Авторизація

eye

Забули пароль?

Зв'язатися

Ми передзвонимо Вам в найближчий час!

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього


Створіть новий пароль

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

eye
eye

Реєстрація

eye

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Виберіть тип, дату та час консультації

Марія Шевченко
Марія Шевченко

Психолог

Психолог-консультант. У своїй роботі використовую методи когнітивно-поведінкової, позитивної та системної сімейної психотерапії. Керуюся такими важливими професійними принципами, як етика, гуманність і повага. Допоможу подолати тривогу, соціальні страхи, фобії та міжособистісні конфлікти. Ви набудете впевненості в собі, зможете підвищити самооцінку, впораєтеся з нерішучістю.

Юлія Петруняк
Юлія Петруняк

Психолог

Психолог, сертифікований НЛП-консультант, використовує в роботі техніки когнітивно-Поведінкової моделі Досвід роботи в сфері консультування клієнтів - 13 років. Автор статей, учасник міжнародних програм з обміну досвідом з іноземними колегами.

Ольга Журавель
Ольга Журавель

Психолог

Психолог-консультант. Використовую методи позитивної, когнітивно-поведінкової та транссистемної психотерапії. Допоможу впоратися з конфліктами та їх профілактикою в стосунках, невпевненістю в собі, низькою самооцінкою, соціальними страхами, панічними атаками, фобіями, тривогою та іншими проблемами.

Юлія Донцова
Юлія Донцова

Психолог

Ключовий напрям – аналітична психологія. Працюю з будь-яким запитом, який починається зі слів «Мене не влаштовує...». Допоможу вам налагодити гармонійні та здорові відносини з собою, партнером, дітьми або колективом.

Маргарита Зайченко
Маргарита Зайченко

Психолог

Магістр психології. На сеансах ми разом опрацюємо ваші цілі, страхи, відчуття тривожності, різного роду конфлікти. Ключовий напрям – позитивна психотерапія з використанням проективних методик: казкотерапії, метафори, дослідження та аналізу сновидінь.

Яна Валіахметова
Яна Валіахметова

Психолог

Психолог-консультант, магістр практичної психології. Вивчаю когнітивно-поведінкову психотерапію, яка якісно змінює моє життя та життя моїх клієнтів. Допоможу впоратися з проблемами в сім'ї, з партнером, дітьми, а також з тривожністю, стресом, депресією тощо.

Ольга Басіста
Ольга Басіста

Психолог

Практикуючий психолог, сексолог, спеціаліст в роботі з емоційною залежністю, магістр, ведуча трансформаційних ігор. Використовую напрямки гештальт-терапії та позитивної крос-культурної психотерапії. Впевнена, твій крок - напрямок шляху.

Константинов Сергій
Константинов Сергій

Психолог

Психолог, психолог-консультант. Допоможу вам знайти спільну мову із собою, розібратися в своєму життєвому сценарії і своїх установках. Індивідуально підходжу до кожного клієнта. Використовую методи трансакційного аналізу, психосинтеза.

Оксана Ступенко
Оксана Ступенко

Психолог

У своїй роботі допомагаю впоратися зі складнощами у взаєминах із близькими та колегами, подолати страхи, тривогу, невпевненість, депресивні стани, а також знайти способи стати більш гармонійною і щасливою людиною.

Лілія Малашко
Лілія Малашко

Психолог

Магістр психології та педагогіки. Працюю в таких напрямках: сімейні консультації, питання сексуальності та дитячо-батьківські відносини. Допоможу впоратися із заниженою самооцінкою, взаємовідносинами як у парі, так і з дітьми, питаннями сексуального характеру, стресом, тривогою тощо.

Валентина Шост
Валентина Шост

Психолог

Я психолог-консультант. Готова супроводжувати вас на шляху до кращого розуміння себе, своїх переконань і цінностей. В своїй роботі використовую такі методи як психоаналіз, символдрама і позитивна психотерапія.

Коржунова Ольга
Коржунова Ольга

Психолог

Практикуючий - психолог, магістр клінічної та реабілітаційної психології, сертифікований аналітичний психолог, активно використовую техніку когнітивно - поведінкової терапії.

Аліна Сазонова
Аліна Сазонова

Психолог

Я допомагаю людям відновлювати здатність творити своє життя, повернути в нього пристрасть, вибирати себе, знаходити форму контакту з близькими, рідними, колегами виходячи з того, що є в даний момент.

Надія Назарчук
Надія Назарчук

Психолог

Практикуючий психолог, гештальт-терапевт, ЛГБТ-френдлі терапевт. Допоможу пережити кризовий період, впоратися з питаннями сепарації, самореалізації, пошуку ідентичності.

Світлана Сьомкіна
Світлана Сьомкіна

Психолог

У своїй роботі я допомагаю людям прожити труднощі і кризи відносин, вибудувати відповідальне, щасливе, гармонійне життя, справлятися зі страхами, депресіями і з різними життєвими ситуаціями.

Анастасія Марченко
Анастасія Марченко

Психолог

У своїй роботі допомагаю впоратися зі складнощами у взаємовідносинах з оточуючими і самим собою, подолати складнощі як особистого так і професійного характеру, позбутися страхів, тривоги, невпевненості, емоційного вигорання, депресійного стану, а також дозволити собі стати щасливою людиною.

Юлія Реутенко
Юлія Реутенко

Психолог

Працюючи з клієнтом - я працюю з усією його сімейної системою. Використовую методи сімейно-системних гіпотез, генограму роду, психодраматичні методики сімейної терапії, методи регресивної терапії, енерготерапевтичні методи, медитативні вправи і техніки.

Марія Янчук
Марія Янчук

Психолог

Психолог-консультант в роботі з сім’ями, налагодження дитячо-батьківських відносин, ЛГБТ френдлі психолог. Працюю з тривожністю, страхами, екзистенційними питаннями.

Юлія Літовчак
Юлія Літовчак

Психолог

Психолог – консультант, використовує методи арт-терапії в консультуванні. В професійній діяльності – через підтримку, відбувається позитивна динаміка клієнтів в особистісному зростанні, в набутті впевненості в собі, розумінні своїх внутрішніх ресурсів та їх розподілу по сферах життя. Коли Ти відкриваєшся Всесвіту, він відповідає Тобі взаємністю. Живи. Твори. Лови момент!

Будь ласка, виберіть датуЗабули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Психічні розлади

28.11.2020

Психічні розлади

Сучасний світ, який розвивається з шаленою швидкістю, змушує людину жити в регулярному стресі. Зустріч на зустрічі, проект за проектом, дедлайни раз у раз наступають на п'яти. Немає часу розслабитися, видихнути. Доводиться вичавлювати з себе останні сили, щоб впоратися з усіма завданнями. І як результат, з'являються страхи, депресія, тривожність, порушується сон, режим дня і харчування.

Тисячі людей по всьому світу живуть із різними психічними захворюваннями та розладами, навіть не підозрюючи цього. Напади паніки списують на перевтому, пригнічений настрій на осінню меланхолію тощо. А є й такі, які розуміють, що у них є психічні розлади, однак звертатися за допомогою до фахівця не вирішуються. Вважають, що це принизливо або не так вже необхідно, адже вони зможуть впоратися самостійно.

Є кілька ознак психічних порушень:

Розглянемо детальніше популярні ознаки.

Пережиті психологічні травми

Перш ніж перейти до основних симптомів психологічних розладів, розберемося, що є причиною виникнення.

В основі розвитку лежать різні причини: психологічні або біологічні. Основний негативний вплив на психіку справляють пережиті травми – дитячі, юнацькі або дорослі, особливої ​​різниці немає. Також поштовхом до розладу є стрес або негативна подія, проте реакція може бути відкладеною. Наприклад, пару років тому у вас стався важкий розрив відносин із партнером. Ви відчули сильне потрясіння, яке призвело до нервового зриву. Через пару місяців вам здалося, що все пройшло і ви пережили це. Однак, навіть через роки ця ситуація може дати про себе знати. У вигляді нападів тривожності, панічних атак, депресії та т.п. Деякі ситуації можуть призвести до посттравматичного стресового розладу (ПТСР). Цей важкий психічний стан виникає в результаті як одиничної, так і повторюваної події. Та надає дуже потужний негативний вплив на психіку людини.

Перепади настрою

Можуть виражатися в частій зміні емоційного стану. Людина довгий час перебуває в пригніченому стані. Нічого не хочеться, немає бажання зустрічатися з друзями, спостерігається занепад життєвих сил, все частіше хочеться побути наодинці з собою і власними думками. Звичайно, поганий настрій – не привід бити на сполох. У всіх в житті трапляються періоди, коли дійсно важливо і потрібно побути на самоті, обміркувати рішення та дії.

Пригнічений настрій – проблема тільки в тому випадку, якщо, по-перше, це триває довго. Наприклад, кілька місяців. А, по-друге, якщо така пасивність різко змінюється надмірною радістю та веселістю. Людина раптом стає непомірно енергійною, активною, безтурботною і жвавою.

Така різка зміна настрою може говорити про наявність психічного порушення.

Порушення мислення

Деякі психічні порушення супроводжуються зміною швидкості мислення. Темп мовлення людини не встигає за темпом її думок, тому мова стає незв'язною, переривчастою, пропускаються деякі слова. Адже здається, що, якщо зупинитися і розмовляти в помірному темпі, можна «розгубити» всі думки.

Є й протилежний симптом – загальмованість мислення. Хворий відповідає коротко, робить великі паузи між словами і реченнями.

Це може говорити про депресію або депресивно-маніакальний психоз.

Внутрішня тривога

Якщо ви відчуваєте безпричинне занепокоєння постійно, у фоновому режимі, це може бути симптомом психічного розладу. Особливо, якщо це триває протягом декількох тижнів. Звичайно, якщо почуття тривоги здолало вас раз або два, не поспішайте переживати та підозрювати у себе захворювання. Привід для занепокоєння є в разі частих нападів.

Іноді такий стан може бути результатом неприємної події. Однак бувають випадки, коли тривога виникає без причини. Наприклад, ви проводите час за обговоренням цікавої теми в компанії добре знайомих друзів. І ось, звідки не візьмись, накочує занепокоєння. У подібних випадках, особливо, якщо вони повторюються, краще проконсультуватися з фахівцем.

Тривожність може супроводжуватися соматичними реакціями. Відчувається напруга в м'язах, прискорене серцебиття, надмірна пітливість, безсоння, брак дихання тощо.

Порушення сну

Психічні розлади можуть виражатися через різні порушення сну. Це може бути безсоння, часті нічні кошмари, сон, що не приносить відпочинку, пробудження серед ночі, супроводжуване панічними атаками, труднощі засинання і т.п.

Звичайно, порушення сну не завжди свідчить про психічний розлад. Напевно, багатьом знайомий стан, коли перед сном у голові починають прокручуватися важливі події або майбутні рішення. Ці неспокійні думки можуть не давати спокою тижнями, якщо, наприклад, плануєте проект або продумуєте план подорожі. Тому не піддавайтеся паніці завчасно, поспостерігайте за своїм станом певний час. Якщо очевидних приводів для безсоння немає, проконсультуйтеся з психологом.

Не приймайте самостійно снодійні або седативні препарати, це тільки погіршить стан.

Погіршення пам'яті, неуважність

Ці симптоми не завжди є ознаками психічного розладу. Можливо, ви перевтомилися, що нерідкість в умовах того ритму життя, якому доводиться слідувати. В такому випадку зниження пам'яті та неуважність носять тимчасовий характер.

Однак, якщо ви помічаєте, що цей стан не проходить після сну або тривалого відпочинку, зверніться за допомогою.

З віком структури нашого організму змінюються. І помітити грань між віковим погіршенням пам'яті та патологією складно.

Ознаки, які свідчать про наявність проблеми:

- забуваєте не тільки дрібниці (телефон, ключі, дістати м'ясо з морозилки), але і важливі події;

- складно зосередитися, зберегти нитку розмов, важко зловити сюжет книги або фільму, постійно перепитуєте одне і те ж;

- не можете приймати самостійно рішення, планувати, розбиратися в інструкціях;

- повсякденні знайомі завдання стає виконувати все важче;

- погіршуються розумові процеси, складно зв'язно висловлювати думки;

- друзі та рідні часто говорять вам, що ви розсіяні або неуважні;

- з'являються помилкові спогади, плутаєте реальні події та ті, що наснилися напередодні.

Якщо ці симптоми знайомі, слід звернутися за допомогою до професіонала.

Ілюзії

Ілюзії та галюцинації можуть бути слуховими, тактильними, зоровими або смаковими.

При ілюзіях спотворюється сприйняття реальних речей. Тобто, один об'єкт приймається за інший. Наприклад, стовп на вулиці хворий бачить, як людину. Або фіранка складається в формі особи. Найчастіше ілюзії з'являються при отруєнні або білій гарячці. Також це може свідчити про шизофренію.

З галюцинаціями ситуація така ж. Людина бачить предмет там, де його нема. Чує голоси, звуки, запахи, відчуває те, чого немає в дійсності. Галюцинація – це симптом психозу, білої гарячки, шизофренії.

Яскравою ознакою психічного розладу може бути марення. Маревний момент здається геніальним рішенням. Хворий вважає, що він перебуває у центрі змови. А все, що відбувається навколо нього, зроблено з певним умислом і т.п. Якщо у людини марення ревнощів, вона починає підозрювати партнера в постійних зрадах.