
Підходи:КПТ, гештальт-терапія, арт-терапія.
Проблеми: емоційна нестабільність, дитячо-батьківські відносини, кризові ситуації, втрати, тривожні стани, страхи, взаємини в родині, в парі, батьківство, конфлікти з оточуючими.&
Марія Кісілевич
КПТ-консультант, коуч, дитячий психолог
Досвід: 15 років.
Підходи: КПТ, арт-терапія, дитяча психологія.
Проблеми: Проблеми у стосунках з дітьми, питання виховання та розвитку дітей, адаптаційний період дитини ( садочок, школа), тривожність, страхи, негативні переконання, панічні атаки, енурез, злість.
Проблеми: проблеми сну, домашнє насилля і абьюзивні відносини, проблеми у стосунках, тривога, апатія, добре оріентуюся в унікальному контексті з яким стикаються LGBTQ+ люди.
Проблеми:кризи у відносинах (зради, тривожність, уразливість, ревнощі, контроль, панічні атаки), проблеми жіночого самопрояву, пошук ресурсу, проблеми самооцінки та емоцій.
Гліб Федоров
Психолог-консультант
Досвід: 5 років
Підходи: когнітивно-поведінкова терапія, гештальт-терапія та схема-терапія.
Проблеми:особистісні конфлікти, негативні переконання, а також депресивні та тривожні розлади легкого та помірного ступеня. Пошук гармонії та особистісний ріст.
Валентина Шост
Психолог, консультант у методі позитивної психотерапії
Досвід: 5 років.
Підходи: психоаналіз, коучинг, символдрама і позитивна психотерапія.
Проблеми: аеро- та інші фобії, внутрішня дисгармонія, відносини з оточуючими, тривога, пошук себе, самореалізація, страх публічності, негативні переживання.
Проблеми:індивідуальні та міжособистісні складнощі (самотність, повторювані сценарії, часті конфлікти, втрата довіри, зрада, незадоволеність у сексуальній сфері та ін.).
Анжела Долженко
Психолог, арт-терапевт, тілесний терапевт
Досвід: 23 роки.
Підходи: арт-терапія, тілесно-орієтована терапія, робота з метафоричними асоціативними картами.
Проблеми: невпевненість в собі, страхи, тривожні стани, конфлікти, пошук справи життя, кризи у сімейних відносинах, супровід процесу та наслідки розлучення.
Проблеми: невдоволеність життям, невпевненість та нерішучість, низька самоповага, самотність, нелюбов до своєї роботи та стилю життя, самореалізація, проблеми у романтичних стосунках.
Марія Янчук
Психолог-консультант, сімейний психолог
Досвід: 8 років.
Підходи: транзактний аналіз, метод психологічного аналізу, нейропсихологічні техніки, арт-терапія.
Проблеми: конструктивна комунікація, дитячо-батьківські проблеми, підвищена/знижена емоційність, проблеми вибору, невпевненість у собі, проблеми ЛГБТК+ .
Проблеми: кризові стани, ПТСР, гендерно-зумовлене насильство (зокрема домашнє). Буду корисна в роботі з тривожністю, депресивними станами, вигоранням та самооцінкою.
Проблеми: ситуації конфлікту (у тому числі через фінансовий аспект), зради, розлучення, страх смерті, гнів, образа, почуття провини, самотність, проблеми представників ЛГБТ.
Марія Собко
Психолог-консультант
Досвід: 5 років.
Підходи: сімейна системна психотерапія.
Проблеми: труднощі у відносинах із партнером, сім'єю і, насамперед, із собою, внутрішня опора, тривоги, пошук work-life balance, робота з установками та життєвим сценарієм, емоційне вигорання.
Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього
Підтвердження номера
Вам було відправлено sms з кодом підтвердження
×
Їсти чи не їсти — як позбутися харчової залежності
02.04.2021
Їсти чи не їсти — як позбутися харчової залежності
Всі люблять смачно поїсти. Улюблена їжа дарує радість і змушує відчувати себе щасливіше і комфортніше. Але часто людям складно контролювати себе, потреба в їжі стає некерованою. Як зрозуміти, що базова потреба перетворилася в пристрасть і чому це небезпечно? Розбираймось!
Їжа — це основна потреба, без неї людина не виживе. Але все частіше психологи використовують термін «харчова залежність», яка проявляється в компульсивному переїданні. І означає одержиме бажання отримання задоволення. Людині складно контролювати себе, тому вона може переїдати. Голод не має нічого спільного з харчовою залежністю. В цьому випадку їжа є способом, який допомагає подолати неприємні почуття, негативні прояви емоцій, недовіру, нелюбов до себе. Переїдання та нічні квести до холодильника за чимось смачненьким погано позначаться на зовнішньому вигляді, з'явиться зайва вага і різні захворювання.
Фізіологічні особливості
Пристрасть до їжі — це не просто бажання з'їсти щось конкретне. Така тяга завжди пов'язана з фізіологічними особливостями. Наприклад, спочатку ви обробляєте інформацію про страву, яку хочете. Уявляєте її, відчуваєте запах, смак. Чим привабливіше виглядає їжа, тим нам більше подобається аромат, тим сильніше буде насолода, яку ми отримаємо в процесі. Звичайно, немає нічого поганого в тому, щоб отримувати задоволення від їжі. Але якщо людина може контролювати себе.
Психологічні особливості
Найчастіше харчова залежність пов'язана з психологічними факторами. Люди відчувають неконтрольовану тягу до їжі, яка не пов'язана з почуттям голоду. Так вони заїдають неприємні спогади, страхи, комплекси, негатив. Причини, за якими втрачають самоконтроль, можуть бути різними: пережита травма, незахищеність, хворобливе розставання з партнером, придушення емоцій, невпевненість в собі, депресія і т.п.
Цей розлад настільки ж небезпечний, як і алкогольна або наркотична залежність. Однак багато фахівців стверджують, що процес позбавлення від цієї звички набагато складніший. Зрозуміти, чи є у вас непереборна тяга до їжі можна за кількома симптомами:
• Ви їсте, навіть коли ситі.
Ми не про ті випадки, коли після обіду вам хочеться з'їсти ще десерт. В цьому немає нічого поганого, якщо ви усвідомлюєте потреби свого організму. Мова про систематичне переїдання, яке ви не можете контролювати. «Добавка» потрібна вам не для втамування голоду, а для отримання дофаміну — гормону винагороди. Наприклад, вам наїлися до такої міри, що здається, ніби луснете, але при цьому ви продовжуєте їсти. І так відбувається постійно.
• Вас долає почуття провини після їжі.
Ви більше не можете відчувати радість і насолоду від їжі, оскільки розумієте, що приносите шкоду своєму організму. Однак зупинитися ви неспроможні.
• Підете на що завгодно заради ще однієї порції або шматочка торта.
Навіть вночі, відчувши сильне бажання з'їсти щось смачне, ви з легкістю прогуляєтеся в найближчий нічний магазин.
• Ви часто зриваєтеся, коли не можете отримати, що хотіли.
Ну не з'їли сьогодні тістечко, що тут такого жахливого? Але не для вас. Не отримавши бажаного, настрій псується, немає сил і запалу для зустрічей з друзями, ви відчуваєте незбагненний смуток. Харчова залежність — шляхи вирішення
• Запишіться до лікаря, здайте аналізи.
Харчова залежність може бути результатом порушення роботи ендокринної системи. В такому випадку вам буде потрібна допомога компетентного фахівця.
• Зверніться до психолога.
Якщо недавно в вашому житті сталося щось неприємне і ви розумієте, що це стало причиною вашої непереборної пристрасті до їжі, допоможе психотерапія. Навіть без сильного емоційного потрясіння рекомендуємо записатися на сеанс, адже харчова залежність може бути наслідком ваших пригнічених емоцій, прихованих почуттів, замовчування або нелюбові до себе.
• Складіть план харчування та дотримуйтеся його.
Ходіть в магазин тільки зі списком продуктів, намагайтеся не купувати нічого зайвого. Для цього можете брати з собою подругу або друга, які змогли б утримати вас від непотрібних покупок. Що стосується самого плану. Відразу краще не скорочувати раціон. Якщо організм відчує потребу в поживних речовинах, це посилить фізичне відчуття голоду. Робіть все поступово. Виберіть зручний графік прийому їжі. Ви повинні завжди бути ситими, щоб не було спокус перекусити чимось шкідливим.
• Уникайте дратівливих чинників.
Не гуляйте поруч із кондитерськими, рідше відвідуйте супермаркети, видаліть додатки з доставкою їжі.