Авторизація

eye

Забули пароль?

Зв'язатися

Ми передзвонимо Вам в найближчий час!

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього


Створіть новий пароль

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

eye
eye

Реєстрація

eye

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Виберіть тип, дату та час консультації

Марія Шевченко
Марія Шевченко

Психолог

Психолог-консультант. У своїй роботі використовую методи когнітивно-поведінкової, позитивної та системної сімейної психотерапії. Керуюся такими важливими професійними принципами, як етика, гуманність і повага. Допоможу подолати тривогу, соціальні страхи, фобії та міжособистісні конфлікти. Ви набудете впевненості в собі, зможете підвищити самооцінку, впораєтеся з нерішучістю.

Юлія Петруняк
Юлія Петруняк

Психолог

Психолог, сертифікований НЛП-консультант, використовує в роботі техніки когнітивно-Поведінкової моделі Досвід роботи в сфері консультування клієнтів - 13 років. Автор статей, учасник міжнародних програм з обміну досвідом з іноземними колегами.

Ольга Журавель
Ольга Журавель

Психолог

Психолог-консультант. Використовую методи позитивної, когнітивно-поведінкової та транссистемної психотерапії. Допоможу впоратися з конфліктами та їх профілактикою в стосунках, невпевненістю в собі, низькою самооцінкою, соціальними страхами, панічними атаками, фобіями, тривогою та іншими проблемами.

Юлія Донцова
Юлія Донцова

Психолог

Ключовий напрям – аналітична психологія. Працюю з будь-яким запитом, який починається зі слів «Мене не влаштовує...». Допоможу вам налагодити гармонійні та здорові відносини з собою, партнером, дітьми або колективом.

Маргарита Зайченко
Маргарита Зайченко

Психолог

Магістр психології. На сеансах ми разом опрацюємо ваші цілі, страхи, відчуття тривожності, різного роду конфлікти. Ключовий напрям – позитивна психотерапія з використанням проективних методик: казкотерапії, метафори, дослідження та аналізу сновидінь.

Яна Валіахметова
Яна Валіахметова

Психолог

Психолог-консультант, магістр практичної психології. Вивчаю когнітивно-поведінкову психотерапію, яка якісно змінює моє життя та життя моїх клієнтів. Допоможу впоратися з проблемами в сім'ї, з партнером, дітьми, а також з тривожністю, стресом, депресією тощо.

Ольга Басіста
Ольга Басіста

Психолог

Практикуючий психолог, сексолог, спеціаліст в роботі з емоційною залежністю, магістр, ведуча трансформаційних ігор. Використовую напрямки гештальт-терапії та позитивної крос-культурної психотерапії. Впевнена, твій крок - напрямок шляху.

Константинов Сергій
Константинов Сергій

Психолог

Психолог, психолог-консультант. Допоможу вам знайти спільну мову із собою, розібратися в своєму життєвому сценарії і своїх установках. Індивідуально підходжу до кожного клієнта. Використовую методи трансакційного аналізу, психосинтеза.

Оксана Ступенко
Оксана Ступенко

Психолог

У своїй роботі допомагаю впоратися зі складнощами у взаєминах із близькими та колегами, подолати страхи, тривогу, невпевненість, депресивні стани, а також знайти способи стати більш гармонійною і щасливою людиною.

Лілія Малашко
Лілія Малашко

Психолог

Магістр психології та педагогіки. Працюю в таких напрямках: сімейні консультації, питання сексуальності та дитячо-батьківські відносини. Допоможу впоратися із заниженою самооцінкою, взаємовідносинами як у парі, так і з дітьми, питаннями сексуального характеру, стресом, тривогою тощо.

Валентина Шост
Валентина Шост

Психолог

Я психолог-консультант. Готова супроводжувати вас на шляху до кращого розуміння себе, своїх переконань і цінностей. В своїй роботі використовую такі методи як психоаналіз, символдрама і позитивна психотерапія.

Коржунова Ольга
Коржунова Ольга

Психолог

Практикуючий - психолог, магістр клінічної та реабілітаційної психології, сертифікований аналітичний психолог, активно використовую техніку когнітивно - поведінкової терапії.

Аліна Сазонова
Аліна Сазонова

Психолог

Я допомагаю людям відновлювати здатність творити своє життя, повернути в нього пристрасть, вибирати себе, знаходити форму контакту з близькими, рідними, колегами виходячи з того, що є в даний момент.

Надія Назарчук
Надія Назарчук

Психолог

Практикуючий психолог, гештальт-терапевт, ЛГБТ-френдлі терапевт. Допоможу пережити кризовий період, впоратися з питаннями сепарації, самореалізації, пошуку ідентичності.

Світлана Сьомкіна
Світлана Сьомкіна

Психолог

У своїй роботі я допомагаю людям прожити труднощі і кризи відносин, вибудувати відповідальне, щасливе, гармонійне життя, справлятися зі страхами, депресіями і з різними життєвими ситуаціями.

Анастасія Марченко
Анастасія Марченко

Психолог

У своїй роботі допомагаю впоратися зі складнощами у взаємовідносинах з оточуючими і самим собою, подолати складнощі як особистого так і професійного характеру, позбутися страхів, тривоги, невпевненості, емоційного вигорання, депресійного стану, а також дозволити собі стати щасливою людиною.

Юлія Реутенко
Юлія Реутенко

Психолог

Працюючи з клієнтом - я працюю з усією його сімейної системою. Використовую методи сімейно-системних гіпотез, генограму роду, психодраматичні методики сімейної терапії, методи регресивної терапії, енерготерапевтичні методи, медитативні вправи і техніки.

Марія Янчук
Марія Янчук

Психолог

Психолог-консультант в роботі з сім’ями, налагодження дитячо-батьківських відносин, ЛГБТ френдлі психолог. Працюю з тривожністю, страхами, екзистенційними питаннями.

Юлія Літовчак
Юлія Літовчак

Психолог

Психолог – консультант, використовує методи арт-терапії в консультуванні. В професійній діяльності – через підтримку, відбувається позитивна динаміка клієнтів в особистісному зростанні, в набутті впевненості в собі, розумінні своїх внутрішніх ресурсів та їх розподілу по сферах життя. Коли Ти відкриваєшся Всесвіту, він відповідає Тобі взаємністю. Живи. Твори. Лови момент!

Будь ласка, виберіть датуЗабули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Заздрість: як направити негативну емоцію собі на користь

15.03.2021

Заздрість: як направити негативну емоцію собі на користь

Заздрість — це почуття, яке знайоме кожній людині. Хоча б раз у житті ми знецінювали свої старання, при цьому захоплюючись успіхами і досягненнями інших. Заздрість буває біла і чорна, людина сама вирішує, що відчувати.

Важливо пам'ятати, що негативні емоції насамперед руйнівно впливають на того, хто їх відчуває. Ваш колега або друг навряд чи пізнають силу вашої заздрості, але на вас це відобразиться. Ми рідко усвідомлюємо, що причини багатьох хвороб і недугів потрібно шукати в собі. Те, що транслюємо в світ, відбивається на нас.

Чи завжди заздрість є негативним і руйнівним почуттям? Або вона може бути мотиватором, каталізатором особистісного зростання? Давайте розбиратися.

 

Заздрість потрібна, щоб зрозуміти себе

На перший погляд твердження здається дивним і безглуздим. Але дійсно, заздрість допомагає краще пізнати і зрозуміти себе, свої бажання та цілі.

Заздрість, як непродуктивна емоція, сама по собі не несе ніякої шкоди. Можна провести аналогію зі зброєю. Вона не є злом, все залежить від того, хто нею володіє і як використовує. Із заздрістю така ж ситуація. Наша реакція на стимули, що надаються, залежить від рівня емоційного інтелекту. Від того, наскільки ми можемо розуміти, що відбувається з нами і оточуючими людьми. Як вплинути на ситуацію та реагувати на появу негативних емоцій.

У кожного свої причини для заздрощів. Наприклад, у когось із оточення є те, що недоступно вам: машина, квартира, популярність і т.п. Відсутність цього викликає уразливість, ми відчуваємо дискомфорт. У цьому випадку людина має два шляхи: зробити все, щоб отримати бажане і переглянути цілі, зрозуміти, чому це для неї важливо. Часто ми психологічно не усвідомлюємо, що нам потрібно, тому хочемо те, що є у інших.

Може бути, що заздрість — це хворобливе прагнення чогось. Нав'язлива ідея, яка повністю опановує свідомістю. Таке бажання пов'язане з встановленими власними стандартами і прагненням до першості.

Якщо правильно використовувати заздрість, вона може стати імпульсом і допомогти уважніше вивчити свої потреби і бажання.

Заздрість непродуктивна, рефлексивна та егоїстична

Заздрість не можна назвати обов'язковою складовою нашої культури. Можна припустити, що вона бере свій початок з античних часів. Але, розбираючи біблійні та інші приклади, ми беремо наші сучасні судження про це почуття і переносимо їх на доісторичні часи. Не враховуючи того, що в минулому ця ситуація могла мати інші інтерпретації. 

Наприклад, філософ Олег Аронсон вважає, що «білої заздрості» не існує, це тільки спосіб рефлексувати. Зіставляти її з античною традицією змагання.

Заздрість — це егоїстична, непродуктивна емоція.

У суспільстві, не орієнтованому на матеріальні блага, соціальну перевагу і політичну владу заздрість буде недоречною.

 

Ознаки заздрості та тригери

Заздрісну людину можна визначити за кількома фразами і ознаками:

 

 

При вашому успіху заздрісна людина першою почне розсипатись у привітаннях і компліментах. Слова і реакції будуть здаватися щирими, однак за ними ховається гнів і агресія.

 

 

Заздрісники часто приміряють на себе образ жертви. Для них характерно знецінення себе і порівняння з іншими. Якщо почуєте таку фразу, знайте — перед вами людина, яка заздрить і, більше того, прагне маніпулювати.


 

Коли хтось із оточення досягає кращого результату, в той час як сама людина зазнає труднощів, їй складно пережити чужий успіх. Вона відчуває емоційну нестабільність. Тому всіма способами намагається знецінити ваші старання і заслуги.

 

 

Заздрісна людина буде радіти чужому провалу і невдачі, не розуміючи, що помилки — це частина зростання.

 

 

Замість того, щоб докласти максимум зусиль і досягти успіху, заздрісник буде витрачати енергію і внутрішні ресурси на негативні емоції, обговорення та плітки.

 

Заздрість — це сильний емоційний тригер і розпізнати його непросто.

Як направити заздрість на користь собі?

Щоб зрозуміти себе і направити заздрість собі на користь, використовуйте вправу «Три запитання»:

 

Іноді ми можемо не усвідомлювати причини заздрості. Щоб направити її в потрібне русло, важливо розібратися, чим вона викликана. Наприклад, якщо заздрість пов'язана з успіхом і матеріальним благополуччям інших, подумайте, як отримати це. Змінити роботу, знайти додаткове джерело доходу тощо.

 

Не чекайте, що вам нададуть покрокову інструкцію «як досягти успіху». Але ви можете взяти за основу чиїсь ідеї та доопрацювати їх.

 

Коли є мета, рухатися і розвиватися набагато простіше. Пропишіть конкретні кроки, як ви зможете досягти бажаного результату.