Авторизація

eye

Забули пароль?

Зв'язатися

Ми передзвонимо Вам в найближчий час!

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього


Створіть новий пароль

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

eye
eye

Реєстрація

eye

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Виберіть тип, дату та час консультації

Юлія Донцова
Юлія Донцова

Психолог аналітичного напрямку

Ключовий напрям – аналітична психологія. Працюю з будь-яким запитом, який починається зі слів «Мене не влаштовує...». Допоможу вам налагодити гармонійні та здорові відносини з собою, партнером, дітьми або колективом.

Яна Валіахметова
Яна Валіахметова

Психолог-консультант в методі КПТ

Психолог-консультант, магістр практичної психології. Вивчаю когнітивно-поведінкову психотерапію, яка якісно змінює моє життя та життя моїх клієнтів. Допоможу впоратися з проблемами в сім'ї, з партнером, дітьми, а також з тривожністю, стресом, депресією тощо.

Юлія Петруняк
Юлія Петруняк

КПТ- консультант

Сертифікований КПТ та НЛП-консультант, працюю з установками, допомагаю змінити деструктивні шаблони поведінки, знайти смисли, підвищити якість життя, вийти на новий рівень. Шлях до себе починається з першого кроку!

Валентина Шост
Валентина Шост

Психолог, консультант в методі позитивної психотерапії

Я психолог-консультант. Готова супроводжувати вас на шляху до кращого розуміння себе, своїх переконань і цінностей. В своїй роботі використовую такі методи як психоаналіз, символдрама і позитивна психотерапія.

Коржунова Ольга
Коржунова Ольга

Аналітичний, клінічний психолог

Магістр клінічної та реабілітаційної психології, дипломований аналітичний психолог, активно використовую техніки когнітивно - поведінкової терапії. Допоможу впоратися з тривожними станами, панічними атаками, образами, психологічними травмами та іншими негативними станами, які заважають вам рухатися вперед.

Світлана Сьомкіна
Світлана Сьомкіна

Психолог, гештальт-терапевт

У своїй роботі я допомагаю людям прожити труднощі і кризи відносин, вибудувати відповідальне, щасливе, гармонійне життя, справлятися зі страхами, депресіями і з різними життєвими ситуаціями.

Ольга Басіста
Ольга Басіста

Психолог-сексолог, гештальт-терапевт

Практикуючий психолог, сексолог, спеціаліст в роботі з емоційною залежністю, магістр, ведуча трансформаційних ігор. Використовую напрямки гештальт-терапії та позитивної крос-культурної психотерапії. Впевнена, твій крок - напрямок шляху.

Марія Янчук
Марія Янчук

Психолог-консультант, сімейний психолог

Психолог-консультант в роботі з сім’ями, налагодження дитячо-батьківських відносин, ЛГБТ френдлі психолог. Працюю з тривожністю, страхами, екзистенційними питаннями.

Аліна Сазонова
Аліна Сазонова

Психолог-психотерапевт

Я добре працюю з труднощами у відносинах, з проблемами в професійній реалізації, невпевненістю в собі та психосоматикою. У своїй роботі переважно використовую метод гештальт-терапії, адже він спрямований на подолання ядра проблеми, а не просто боротьби з її наслідками.

Маргарита Зайченко
Маргарита Зайченко

Психолог

Магістр психології. На сеансах ми разом опрацюємо ваші цілі, страхи, відчуття тривожності, різного роду конфлікти. Ключовий напрям – позитивна психотерапія з використанням проективних методик: казкотерапії, метафори, дослідження та аналізу сновидінь.

Юлія Реутенко
Юлія Реутенко

Психолог

Працюючи з клієнтом - я працюю з усією його сімейної системою. Використовую методи сімейно-системних гіпотез, генограму роду, психодраматичні методики сімейної терапії, методи регресивної терапії, енерготерапевтичні методи, медитативні вправи і техніки.

Лілія Малашко
Лілія Малашко

Психолог-сексолог, сімейний психолог

<p>Магістр психології та педагогіки. Працюю в таких напрямках: сімейні консультації, питання сексуальності та дитячо-батьківські відносини. Допоможу впоратися із заниженою самооцінкою, взаємовідносинами як у парі, так і з дітьми, питаннями сексуального характеру, стресом, тривогою тощо.</p>

Будь ласка, виберіть датуЗабули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Емоційний інтелект - уміння чи вроджена якість

03.03.2021

Емоційний інтелект - уміння чи вроджена якість

Емоційний інтелект - уміння чи вроджена якість

Останні кілька років ми все більше чуємо про емоційний інтелект. Хоч і існує він більше півстоліття, популярність цей термін завоював не так давно.

EQ – так позначають емоційний інтелект. Під терміном мається на увазі вміння людини адекватно розпізнавати свої та чужі емоції, а також керувати ними. Таким чином, EQ вимірює соціальні та особисті навички людей. На думку вчених, чим вище показник емоційного інтелекту, тим вище емоційні реакції. Тим ефективніше ми будемо вирішувати завдання, реагувати на проблеми і налагоджувати зв'язки з оточуючими.

Емоційний інтелект

Розробкою концепції EQ психологи зайнялися в 80-х роках. Метою дослідження було з'ясувати, чому іноді розумні люди поводяться дуже нерозумно та ірраціонально. Якщо порівнювати, то від загального інтелекту залежить здатність якісно обробляти отриману інформацію і обгрунтовано реагувати на неї. У той час як емоційний інтелект відповідає за розпізнавання і управління емоціями.

Існують чотири ключові складові EQ:

Вміння адаптуватися, спілкуватися, легко знайомитися з новими людьми. Така людина є активним слухачем, вона може швидко знаходити компроміси, вирішувати конфлікти.
Емпатія. Уміння розуміти і адекватно реагувати на емоції оточуючих, можливість побудувати розмову так, щоб співрозмовник не відчував дисонансу з внутрішнім станом.
Адекватна оцінка своїх сильних і слабких сторін, емоцій, реакцій і почуттів.
Самоконтроль. Уміння зберігати спокій і тверезість мислення в стресових ситуаціях. Не займатися саморуйнуванням.

Навик або вроджена якість

Емоційний інтелект можна розвинути. Так, в характері людини закладені певні якості. Але абсолютно кожен навик можна поліпшити, якщо приділяти цьому увагу. Розповімо як це зробити на прикладі основних складових EQ.

Самоконтроль

Щоб розвинути цей навик, потрібно навчитися розрізняти свої емоції. Можете вивчити нові слова, що описують емоції. Так ви створите нові нейронні зв'язки в мозку, які в майбутньому створять нові емоційні переживання.
Почніть записувати свої емоції, детально описуючи, що саме ви відчуваєте.

Вміння адаптуватися, виходити із зони комфорту, змінювати звичний спосіб життя

Частіше виходьте із зони комфорту, щоб знайти нові відчуття, думки, ідеї та знайомства.

Самовдосконалення, націленість на результат

Для розвитку цієї навички потрібно не боятися ставити собі високі, амбітні цілі. Їх важливо записувати і розбивати на конкретні завдання. А також дотримуватися чіткого графіка, за яким ви будете рухатися до великої мети.

Емпатія

Більше спілкуйтеся з людьми та будьте активним слухачем. Не відволікайтеся на гаджети та інші фактори. Зосередьте всю увагу на розмові та людині. Як вона поводиться, в якому тоні говорить, з яким виразом обличчя тощо.

На що впливає емоційний інтелект

EQ впливає на якість життя. Підвищивши його рівень, ви зможете легше досягати поставлених цілей.

Усвідомлення себе

Люди з високим EQ здатні розуміти себе, контролювати емоції, а також адекватно оцінювати сили в досягненні поставлених цілей. Даючи звіт своїм почуттям, людина може на час відсторонитися від них, щоб не піддавати себе руйнівним і безпідставним думкам.

Саморегуляція

Уміння розрізняти свої почуття і управляти собою – дотримуватися режиму дня, тайм-менеджменту і т.п. Високий емоційний інтелект говорить про те, що ми беремо відповідальність за життя, успіхи і досягнення на себе. Замість того, щоб перекладати провину на родичів, друзів, колег. Сюди ж відноситься вміння контролювати гнів, тривогу, агресію, і не дозволяти цим негативним емоціям впливати на наше життя і репутацію.

Мотивація

Емоційний інтелект впливає на мотивацію і проактивність поведінки – вміння спокійно реагувати на зміни, делегувати, бути лідером, адекватно ставитися до труднощів. Людина з розвиненим EQ відмінно аналізує власну поведінку, свої та чужі помилки.

Кроки щодо поліпшення емоційного інтелекту

Практикуйте самосвідомість. Подумки фіксуйтеся на моменті, коли розумієте, що відволікаєтесь від важливих завдань і починаєте щось робити на автопілоті. Навчіться контролювати емоції та почуття. Працюйте над розвитком слабких сторін.

Мотивація – це важлива складова життя кожної людини. Не чекайте, поки з'явиться натхнення або осяє геніальна ідея. Мотивуйте себе самостійно. Почніть щось робити, а стимул продовжити з'явиться сам. Як апетит приходить під час їжі, так і мотивація приходить під час роботи.

Визначте джерело. Коли ви зрозуміли і прийняли свої почуття, важливо з'ясувати, чому вони з'явилися. Які внутрішні або зовнішні чинники вплинули на це. Якщо вас щось ображає або зачіпає в поведінці оточуючих людей, подумайте, чому це відбувається. Можливо, це ті якості, які ви заперечуєте в собі. В такому випадку допоможе психотерапія. У будь-якому разі, не поспішайте з висновками, вивчіть себе.