Авторизація

eye

Забули пароль?

Зв'язатися

Ми передзвонимо Вам в найближчий час!

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього


Створіть новий пароль

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

eye
eye

Реєстрація

eye

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Виберіть тип, дату та час консультації

Оксана Ступенко
Оксана Ступенко

Психолог

У своїй роботі допомагаю впоратися зі складнощами у взаєминах із близькими та колегами, подолати страхи, тривогу, невпевненість, депресивні стани, а також знайти способи стати більш гармонійною і щасливою людиною.

Сергій Ткачук
Сергій Ткачук

Психолог

Я зможу вам допомогти налагодити стосунки в сім'ї, з партнером , батьками , чи дітьми . Подолати професійне виснаження та депресивні стани. Змінити самооцінку, самовідчуття, визначитися з цілями в житті. Зробити це життя більш приємним і радісним.

Світлана Сьомкіна
Світлана Сьомкіна

Психолог

У своїй роботі я допомагаю людям прожити труднощі і кризи відносин, вибудувати відповідальне, щасливе, гармонійне життя, справлятися зі страхами, депресіями і з різними життєвими ситуаціями.

Валентина Шост
Валентина Шост

Психолог

Я психолог-консультант. Готова супроводжувати вас на шляху до кращого розуміння себе, своїх переконань і цінностей. В своїй роботі використовую такі методи як психоаналіз, символдрама і позитивна психотерапія.

Надія Назарчук
Надія Назарчук

Психолог

Практичний психолог, гештальт-терапевт. Працюю з тривожними та депресивними станами, працюю з LGBTQ+. Зможу підтримати в кризовий період, в період стресу та невизначеності. Працюю з питаннями особистісних відносин, питаннями сексуальності, сепарації, самореалізації, пошуку ідентичності.

Яна Валіахметова
Яна Валіахметова

Психолог

Психолог-консультант, магістр практичної психології. Вивчаю когнітивно-поведінкову психотерапію, яка якісно змінює моє життя та життя моїх клієнтів. Допоможу впоратися з проблемами в сім'ї, з партнером, дітьми, а також з тривожністю, стресом, депресією тощо.

Марія Янчук
Марія Янчук

Психолог

Психолог-консультант в роботі з сім’ями, налагодження дитячо-батьківських відносин, ЛГБТ френдлі психолог. Працюю з тривожністю, страхами, екзистенційними питаннями.

Константинов Сергій
Константинов Сергій

Психолог

Психолог, психолог-консультант. Допоможу вам знайти спільну мову із собою, розібратися в своєму життєвому сценарії і своїх установках. Індивідуально підходжу до кожного клієнта. Використовую методи трансакційного аналізу, психосинтеза.

Юлія Реутенко
Юлія Реутенко

Психолог

Працюючи з клієнтом - я працюю з усією його сімейної системою. Використовую методи сімейно-системних гіпотез, генограму роду, психодраматичні методики сімейної терапії, методи регресивної терапії, енерготерапевтичні методи, медитативні вправи і техніки.

Коржунова Ольга
Коржунова Ольга

Психолог

Практикуючий - психолог, магістр клінічної та реабілітаційної психології, сертифікований аналітичний психолог, активно використовую техніку когнітивно - поведінкової терапії.

Ольга Журавель
Ольга Журавель

Психолог

Психолог-консультант. Використовую методи позитивної, когнітивно-поведінкової та транссистемної психотерапії. Допоможу впоратися з конфліктами та їх профілактикою в стосунках, невпевненістю в собі, низькою самооцінкою, соціальними страхами, панічними атаками, фобіями, тривогою та іншими проблемами.

Маргарита Зайченко
Маргарита Зайченко

Психолог

Магістр психології. На сеансах ми разом опрацюємо ваші цілі, страхи, відчуття тривожності, різного роду конфлікти. Ключовий напрям – позитивна психотерапія з використанням проективних методик: казкотерапії, метафори, дослідження та аналізу сновидінь.

Лілія Малашко
Лілія Малашко

Психолог

Магістр психології та педагогіки. Працюю в таких напрямках: сімейні консультації, питання сексуальності та дитячо-батьківські відносини. Допоможу впоратися із заниженою самооцінкою, взаємовідносинами як у парі, так і з дітьми, питаннями сексуального характеру, стресом, тривогою тощо.

Юлія Донцова
Юлія Донцова

Психолог

Ключовий напрям – аналітична психологія. Працюю з будь-яким запитом, який починається зі слів «Мене не влаштовує...». Допоможу вам налагодити гармонійні та здорові відносини з собою, партнером, дітьми або колективом.

Ольга Басіста
Ольга Басіста

Психолог

Практикуючий психолог, сексолог, спеціаліст в роботі з емоційною залежністю, магістр, ведуча трансформаційних ігор. Використовую напрямки гештальт-терапії та позитивної крос-культурної психотерапії. Впевнена, твій крок - напрямок шляху.

Анастасія Марченко
Анастасія Марченко

Психолог

У своїй роботі допомагаю впоратися зі складнощами у взаємовідносинах з оточуючими і самим собою, подолати складнощі як особистого так і професійного характеру, позбутися страхів, тривоги, невпевненості, емоційного вигорання, депресійного стану, а також дозволити собі стати щасливою людиною.

Юлія Петруняк
Юлія Петруняк

Психолог

Психолог, сертифікований НЛП-консультант, використовує в роботі техніки когнітивно-Поведінкової моделі Досвід роботи в сфері консультування клієнтів - 13 років. Автор статей, учасник міжнародних програм з обміну досвідом з іноземними колегами.

Аліна Сазонова
Аліна Сазонова

Психолог

Я допомагаю людям відновлювати здатність творити своє життя, повернути в нього пристрасть, вибирати себе, знаходити форму контакту з близькими, рідними, колегами виходячи з того, що є в даний момент.

Будь ласка, виберіть датуЗабули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Газлайтинг. Чому ми не бачимо насильства?

04.05.2021

Газлайтинг. Чому ми не бачимо насильства?

Газлайтинг. Чому ми не бачимо насильства?

Поняття з'явилося не так давно. Але незважаючи на це, вам, можливо, знайомі «м'які» форми прояву. Наприклад, пригадуєте товаришу якусь ситуацію або фразу, сказану ним, а він заперечує ці слова. Змушуючи вас сумніватися в надійності своїх спогадів.

Звичайно, людина могла просто забути, що говорила тиждень тому. Але якщо помічаєте, що таке відбувається занадто часто, варто задуматися, можливо, це маніпуляція.

Як зрозуміти, що ваш партнер — газлайтер, і чому ми не бачимо насильства? Розберемося в статті.

Що таке газлайтинг?

Таке психологічне насильство полягає в тому, що людина маніпулює оточуючими, заперечує факти, що відбулися. Змушуючи інших засумніватися у власному сприйнятті дійсності. Газлайтер позбавляє значимості вчинки, слова, досягнення своєї половинки. Намагається вплинути на адекватність її спогадів.

Яскравий приклад газлайтинга ви побачите в серіалі «Психологіні 2», де чоловік навмисно робив різні маніпуляції. Пересував предмети, редагував відеозаписи, втручався у відносини своєї дівчини з подругами. Там показана «важка» форма, яка в реальному житті зустрічається рідко.

Небезпека такого насильства в тому, що людина може діяти як навмисно, так і ні. Газлайтинг зустрічається всюди — в романтичних стосунках, на роботі, серед друзів.

Ознаки газлайтинга

Виявити газлайтера не так просто. Маніпулятор діє майстерно, обережно і поступово. Але є ряд симптомів, котрі допоможуть зрозуміти, що партнер вміло керує вашими відносинами.

Тактики маніпуляції

Газлайтери використовують різні методи і стратегії, щоб впливати на думку своєї жертви. Вони поступово «промивають мізки», домагаючись повної емоційної залежності. Ми зібрали найбільш популярні тактики, можливо, в них ви впізнаєте себе або близьких людей.

Приклади

Маніпуляції зустрічаються в стосунках, серед друзів, в колективі і т.п. Розглянемо популярні приклади газлайтинга.

У відносинах. Наприклад, чоловік переконаний, що у дружини роман. Є різні факти, що підтверджують це. На підозри дружина відповідає: «Ти себе накручуєш, займись краще чимось корисним».

Що далі: з часом чоловік не зможе адекватно оцінювати події, що відбуватимуться. Почне сумніватися, вважати себе занадто підозрілим. В результаті буде вибачатися перед дружиною за свої звинувачення.

На роботі: людина отримала завдання від керівника. Записала всі деталі в блокнот і приступила до виконання. Здавши проєкт, співробітник отримує публічну догану від начальника за те, що задача нібито була поставлена ​​не така.

Підсумок: через кілька зауважень людина почне сумніватися, а чи так вона розуміє прохання начальника? Знизиться усвідомленість, з'явиться невпевненість, почуття провини, стрес.

Як правильно поводитися з газлайтером?

Не ігноруйте свої відчуття. Навчіться чути себе. Якщо вас ображають чиїсь слова, значить так і є. Не дозволяйте нікому впливати на вашу думку.

Попросіть допомоги у друзів. Чи помічають вони в вас те, про що говорить партнер?

Фіксуйте ситуації. Заведіть блокнот, фотографуйте все, записуйте бесіди на диктофон. Так маніпулятор не зможе впливати на ваші спогади, адже ви в будь-який момент будете готові довести свою правоту.

Не давайте себе в образу. Якщо газлайтер буде застосовувати тактики впливу, скажіть йому прямо, що вас така поведінка не влаштовує. Встановіть кордони та поясніть, що ви не готові терпіти це. Дайте зрозуміти, що розгадали його стратегію.

Психологічна підтримка. Розірвати стосунки з маніпулятором буває важко. Особливо, коли жертва готова на все, аби зберегти відносини. В такому випадку буде потрібна допомога фахівця. Психолог онлайн допоможе розпізнати газлайтинг, а також впоратися з тривогою і занепокоєнням. Ви розберетеся зі страхами і сумнівами, знайдете вихід з неприємної ситуації.

Психотерапія після стосунків — це важливий аспект побудови здорових і гармонійних відносин з собою.