Авторизація

eye

Забули пароль?

Зв'язатися

Ми передзвонимо Вам в найближчий час!

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього


Створіть новий пароль

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

eye
eye

Реєстрація

eye

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Виберіть тип, дату та час консультації

Юлія Донцова
Юлія Донцова

Психолог

Ключовий напрям – аналітична психологія. Працюю з будь-яким запитом, який починається зі слів «Мене не влаштовує...». Допоможу вам налагодити гармонійні та здорові відносини з собою, партнером, дітьми або колективом.

Яна Валіахметова
Яна Валіахметова

Психолог-консультант в методі КПТ

Психолог-консультант, магістр практичної психології. Вивчаю когнітивно-поведінкову психотерапію, яка якісно змінює моє життя та життя моїх клієнтів. Допоможу впоратися з проблемами в сім'ї, з партнером, дітьми, а також з тривожністю, стресом, депресією тощо.

Юлія Петруняк
Юлія Петруняк

КПТ- консультант

Сертифікований КПТ та НЛП-консультант, працюю з установками, допомагаю змінити деструктивні шаблони поведінки, знайти смисли, підвищити якість життя, вийти на новий рівень. Шлях до себе починається з першого кроку!

Валентина Шост
Валентина Шост

Психолог

<p>Я психолог-консультант. Готова супроводжувати вас на шляху до кращого розуміння себе, своїх переконань і цінностей. В своїй роботі використовую такі методи як психоаналіз, символдрама і позитивна психотерапія.</p>

Ольга Коржунова
Ольга Коржунова

Аналітичний, клінічний психолог

Магістр клінічної та реабілітаційної психології, дипломований аналітичний психолог, активно використовую техніки когнітивно - поведінкової терапії. Допоможу впоратися з тривожними станами, панічними атаками, образами, психологічними травмами та іншими негативними станами, які заважають вам рухатися вперед.

Ольга Басіста
Ольга Басіста

Психолог-сексолог, гештальт-терапевт

Практикуючий психолог, сексолог, спеціаліст в роботі з емоційною залежністю, магістр, ведуча трансформаційних ігор. Використовую напрямки гештальт-терапії та позитивної крос-культурної психотерапії. Впевнена, твій крок - напрямок шляху.

Аліна Сазонова
Аліна Сазонова

Психолог-психотерапевт

Я добре працюю з труднощами у відносинах, з проблемами в професійній реалізації, невпевненістю в собі та психосоматикою. У своїй роботі переважно використовую метод гештальт-терапії, адже він спрямований на подолання ядра проблеми, а не просто боротьби з її наслідками.

Марія Янчук
Марія Янчук

Психолог-консультант, сімейний психолог

Психолог-консультант в роботі з сім’ями, налагодження дитячо-батьківських відносин, ЛГБТ френдлі психолог. Працюю з тривожністю, страхами, екзистенційними питаннями.

Юлія Якуніна
Юлія Якуніна

Cімейний консультант, підлітковий психолог

<div>Вища медична освіта. Досвід роботи 10 років. Працюю з дорослими та підлітками; з парами у ситуації конфлікту (у тому числі через гроші), зради, розлучення. Допомагаю впоратися зі страхом смерті, знайти смисли, здобути опору; з гнівом, образою, почуттям провини, неповноцінності, самотності; опрацювати образи на батьків; розібратися із психологічними причинами симптому захворювання. ЛГБТ френдлі.</div>

Маргарита Зайченко
Маргарита Зайченко

Психолог

Магістр психології. На сеансах ми разом опрацюємо ваші цілі, страхи, відчуття тривожності, різного роду конфлікти. Ключовий напрям – позитивна психотерапія з використанням проективних методик: казкотерапії, метафори, дослідження та аналізу сновидінь.

Юлія Реутенко
Юлія Реутенко

Психолог

Працюючи з клієнтом - я працюю з усією його сімейної системою. Використовую методи сімейно-системних гіпотез, генограму роду, психодраматичні методики сімейної терапії, методи регресивної терапії, енерготерапевтичні методи, медитативні вправи і техніки.

Лілія Малашко
Лілія Малашко

Психолог

<p>Магістр психології та педагогіки. Працюю в таких напрямках: сімейні консультації, питання сексуальності та дитячо-батьківські відносини. Допоможу впоратися із заниженою самооцінкою, взаємовідносинами як у парі, так і з дітьми, питаннями сексуального характеру, стресом, тривогою тощо.</p>

Роксоляна Мусіюк
Роксоляна Мусіюк

КПТ - консультант, гештальт-консультант

Використовую в роботі КПТ-підхід та гештальт. Керуюсь такими цінностями: кожна людина має право на прийняття і знайти в собі дім. Я готова пройти цей шлях разом. Працюю із різними запитами: тривожні, депресивні, панічні стани, невпевненість в собі, страх взаємодії зі світом, труднощі в стосунках із близькими, травматичний досвід.

Ірина Пікущенко
Ірина Пікущенко

Сімейний терапевт, дитячий психолог

Коли до мене приходять клієнти, я дослухаюсь до них та можу зрозуміти з першої зустрічі на якому рівні знаходяться їх проблеми: індивідуальному, сімейному, родовому. Допомогаю знайти способи виходу з конфліктної ситуації, подалати кризу, пережити хвилювання минулої або теперешньої ситуації, надаю підтримку, та супроводжую в ресурсний стан.

Катерина Сімороз
Катерина Сімороз

Гештальт-терапевт, підлітковий психоаналітик

Вітаю! Я практикуючий психолог, гештальт – терапевт, спеціаліст у дитячо – батьківських відносинах. Консультую у гештальт підході. Це робота з почуттями та емоціями, які дозволяють зрозуміти свої справжні потреби та знайти екологічний спосіб їхнього задоволення. Бути в гармонії з собою – це надійний фундамент для того, щоб радіти життю та продуктивно взаємодіяти з оточуючими.

Гліб Федоров
Гліб Федоров

Психолог

<p>Психолог-консультант. Спеціалізуюся по роботі з особистісними конфліктами, негативними переконаннями, а також депресивними та тривожними розладами легкого та помірного ступеня. Допомагаю у запитах, які пов'язані з пошуком гармонії в собі, розумінням своїх потреб, можливостей та ресурсів. У роботі з клієнтами використовую елементи з гештальт-терапії, схема-терапії та КПТ.</p>

Марія Собко
Марія Собко

Психолог

<p>Дипломований психолог, працюю в методі сімейної системної психотерапії. З турботою та в безпеці допомагаю досліджувати свій внутрішній світ та відносини з іншими.</p>

Амина Каримова
Амина Каримова

Психолог

Ольга Прибильська
Ольга Прибильська

Психолог

<p>Психолог, магістр психології. Практикую напрям сучасної психоаналітично орієнтованої психотерапії - символдраму. Я за лагідне та &ldquo;екологічне&rdquo; пропрацювання внутрішніх конфліктів, на консультаціях актуалізую внутрішні ресурси та використовую творчий підхід до вирішення психологічних труднощів, це сприяє якісним змінам у житті клієнта. Працюю з широким колом проблем.</p>

Олексій Косолапов
Олексій Косолапов

Психолог

<p>Я практичний психолог, кандидат психологічних наук, член Національної психологічної асоціації України. Працюю у сфері психологічних послуг понад 10 років. З 2021 року викладаю на кафедрі психології &laquo;Психологічне консультування&raquo; та &laquo;Основи психотерапії&raquo;. На даний момент завершую 5-річний професійний навчальний курс із психотерапії.</p>

Будь ласка, виберіть датуЗабули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Неоднозначне питання: що означає жити з депресією?

08.11.2021

Неоднозначне питання: що означає жити з депресією?

Обережно, депресія!

Цей стан знайомий багатьом. І поки одні живуть у цьому образі млосної та загадкової особистості, інші намагаються покінчити з нудьгою. Є й третя категорія — люди, які навіть не підозрюють, що роками перебувають у стані депресії.

Що означає жити із депресією. Наскільки це небезпечно і чи можна допомогти собі самостійно. Розберемося у статті.

Депресія – це поганий настрій чи психічний розлад?

Осіння апатія, невдалий період, нудьга, невпевненість у собі — із цим стикався кожен. Але депресія — це не поганий настрій протягом декількох днів, і точно не данина моді.

Якщо бридкий настрій можна перечекати, потішити себе обновкою чи шоколадкою, то депресію так легко не подолати. Важливо звертати увагу на тривалість та частоту виникнення подібного стану. Якщо затягується на місяці чи роки, це тривожний дзвіночок та привід задуматися.

Не завжди люди готові визнати проблему та відреагувати належним чином. І, звичайно, часто не виходить виявити джерело апатії: вигорання, труднощі на роботі, зміна пори року, сімейні негаразди. Все це можна зарахувати до причин поганого настрою. Однак нерідко джерелом є прихована депресія, яка тим небезпечна, що виявити її непросто.

Отже, депресія — це не поганий настрій, а поширений психічний розлад. Згідно з останніми оцінками ВООЗ, у всьому світі від депресії страждає 3,8% населення. Характерні симптоми: порушення у вегетативній системі, погіршений настрій, ангедонія, хронічна втома. Якщо у вас глибока депресія, яка позначається на фізичному стані, лікування не варто відкладати. Ознаки: нудьга, апатія, тривога, напади паніки, нервозність.

Основні факти (дані ВООЗ)


Чим небезпечна депресія

Депресія – це серйозний розлад психіки і, якщо все пустити на самоплив, ситуація ускладниться.

«Межа» розвитку у кожного індивідуальна.Легка форма згодом трансформується у більш важку, можливі наслідки депресії: поганий сон, надмірна худорлявість, нав'язливі негативні думки, погіршення здоров'я.

Якщо депресія епізодична, а ви при цьому нічого не робите, частота депресивних фаз збільшиться. Пригнічений стан і смуток стануть постійними супутниками життя.

Подвійна депресія. Може з'явитись великий депресивний епізод, що призведе до затяжного апатичного стану.

Зникне любов і жага до життя, пропаде мотивація та натхнення. Ви застрягнете в одному циклі емоцій і не зможете вибратися.

Наслідки депресії бувають різними, залежить від того, наскільки своєчасною буде реакція та звернення по допомогу.

Як зрозуміти, що настав час рятуватися

Депресія впливає не лише на емоційне тло, а й на сферу мислення. Погіршується концентрація уваги, стає складно зосередитись, важче приймати рішення.

З фізіологічних симптомів — порушується сон, харчування, сексуальні потреби, посилюється почуття стомлюваності.

Часто депресією називають те, що не є нею насправді. Наприклад, якщо після поганої новини ви відчуваєте смуток кілька днів — це ще не привід бити на сполох.

Хвилюватися варто, якщо зовсім перестали справлятися з емоційними спадами та підйомами. Втрата «смаку життя» – ось ключовий симптом.

Важливо зрозуміти, що депресія – це не ознака слабкості чи лінощів. Це реакція на життєві ситуації, втрати, стрес.

Ознаки депресії:


Як собі допомогти

Подолати депресію самостійно можна, проте знадобиться час і сила волі.

Зібрали дієві поради психолога, які допоможуть:

Розберіться в ситуації

Постійно фокусуючись на негативних емоціях чи тривогах, прокручуючи з маніакальною завзятістю одну й ту саму ситуацію, ми можемо опинитися під владою румінації. Це тип мислення, коли ми обираємо самокопання замість конструктивного рішення.

Перебуваючи у стані депресії, важливо зрозуміти свої почуття, розібратися у ситуації. Вам потрібно витягнути себе з пелени негативу силою думки.

Дайте волю емоціям

Депресія немов знищує почуття, звільняючи дорогу для регулярних змін настрою. Але що важливо – настрій не погіршується як обухом по голові, причина у пригнічених та непережитих емоціях.

Заведіть щоденник настрою 

Записуйте туди щоденно події чи внутрішні переживання, що впливають на вас. Аналізуючи почуття та емоції, ви станете більш спостережливими та сприйнятливими.

Запам'ятовуйте, від чого відчуваєте полегшення

Будь-яка подія, яка викликає усмішку чи сміх, а також згладжує відчуття болю та порожнечі. Фіксуйте це у щоденнику настрою, щоб не заплутатися.

Слідкуйте за потребами

Зазвичай у стані депресії нічого не хочеться. Тому так важливо бути пильними, адже будь-якої миті може з'явитися бажання щось зробити. Спокусили думки про шоколадку – сходіть у магазин. Закортіло піти на прогулянку до парку – йдіть.

Навіть якщо захотілося провести день за переглядом серіалів – дозвольте собі й це. Не вступайте у конфлікт із собою.

Не бійтеся просити про допомогу

У батьків, друзів чи психолога. Якщо буде незручно просити, подумайте: чи підставили б ви плече цій людині? Якщо так, то чому б їй не підтримати вас.

З будь-якою проблемою можна впоратися, якщо вчасно відреагувати і знайти сили боротися. Іноді бракує мотивації, у такому разі краще звернутися до психолога. Коли з'явиться наставник, легше буде долати труднощі та боротися з депресією.