Авторизація

eye

Забули пароль?

Зв'язатися

Ми передзвонимо Вам в найближчий час!

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього


Створіть новий пароль

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

eye
eye

Реєстрація

eye

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Виберіть тип, дату та час консультації

Оксана Ступенко
Оксана Ступенко

Психолог

У своїй роботі допомагаю впоратися зі складнощами у взаєминах із близькими та колегами, подолати страхи, тривогу, невпевненість, депресивні стани, а також знайти способи стати більш гармонійною і щасливою людиною.

Сергій Ткачук
Сергій Ткачук

Психолог

Я зможу вам допомогти налагодити стосунки в сім'ї, з партнером , батьками , чи дітьми . Подолати професійне виснаження та депресивні стани. Змінити самооцінку, самовідчуття, визначитися з цілями в житті. Зробити це життя більш приємним і радісним.

Світлана Сьомкіна
Світлана Сьомкіна

Психолог

У своїй роботі я допомагаю людям прожити труднощі і кризи відносин, вибудувати відповідальне, щасливе, гармонійне життя, справлятися зі страхами, депресіями і з різними життєвими ситуаціями.

Валентина Шост
Валентина Шост

Психолог

Я психолог-консультант. Готова супроводжувати вас на шляху до кращого розуміння себе, своїх переконань і цінностей. В своїй роботі використовую такі методи як психоаналіз, символдрама і позитивна психотерапія.

Надія Назарчук
Надія Назарчук

Психолог

Практичний психолог, гештальт-терапевт. Працюю з тривожними та депресивними станами, працюю з LGBTQ+. Зможу підтримати в кризовий період, в період стресу та невизначеності. Працюю з питаннями особистісних відносин, питаннями сексуальності, сепарації, самореалізації, пошуку ідентичності.

Яна Валіахметова
Яна Валіахметова

Психолог

Психолог-консультант, магістр практичної психології. Вивчаю когнітивно-поведінкову психотерапію, яка якісно змінює моє життя та життя моїх клієнтів. Допоможу впоратися з проблемами в сім'ї, з партнером, дітьми, а також з тривожністю, стресом, депресією тощо.

Марія Янчук
Марія Янчук

Психолог

Психолог-консультант в роботі з сім’ями, налагодження дитячо-батьківських відносин, ЛГБТ френдлі психолог. Працюю з тривожністю, страхами, екзистенційними питаннями.

Константинов Сергій
Константинов Сергій

Психолог

Психолог, психолог-консультант. Допоможу вам знайти спільну мову із собою, розібратися в своєму життєвому сценарії і своїх установках. Індивідуально підходжу до кожного клієнта. Використовую методи трансакційного аналізу, психосинтеза.

Юлія Реутенко
Юлія Реутенко

Психолог

Працюючи з клієнтом - я працюю з усією його сімейної системою. Використовую методи сімейно-системних гіпотез, генограму роду, психодраматичні методики сімейної терапії, методи регресивної терапії, енерготерапевтичні методи, медитативні вправи і техніки.

Коржунова Ольга
Коржунова Ольга

Психолог

Практикуючий - психолог, магістр клінічної та реабілітаційної психології, сертифікований аналітичний психолог, активно використовую техніку когнітивно - поведінкової терапії.

Ольга Журавель
Ольга Журавель

Психолог

Психолог-консультант. Використовую методи позитивної, когнітивно-поведінкової та транссистемної психотерапії. Допоможу впоратися з конфліктами та їх профілактикою в стосунках, невпевненістю в собі, низькою самооцінкою, соціальними страхами, панічними атаками, фобіями, тривогою та іншими проблемами.

Маргарита Зайченко
Маргарита Зайченко

Психолог

Магістр психології. На сеансах ми разом опрацюємо ваші цілі, страхи, відчуття тривожності, різного роду конфлікти. Ключовий напрям – позитивна психотерапія з використанням проективних методик: казкотерапії, метафори, дослідження та аналізу сновидінь.

Лілія Малашко
Лілія Малашко

Психолог

Магістр психології та педагогіки. Працюю в таких напрямках: сімейні консультації, питання сексуальності та дитячо-батьківські відносини. Допоможу впоратися із заниженою самооцінкою, взаємовідносинами як у парі, так і з дітьми, питаннями сексуального характеру, стресом, тривогою тощо.

Юлія Донцова
Юлія Донцова

Психолог

Ключовий напрям – аналітична психологія. Працюю з будь-яким запитом, який починається зі слів «Мене не влаштовує...». Допоможу вам налагодити гармонійні та здорові відносини з собою, партнером, дітьми або колективом.

Ольга Басіста
Ольга Басіста

Психолог

Практикуючий психолог, сексолог, спеціаліст в роботі з емоційною залежністю, магістр, ведуча трансформаційних ігор. Використовую напрямки гештальт-терапії та позитивної крос-культурної психотерапії. Впевнена, твій крок - напрямок шляху.

Анастасія Марченко
Анастасія Марченко

Психолог

У своїй роботі допомагаю впоратися зі складнощами у взаємовідносинах з оточуючими і самим собою, подолати складнощі як особистого так і професійного характеру, позбутися страхів, тривоги, невпевненості, емоційного вигорання, депресійного стану, а також дозволити собі стати щасливою людиною.

Юлія Петруняк
Юлія Петруняк

Психолог

Психолог, сертифікований НЛП-консультант, використовує в роботі техніки когнітивно-Поведінкової моделі Досвід роботи в сфері консультування клієнтів - 13 років. Автор статей, учасник міжнародних програм з обміну досвідом з іноземними колегами.

Аліна Сазонова
Аліна Сазонова

Психолог

Я допомагаю людям відновлювати здатність творити своє життя, повернути в нього пристрасть, вибирати себе, знаходити форму контакту з близькими, рідними, колегами виходячи з того, що є в даний момент.

Будь ласка, виберіть датуЗабули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Ігри розуму: когнітивні спотворення

20.04.2021

Ігри розуму: когнітивні спотворення

Ігри розуму: когнітивні спотворення

Когнітивні спотворення — це помилки пам'яті та мислення, які відбуваються систематично. Патерни відхилень у роздумах і судженнях, що відбуваються в певних ситуаціях.

Одним словом, це звичайні обманки. Через них мозок переконує нас в тому, що не є правдою. Щоб почати мислити більш раціонально, потрібно навчитися визначати і усвідомлювати ці патерни.

Когнітивні викривлення, насправді, — це не так погано. Якби ми продумували кожен варіант розвитку подій, навіть найпростіший, це займало б невиправдано багато часу. Тому в деяких ситуаціях «короткий шлях» просто необхідний нам. Мозок використовує різні стратегії для спрощення процесу мислення, що, в результаті, призводить до більш швидкого прийняття рішень.

Уникнути спотворень майже неможливо, але, якщо навчитися розуміти і розпізнавати їх, це допоможе трохи очистити мислення.

Як мозок сприймає спотворення?

Наш мозок — унікальний механізм, який крім розумових процесів звільняє нас від нудної рутини, необхідності контролювати свої рухи і т.п. Це дає нам більше свободи, а також можливість фокусуватися на більш важливих речах. Щоб не мучити себе неприємною інформацією і не витрачати багато часу на аналіз ситуацій, мозок сприймає деякі події через спотворення.

Часто в реальному світі думки менш логічні та раціональні, ніж в наших фантазіях.

Мозок сприймає тільки ті дані, в які вірить (або хоче вірити). Всю отриману інформацію розум інтерпретує так, щоб це вписувалося в його ідеальну картину світу. Наприклад, люди вірять в ті гороскопи, які містять позитивну оцінку і натяк на сприятливе вирішення проблем. Людина, дізнавшись, що на неї чекає несприятливий місяць, скептично закриє сайт, впевнена в тому, що гороскопи — суцільна дурниця.

Чому так відбувається? У чому психологічні механізми захисту?

Когнітивні спотворення сформувалися в результаті еволюції людини для кращого виживання. Мозкова активність — це енергозатратний процес. А спотворення сильно спрощують роботу людського розуму. Наприклад, важливу інформацію ми будемо вивчати і аналізувати детально, а поточні завдання — швидше. За допомогою таких фільтрів мозок береже себе і уникає надмірного навантаження.

Наша психіка дуже крихка, тому багато речей нам простіше сприймати через спотворення.

Також когнітивне мислення дозволяє приймати рішення швидше, якщо ситуація вимагає негайного реагування.

ТОП-10 когнітивних спотворень

Психологи HoldYou склали список когнітивних спотворень:

Тенденція хотіти і робити те, що робить більшість. Відноситься до стадної поведінки та групового мислення. Наприклад, подруги записалися на курс «Ідеальна господиня», після чого ви теж захотіли приєднатися до навчання.

Нам простіше ігнорувати статистичні дані, спираючись на окремі випадки.

Коли в голові вже є готова картинка або концепція, підсвідомість буде шукати підтвердження, інтерпретувати інформацію так, щоб судження виявилося вірним.

Ми вирішимо додивитися нудний фільм до кінця, тому що вже витратили час на дорогу в кінотеатр, і купили квиток. Ця пастка описує дії людини, спираючись на те, скільки вона вже витратила ресурсів на це.

Відчуття, що час сповільнюється, тоді як швидкість внутрішніх тривожних процесів залишається без змін. Наприклад, людині, в очікуванні важливої ​​події, здається, що час рухається нез'ясовно повільно.

Коли концентруємо увагу на негативній стороні ситуації, не помічаємо її переваг. Втрачаємо раціональність і неупередженість.

Людина бачить все або в негативному, або в позитивному аспекті. Золотої середини немає. Або все дуже погано, або добре.

Людина думає, що слова і вчинки інших — пряма реакція на неї. Порівнює себе з оточуючими, вважає що вона — причина більшості невдач.

Висловлюєте необґрунтовану симпатію до людини тільки тому, що особисто знайомі з нею.

Ми віримо в те, що наші почуття — правда. Якщо відчуваємо себе нудними і дурними, значить такими і є.

Як уникнути пасток мислення?

Перед прийняттям важливого рішення, запитайте себе про щось більш просте. Наприклад, якщо планування переїзду супроводжується серйозними роздумами, подумайте про те, як будете проводити вихідні. Мозок переключиться на дрібні завдання, і ви побачите плюси і мінуси, яких не помічали до цього.

У деяких ситуаціях ми переоцінюємо сили і не помічаємо можливі зовнішні загрози. Коли сприймаємо ситуацію надто позитивно, мозок, замість пошуку рішення проблеми, робить вигляд, що небезпеки немає.

Коли ми не висипаємось, то більше втомлюємось, тому схильні частіше приймати неправильні рішення.

Щаслива людина здатна вирішувати завдання ефективніше, її увага не так розсіяна.

Працюючи з психологом, ви зможете змінити фокус сприйняття. Почнете помічати когнітивні спотворення мислення, а також міркувати раціональніше.