Авторизація

eye

Забули пароль?

Зв'язатися

Ми передзвонимо Вам в найближчий час!

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього


Створіть новий пароль

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

eye
eye

Реєстрація

eye

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Виберіть тип, дату та час консультації

Аліна Сазонова
Аліна Сазонова

Психолог

Я добре працюю з труднощами у відносинах, з проблемами в професійній реалізації, невпевненістю в собі та психосоматикою. У своїй роботі переважно використовую метод гештальт-терапії, адже він спрямований на подолання ядра проблеми, а не просто боротьби з її наслідками.

Світлана Сьомкіна
Світлана Сьомкіна

Психолог

У своїй роботі я допомагаю людям прожити труднощі і кризи відносин, вибудувати відповідальне, щасливе, гармонійне життя, справлятися зі страхами, депресіями і з різними життєвими ситуаціями.

Ольга Басіста
Ольга Басіста

Психолог

Практикуючий психолог, сексолог, спеціаліст в роботі з емоційною залежністю, магістр, ведуча трансформаційних ігор. Використовую напрямки гештальт-терапії та позитивної крос-культурної психотерапії. Впевнена, твій крок - напрямок шляху.

Юлія Донцова
Юлія Донцова

Психолог

Ключовий напрям – аналітична психологія. Працюю з будь-яким запитом, який починається зі слів «Мене не влаштовує...». Допоможу вам налагодити гармонійні та здорові відносини з собою, партнером, дітьми або колективом.

Анастасія Марченко
Анастасія Марченко

Психолог

У своїй роботі допомагаю впоратися зі складнощами у взаємовідносинах з оточуючими і самим собою, подолати складнощі як особистого так і професійного характеру, позбутися страхів, тривоги, невпевненості, емоційного вигорання, депресійного стану, а також дозволити собі стати щасливою людиною.

Коржунова Ольга
Коржунова Ольга

Психолог

Магістр клінічної та реабілітаційної психології, дипломований аналітичний психолог, активно використовую техніки когнітивно - поведінкової терапії. Допоможу впоратися з тривожними станами, панічними атаками, образами, психологічними травмами та іншими негативними станами, які заважають вам рухатися вперед.

Лілія Малашко
Лілія Малашко

Психолог

Магістр психології та педагогіки. Працюю в таких напрямках: сімейні консультації, питання сексуальності та дитячо-батьківські відносини. Допоможу впоратися із заниженою самооцінкою, взаємовідносинами як у парі, так і з дітьми, питаннями сексуального характеру, стресом, тривогою тощо.

Марія Янчук
Марія Янчук

Психолог

Психолог-консультант в роботі з сім’ями, налагодження дитячо-батьківських відносин, ЛГБТ френдлі психолог. Працюю з тривожністю, страхами, екзистенційними питаннями.

Валентина Шост
Валентина Шост

Психолог

Я психолог-консультант. Готова супроводжувати вас на шляху до кращого розуміння себе, своїх переконань і цінностей. В своїй роботі використовую такі методи як психоаналіз, символдрама і позитивна психотерапія.

Юлія Реутенко
Юлія Реутенко

Психолог

Працюючи з клієнтом - я працюю з усією його сімейної системою. Використовую методи сімейно-системних гіпотез, генограму роду, психодраматичні методики сімейної терапії, методи регресивної терапії, енерготерапевтичні методи, медитативні вправи і техніки.

Маргарита Зайченко
Маргарита Зайченко

Психолог

Магістр психології. На сеансах ми разом опрацюємо ваші цілі, страхи, відчуття тривожності, різного роду конфлікти. Ключовий напрям – позитивна психотерапія з використанням проективних методик: казкотерапії, метафори, дослідження та аналізу сновидінь.

Юлія Петруняк
Юлія Петруняк

Психолог

Психолог, сертифікований НЛП-консультант, використовує в роботі техніки когнітивно-Поведінкової моделі Досвід роботи в сфері консультування клієнтів - 13 років. Автор статей, учасник міжнародних програм з обміну досвідом з іноземними колегами.

Ольга Журавель
Ольга Журавель

Психолог

Психолог-консультант. Використовую методи позитивної, когнітивно-поведінкової та транссистемної психотерапії. Допоможу впоратися з конфліктами та їх профілактикою в стосунках, невпевненістю в собі, низькою самооцінкою, соціальними страхами, панічними атаками, фобіями, тривогою та іншими проблемами.

Яна Валіахметова
Яна Валіахметова

Психолог

Психолог-консультант, магістр практичної психології. Вивчаю когнітивно-поведінкову психотерапію, яка якісно змінює моє життя та життя моїх клієнтів. Допоможу впоратися з проблемами в сім'ї, з партнером, дітьми, а також з тривожністю, стресом, депресією тощо.

Надія Назарчук
Надія Назарчук

Психолог

Практичний психолог, гештальт-терапевт. Працюю з тривожними та депресивними станами, працюю з LGBTQ+. Зможу підтримати в кризовий період, в період стресу та невизначеності. Працюю з питаннями особистісних відносин, питаннями сексуальності, сепарації, самореалізації, пошуку ідентичності.

Будь ласка, виберіть датуЗабули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Раціоналізація. Захисний механізм психіки.

14.05.2021

Раціоналізація. Захисний механізм психіки.

Раціоналізація. Захисний механізм психіки.

Багатьом людям складно справлятися з травматичними переживаннями. Наша психіка, намагаючись вберегти від неприємних подій, застосовує захисні механізми, які проявляються на підсвідомості. Людина може навіть не підозрювати, що деякі ситуації сприймає необ'єктивно, спотворено.

Поняття «захисний механізм» ввів австрійський психолог Зигмунд Фрейд. Детальніше ця концепція була розроблена його послідовниками, зокрема Анною Фрейд.

У деяких ситуаціях захисні механізми психіки вберігають від болісних переживань. Однак часто вони негативно впливають на наш розвиток і сприйняття дійсності. Щоб навчитися розпізнавати їх і правильно реагувати, потрібні психологічні методи. Наприклад, психоаналіз.

У статті розглянемо найбільш популярні види психологічного захисту. А також розберемося, як підвищити усвідомленість.

Чому у психіки є захист?

Таким чином наша підсвідомість захищає та оберігає нас від тривожності, болю і неприємних переживань. Цей процес відбувається на несвідомому рівні. Часто людина навіть не підозрює, що в деяких ситуаціях спостерігається спотворення фактів.

Якби психіка не застосовувала захисні механізми, ми постійно відчували б сильний стрес, відчували себе пригніченими, імпульсивними, спустошеними. Можливо, це викликало б невроз, панічні атаки або психічні розлади. Щоб особистість залишалася цілісною, її потрібно берегти.

Психологічні механізми закладені в нас природою. Вони є певними шаблонами поведінки, що допомагають реагувати на психотравмуючі події.

Однак є й інша сторона медалі: відбувається підміна понять, перекручення фактів, змінюється сприйняття дійсності. Ми не помічаємо багатьох подій і речей. Проблеми продовжують висіти в повітрі.

Для чого необхідні захисні механізми?

Коли людина переживає внутрішні або зовнішні конфлікти, вона схильна до емоційних переживань і коливань. Щоб зберегти стабільність самооцінки, почуття, життєву позицію та позитивне враження про себе, психіка застосовує захисні механізми.

Цей несвідомий процес спрямований на мінімізацію негативних емоцій і почуттів.

Якщо розібратися в захисних механізмах, можна зрозуміти, чому в різних ситуаціях ми поводимося однаково. Чому даємо вихід негативним емоціям по відношенню до близьких і піклуємося про тих, хто нам байдужий.

Види психологічного захисту

На думку Анни Фрейд, кожна людина щодня застосовує близько 5 таких стратегій поведінки.

Раціоналізація. Як проявляється?

Існує кілька видів психологічного захисту. Розглянемо детальніше один з популярних — метод раціоналізації.

Як ми вже писали, цей захисний механізм дозволяє людині знаходити пояснення і причини виникнення будь-якої неприємної ситуації. Не пройшли співбесіду? Та не так і хотіли працювати в цій компанії. Далеко добиратися та цінності підприємства не сподобались. Запізнились на важливу зустріч, і товариш розлютився? Довго чекали таксі, гальмували на кожному світлофорі, в місті величезні затори.

Метод раціоналізації дозволяє пояснити що завгодно, знаходячи логічні та раціональні причини. Людина може виправдати будь-які спірні вчинки. Перекласти відповідальність за те, що відбувається на оточуючих людей. Уникнути внутрішнього конфлікту і зберегти свою самооцінку.

За допомогою методу раціоналізації можна створити видимість адекватної та логічної поведінки — як в своїх очах, так і в очах інших людей.

Чи потрібна допомога психотерапевта?

Психотерапія при раціоналізації та інших видах психологічного захисту може бути корисна, якщо самостійно вам складно визначити стратегії поведінки.

Завдання психолога — допомогти клієнту розпізнати і усвідомити механізми захисту, які заважають і обмежують. Якщо ви розберетесь в сценаріях, за якими живете, то позбудетесь перекручування фактів і підміни понять. Почнете бачити ситуації такими, якими вони є. Навчитесь опрацьовувати проблеми, а не сублімувати емоції.