Авторизація

eye

Забули пароль?

Зв'язатися

Ми передзвонимо Вам в найближчий час!

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього


Створіть новий пароль

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

eye
eye

Реєстрація

eye

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Виберіть тип, дату та час консультації

Марія Шевченко
Марія Шевченко

Психолог

Психолог-консультант. У своїй роботі використовую методи когнітивно-поведінкової, позитивної та системної сімейної психотерапії. Керуюся такими важливими професійними принципами, як етика, гуманність і повага. Допоможу подолати тривогу, соціальні страхи, фобії та міжособистісні конфлікти. Ви набудете впевненості в собі, зможете підвищити самооцінку, впораєтеся з нерішучістю.

Юлія Петруняк
Юлія Петруняк

Психолог

Психолог, сертифікований НЛП-консультант, використовує в роботі техніки когнітивно-Поведінкової моделі Досвід роботи в сфері консультування клієнтів - 13 років. Автор статей, учасник міжнародних програм з обміну досвідом з іноземними колегами.

Ольга Журавель
Ольга Журавель

Психолог

Психолог-консультант. Використовую методи позитивної, когнітивно-поведінкової та транссистемної психотерапії. Допоможу впоратися з конфліктами та їх профілактикою в стосунках, невпевненістю в собі, низькою самооцінкою, соціальними страхами, панічними атаками, фобіями, тривогою та іншими проблемами.

Юлія Донцова
Юлія Донцова

Психолог

Ключовий напрям – аналітична психологія. Працюю з будь-яким запитом, який починається зі слів «Мене не влаштовує...». Допоможу вам налагодити гармонійні та здорові відносини з собою, партнером, дітьми або колективом.

Маргарита Зайченко
Маргарита Зайченко

Психолог

Магістр психології. На сеансах ми разом опрацюємо ваші цілі, страхи, відчуття тривожності, різного роду конфлікти. Ключовий напрям – позитивна психотерапія з використанням проективних методик: казкотерапії, метафори, дослідження та аналізу сновидінь.

Яна Валіахметова
Яна Валіахметова

Психолог

Психолог-консультант, магістр практичної психології. Вивчаю когнітивно-поведінкову психотерапію, яка якісно змінює моє життя та життя моїх клієнтів. Допоможу впоратися з проблемами в сім'ї, з партнером, дітьми, а також з тривожністю, стресом, депресією тощо.

Ольга Басіста
Ольга Басіста

Психолог

Практикуючий психолог, сексолог, спеціаліст в роботі з емоційною залежністю, магістр, ведуча трансформаційних ігор. Використовую напрямки гештальт-терапії та позитивної крос-культурної психотерапії. Впевнена, твій крок - напрямок шляху.

Константинов Сергій
Константинов Сергій

Психолог

Психолог, психолог-консультант. Допоможу вам знайти спільну мову із собою, розібратися в своєму життєвому сценарії і своїх установках. Індивідуально підходжу до кожного клієнта. Використовую методи трансакційного аналізу, психосинтеза.

Оксана Ступенко
Оксана Ступенко

Психолог

У своїй роботі допомагаю впоратися зі складнощами у взаєминах із близькими та колегами, подолати страхи, тривогу, невпевненість, депресивні стани, а також знайти способи стати більш гармонійною і щасливою людиною.

Лілія Малашко
Лілія Малашко

Психолог

Магістр психології та педагогіки. Працюю в таких напрямках: сімейні консультації, питання сексуальності та дитячо-батьківські відносини. Допоможу впоратися із заниженою самооцінкою, взаємовідносинами як у парі, так і з дітьми, питаннями сексуального характеру, стресом, тривогою тощо.

Валентина Шост
Валентина Шост

Психолог

Я психолог-консультант. Готова супроводжувати вас на шляху до кращого розуміння себе, своїх переконань і цінностей. В своїй роботі використовую такі методи як психоаналіз, символдрама і позитивна психотерапія.

Коржунова Ольга
Коржунова Ольга

Психолог

Практикуючий - психолог, магістр клінічної та реабілітаційної психології, сертифікований аналітичний психолог, активно використовую техніку когнітивно - поведінкової терапії.

Аліна Сазонова
Аліна Сазонова

Психолог

Я допомагаю людям відновлювати здатність творити своє життя, повернути в нього пристрасть, вибирати себе, знаходити форму контакту з близькими, рідними, колегами виходячи з того, що є в даний момент.

Надія Назарчук
Надія Назарчук

Психолог

Практикуючий психолог, гештальт-терапевт, ЛГБТ-френдлі терапевт. Допоможу пережити кризовий період, впоратися з питаннями сепарації, самореалізації, пошуку ідентичності.

Світлана Сьомкіна
Світлана Сьомкіна

Психолог

У своїй роботі я допомагаю людям прожити труднощі і кризи відносин, вибудувати відповідальне, щасливе, гармонійне життя, справлятися зі страхами, депресіями і з різними життєвими ситуаціями.

Анастасія Марченко
Анастасія Марченко

Психолог

У своїй роботі допомагаю впоратися зі складнощами у взаємовідносинах з оточуючими і самим собою, подолати складнощі як особистого так і професійного характеру, позбутися страхів, тривоги, невпевненості, емоційного вигорання, депресійного стану, а також дозволити собі стати щасливою людиною.

Юлія Реутенко
Юлія Реутенко

Психолог

Працюючи з клієнтом - я працюю з усією його сімейної системою. Використовую методи сімейно-системних гіпотез, генограму роду, психодраматичні методики сімейної терапії, методи регресивної терапії, енерготерапевтичні методи, медитативні вправи і техніки.

Марія Янчук
Марія Янчук

Психолог

Психолог-консультант в роботі з сім’ями, налагодження дитячо-батьківських відносин, ЛГБТ френдлі психолог. Працюю з тривожністю, страхами, екзистенційними питаннями.

Юлія Літовчак
Юлія Літовчак

Психолог

Психолог – консультант, використовує методи арт-терапії в консультуванні. В професійній діяльності – через підтримку, відбувається позитивна динаміка клієнтів в особистісному зростанні, в набутті впевненості в собі, розумінні своїх внутрішніх ресурсів та їх розподілу по сферах життя. Коли Ти відкриваєшся Всесвіту, він відповідає Тобі взаємністю. Живи. Твори. Лови момент!

Будь ласка, виберіть датуЗабули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Синдром відкладеного життя: рекомендації як почати жити

25.03.2021

Синдром відкладеного життя: рекомендації як почати жити

Синдром відкладеного життя: рекомендації як почати жити

Синдром відкладеного життя — поширене явище, яким страждають багато людей. При цьому навіть не підозрюючи про свій «недуг». Вони живуть, дотримуючись певних сценаріїв, і сприймають це як нормальний розвиток подій.

Синдром відкладеного життя не належить до психічного або психологічного порушення, але іноді він може викликати депресію, невроз, апатію і т.п. У таких випадках потрібна психотерапія.

Цей синдром — не випадковість, адже з дитинства ми живемо за певними установкам. Скоріше за все, ви чули подібні висловлювання від своїх близьких: «Спочатку навчись в школі, а потім займайся чим хочеш», «Ось закінчиш університет, потім роби що подобається», «Спочатку знайти роботу, а потім думай про сім'ю», «Станеш на ноги, там і заведеш дітей».

З одного боку, ці установки логічні та кожних батьків можна зрозуміти. Але з іншого — вони є влучним прикладом, що таке синдром відкладеного життя. Адже багато років ми не живемо «тут і зараз», а шукаємо сприятливі ситуації, щоб реалізувати цілі та мрії.

Синдром відкладеного життя

Деякі дорослі люди все життя чекають моменту або події, щоб почати втілювати мрії в реальність. Є чудова книга, що описує цей синдром і його наслідки: «Важливі роки. Чому не варто відкладати життя на потім », Мег Джей.

Деякі вважають, що до 30 років ми не живемо, а репетируємо життя. Зараз подивимося що і як, повчимося на прикладах інших, а потім як заживемо!

Зовсім ні. Період 20-30 років — це важливе десятиліття. І все що робимо і — головне — що не робимо в цьому віці вплине на наше майбутнє. 

Людина, що страждає синдромом відкладеного життя, живе в мріях, замість того щоб отримувати задоволення від справжнього моменту. Вона відкладає на потім життя, успіх, цілі та перебуває в постійному очікуванні цього світлого майбутнього. Вона настільки зосереджена на подальших подіях, що не може бути ефективною в теперішньому, тому просто «марнує час».

Часто відкладання життя на потім є механізмом психологічного захисту і певною зоною комфорту, виходити з якої людині страшно. Її долає тривога.

Прояви

Найголовніше в синдромі те, що людина вважає, що зараз не живе повним життям, а просто «репетирує», чекає більш влучного моменту. Проявляється цей «недуг» по-різному:

Чому так відбувається?

Причина появи синдрому відкладеного життя — розклад на майбутнє, який ми отримали в дитинстві від батьків і близьких родичів. Добре вчитися в школі, закінчити університет, знайти роботу, купити житло, вийти заміж, виховати дитину тощо.

Ми живемо, дотримуючись численних сценаріїв, часто перекладаючи відповідальність за своє життя на інших. Нас не вчили радіти і отримувати насолоду від кожного дня. Нам говорили: «Ось закінчиться навчальний тиждень, тоді й підеш до друзів розважатися». Ми завжди жили від вихідних до вихідних, як, до речі, продовжуємо жити і зараз.

Але час в універі чи школі — це вже життя, яким потрібно насолоджуватися. Людина з СВЖ не вміє по-справжньому проживати ці миті, не відчуває потреби в радості та яскравих емоціях. Вона живе в передчутті випускного, відкладаючи веселощі «на потім».

Так само думають і дорослі: «Поставимо дитину на ноги, потім і відпочивати будемо, на море поїдемо, почнемо подорожувати».

Як собі допомогти вже зараз?

Ми попросили психологів HoldYou поділитися дієвими порадами, як позбутися синдрому відкладеного життя.