Авторизація

eye

Забули пароль?

Зв'язатися

Ми передзвонимо Вам в найближчий час!

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього


Створіть новий пароль

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

eye
eye

Реєстрація

eye

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Виберіть тип, дату та час консультації

Марія Шевченко
Марія Шевченко

Психолог

Психолог-консультант. У своїй роботі використовую методи когнітивно-поведінкової, позитивної та системної сімейної психотерапії. Керуюся такими важливими професійними принципами, як етика, гуманність і повага. Допоможу подолати тривогу, соціальні страхи, фобії та міжособистісні конфлікти. Ви набудете впевненості в собі, зможете підвищити самооцінку, впораєтеся з нерішучістю.

Юлія Петруняк
Юлія Петруняк

Психолог

Психолог, сертифікований НЛП-консультант, використовує в роботі техніки когнітивно-Поведінкової моделі Досвід роботи в сфері консультування клієнтів - 13 років. Автор статей, учасник міжнародних програм з обміну досвідом з іноземними колегами.

Ольга Журавель
Ольга Журавель

Психолог

Психолог-консультант. Використовую методи позитивної, когнітивно-поведінкової та транссистемної психотерапії. Допоможу впоратися з конфліктами та їх профілактикою в стосунках, невпевненістю в собі, низькою самооцінкою, соціальними страхами, панічними атаками, фобіями, тривогою та іншими проблемами.

Юлія Донцова
Юлія Донцова

Психолог

Ключовий напрям – аналітична психологія. Працюю з будь-яким запитом, який починається зі слів «Мене не влаштовує...». Допоможу вам налагодити гармонійні та здорові відносини з собою, партнером, дітьми або колективом.

Маргарита Зайченко
Маргарита Зайченко

Психолог

Магістр психології. На сеансах ми разом опрацюємо ваші цілі, страхи, відчуття тривожності, різного роду конфлікти. Ключовий напрям – позитивна психотерапія з використанням проективних методик: казкотерапії, метафори, дослідження та аналізу сновидінь.

Яна Валіахметова
Яна Валіахметова

Психолог

Психолог-консультант, магістр практичної психології. Вивчаю когнітивно-поведінкову психотерапію, яка якісно змінює моє життя та життя моїх клієнтів. Допоможу впоратися з проблемами в сім'ї, з партнером, дітьми, а також з тривожністю, стресом, депресією тощо.

Ольга Басіста
Ольга Басіста

Психолог

Практикуючий психолог, сексолог, спеціаліст в роботі з емоційною залежністю, магістр, ведуча трансформаційних ігор. Використовую напрямки гештальт-терапії та позитивної крос-культурної психотерапії. Впевнена, твій крок - напрямок шляху.

Константинов Сергій
Константинов Сергій

Психолог

Психолог, психолог-консультант. Допоможу вам знайти спільну мову із собою, розібратися в своєму життєвому сценарії і своїх установках. Індивідуально підходжу до кожного клієнта. Використовую методи трансакційного аналізу, психосинтеза.

Оксана Ступенко
Оксана Ступенко

Психолог

У своїй роботі допомагаю впоратися зі складнощами у взаєминах із близькими та колегами, подолати страхи, тривогу, невпевненість, депресивні стани, а також знайти способи стати більш гармонійною і щасливою людиною.

Лілія Малашко
Лілія Малашко

Психолог

Магістр психології та педагогіки. Працюю в таких напрямках: сімейні консультації, питання сексуальності та дитячо-батьківські відносини. Допоможу впоратися із заниженою самооцінкою, взаємовідносинами як у парі, так і з дітьми, питаннями сексуального характеру, стресом, тривогою тощо.

Валентина Шост
Валентина Шост

Психолог

Я психолог-консультант. Готова супроводжувати вас на шляху до кращого розуміння себе, своїх переконань і цінностей. В своїй роботі використовую такі методи як психоаналіз, символдрама і позитивна психотерапія.

Коржунова Ольга
Коржунова Ольга

Психолог

Практикуючий - психолог, магістр клінічної та реабілітаційної психології, сертифікований аналітичний психолог, активно використовую техніку когнітивно - поведінкової терапії.

Аліна Сазонова
Аліна Сазонова

Психолог

Я допомагаю людям відновлювати здатність творити своє життя, повернути в нього пристрасть, вибирати себе, знаходити форму контакту з близькими, рідними, колегами виходячи з того, що є в даний момент.

Надія Назарчук
Надія Назарчук

Психолог

Практикуючий психолог, гештальт-терапевт, ЛГБТ-френдлі терапевт. Допоможу пережити кризовий період, впоратися з питаннями сепарації, самореалізації, пошуку ідентичності.

Світлана Сьомкіна
Світлана Сьомкіна

Психолог

У своїй роботі я допомагаю людям прожити труднощі і кризи відносин, вибудувати відповідальне, щасливе, гармонійне життя, справлятися зі страхами, депресіями і з різними життєвими ситуаціями.

Анастасія Марченко
Анастасія Марченко

Психолог

У своїй роботі допомагаю впоратися зі складнощами у взаємовідносинах з оточуючими і самим собою, подолати складнощі як особистого так і професійного характеру, позбутися страхів, тривоги, невпевненості, емоційного вигорання, депресійного стану, а також дозволити собі стати щасливою людиною.

Юлія Реутенко
Юлія Реутенко

Психолог

Працюючи з клієнтом - я працюю з усією його сімейної системою. Використовую методи сімейно-системних гіпотез, генограму роду, психодраматичні методики сімейної терапії, методи регресивної терапії, енерготерапевтичні методи, медитативні вправи і техніки.

Марія Янчук
Марія Янчук

Психолог

Психолог-консультант в роботі з сім’ями, налагодження дитячо-батьківських відносин, ЛГБТ френдлі психолог. Працюю з тривожністю, страхами, екзистенційними питаннями.

Юлія Літовчак
Юлія Літовчак

Психолог

Психолог – консультант, використовує методи арт-терапії в консультуванні. В професійній діяльності – через підтримку, відбувається позитивна динаміка клієнтів в особистісному зростанні, в набутті впевненості в собі, розумінні своїх внутрішніх ресурсів та їх розподілу по сферах життя. Коли Ти відкриваєшся Всесвіту, він відповідає Тобі взаємністю. Живи. Твори. Лови момент!

Будь ласка, виберіть датуЗабули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Як уникнути конфлікту і знайти спільну мову з дитиною

08.09.2020

Як уникнути конфлікту і знайти спільну мову з дитиною

Як не старайся, але конфліктів із дітьми не уникнути. Наскільки б ідеальною та досконалою не була сім'я, час від часу напруга в стосунках буде зростати. Одна з найчастіших причин розбіжностей – порушення особистих кордонів дитини.

Однак незважаючи на те, що стало приводом для конфліктів, важливо навчитися не тільки уникати їх, а й вирішувати. Це допоможе дитині правильно вибудовувати відносини з друзями та однолітками. В іншому випадку регулярне уникнення чвар призведе до конфліктофобіі – навмисного ігнорування напружених ситуацій, невміння вести себе і нездатності направити сварку в конструктивне русло.

Потрібно навчитися вирішувати конфліктні ситуації так, щоб батьки та малюк виходили з них без особистісних травм. Але перш ніж це зробити, необхідно розібратися в причинах виникнення.


Виховання хлопчика

Психологи вважають, що багато в чому конфлікти та їх частота залежать від статі дитини. Наприклад, розбіжності з синами виникають набагато рідше, ніж з дочками. Основна причина в тому, що хлопчикам в спілкуванні потрібно менше особистого простору.

У цьому випадку важливо дотримуватися балансу. Якщо зовсім прив'язати сина до себе, це призведе в майбутньому до проблем в спілкуванні з дівчатами та друзями. Мамин синок навряд чи стане предметом обожнювання і точно не складе конкуренцію одноліткам.

Кожного хлопчика хочеться виростити сильним, мужнім, який вміє відстоювати власні кордони та інтереси.

Не варто вчити сина через позицію "повинен". Це стане предметом конфлікту.

Кращий метод навчити дитину – бути прикладом. Діти запам'ятовують, а потім переносять у своє життя модель поведінки батьків. Мотивуйте і виховуйте сина своїми діями та вчинками.


Виховання дівчинки

Як ми вже писали, розбіжності з дочкою трапляються частіше. Дівчата більше потребують інтимного простору. Однак в той же час, вони не прагнуть до самостійності та відповідальності. Їм до душі послух і бажання комусь довіряти.

Виховуйте наступні якості:

Не змушуйте дочку відриватися від занять на користь справ, важливих для вас. Так виникне конфлікт, в якому кожному потрібно виконати певне завдання одночасно. Коли батьки застосовують метод командування та агресії, це лише погіршує ситуацію. В такому випадку дівчинка виросте грубою та агресивною, або, навпаки, занадто пасивною.


Неповага та зухвалість

Непослух і зухвала поведінка – нерідкість для дитини. Причому вік не має значення. Проявляти неповагу та грубити можуть як малюки, так і підлітки. Коли дитина агресивна або нахабна, це сприймається не просто як непокора, а як явна ознака дискредитації батьків.

Дитяча зухвалість може проявлятися як незгода з будь-якої установкою. Батьки схильні сприймати її як ознаку неповаги у ставленні до них. В такому випадку подібна поведінка вже стає проблемою, яка здатна перерости в конфлікт.

Не поспішайте називати поведінку дитини нахабством. Можливо, є інші пояснення її реакції. Виберіть відповідний для вас обох момент і поговоріть. Звісно неповага не повинна бути проігнорована, але нехай вона не заважає вам зрозуміти дитину.


Авторитет батьків в очах підлітка

Батьки спочатку є авторитетом для дитини. Однак потрібно навчитися його утримувати. Чим доросліша дитина, тим більше видозмінюється авторитетність дорослих.

Ставтеся до виховання усвідомлено, розділяйте своє життя і дитини. Спокійно приймайте факт, що ваш малюк виріс і він – це окрема особистість. Зі своїми переконаннями, поглядами, думками. Якщо не припините нав'язувати свою точку зору, є ймовірність виникнення конфліктів. А чим більше розбіжностей трапляється між вами і підлітком, тим більша вірогідність, що ваш авторитет впаде.

Здорова позиція формується на любові, повазі особистих кордонів, взаємній довірі. Якщо виховання носитиме характер залякування, маніпуляції та примусу, про жоден авторитет не може бути й мови.


Ігроманія

Залежність підлітків від азартних ігор – поширена проблема, яка потребує комплексного вирішення. Ви можете кричати, використовувати будь-яке покарання, закликати до усвідомленості та відповідальності, але, як правило, це ні до чого не приведе. Маніпуляція теж навряд чи подіє. Ігромани повністю ігнорують прохання оточуючих, а сльози рідних і друзів залишаються непоміченими.

На цьому грунті нерідко трапляються конфлікти, в яких кожна сторона відчайдушно відстоює свою позицію. Підліток просто не бачить проблеми і не вважає себе залежним.

Причини можуть бути різними: бажання піти від реальності, стрес, конфлікти з однолітками і в родині.

Коли напруга зростає, зберігайте спокій. Спробуйте з'ясувати, в чому причина такого захоплення. Не факт, що дитина відкриється, але так хоча б збережуться нормальні  відносини між вами.

Якщо ви задієте агресію та злість, навряд чи досягнете необхідного результату. Тільки підкине дров у вогонь.


Агресивна або жорстока поведінка

Коли підліток занадто агресивний і емоційний – це стає проблемою для кожних батьків. Адже це досить неприємний прояв перехідного віку. Чвар і конфліктних ситуацій не уникнути. Залишається тільки набратися терпіння і пережити цей період без шкоди для відносин.

В основному розбіжності виникають на грунті того, що в цьому віці підліток занадто імпульсивний. Йому властиво заперечувати мораль, робити все наперекір батькам і дорослим, створювати та відстоювати свою систему цінностей і переконань.

Що б не було причиною жорстокості та агресії, запускати таку поведінку або вирішувати все силою – не вихід. Спробуйте мінімізувати прояв негативу, щоб підліток не нашкодив оточуючим і собі. Одна з рекомендацій психологів – цікаве та активне дозвілля. Позакласні заняття, спортивні секції, танцювальні студії – ось куди можна виплеснути зайву енергію.


Погана поведінка в школі

Важливо вчасно помітити, коли дитина починає порушувати шкільну дисципліну. Це відбувається поетапно. Може починатися з записів у щоденнику, зауважень на батьківських зборах, неуважності та небажання робити уроки. Якщо ви помітили щось подібне, поговоріть із дитиною, щоб вона не вирішила, що покарання не буде.

Дрібні порушення можуть перерости в більш серйозні проблеми – буллінг, приниження, цькування однокласників.

Що робити: