Header logo

Діти з особливими потребами: заняття з корекційним психологом HoldYou

07.11.2022

Діти з особливими потребами: заняття з корекційним психологом HoldYou

Для багатьох батьків робота їхньої дитини з психологом – справжнє випробування. Адже це тягне за собою зміни в дитині, ваших стосунках, перебудову власної поведінки та немалу кількість зусиль. Все це, звісно, є позитивними змінами, що здатні значно покращити самосприйняття, психологічний стан та життя дитини в цілому. Але перед тим, як звернутись до психолога, батьки переживають великий стрес, не маючи чіткого розуміння як саме працює дитяча психологія й чого їм очікувати, до чого бути готовими, на які результати розраховувати й взагалі – чим спеціаліст займатиметься з дитиною? А коли мова йде про роботу з дитиною з особливими потребами – питань ще більше. Тому в цій статті ми спробуємо детально пояснити всі процеси, щоб полегшити для батьків цей важливий крок й допомогти з легкістю наважитись на роботу їх дитини з психологом.

З якими проблемами працюватиме корекційний психолог?

Робота психолога з дітьми з особливими потребами охоплює низку проблем, серед них:

- низька самооцінка, невпевненість у собі;

- тривожність;

- труднощі процесу комунікації;

- нестабільність емоційного стану;

- почуття залежності від оточуючих.

Як відбуваються заняття?

У роботі з дітьми з особливими потребами з метою корекції поведінки та особистісних проявів організовуються:

- заняття з розвитку комунікативних навичок, ефективної соціальної взаємодії;

- заняття з підвищення впевненості в собі;

- заняття зі зниження тривожності;

- заняття з розвитку креативності.

На заняттях практичний психолог використовує різні методи : 

- арттерапії;

- казкотерапії;

- акватерапії.

Які особливості має така робота корекційного психолога?

Спеціаліст має необхідні знання та навички, щоб пристосувати власну роботу до будь-яких індивідуальних особливостей дитини. Під час заняття з дитиною з особливими потребами, практичний психолог  має справу з дидактичними іграми, що, на відміну від розважальних, мають методичну мету. Гра знімає напруження, викликає зацікавленість. Вона  розвиває  інтерес і активність дітей, дає їм можливість проявити себе в цікавій для них діяльності, сприяє розвитку пізнавальних психічних процесів: пам'яті, уваги, мислення, емоційно-вольової сфери, комунікативних навиків. Завдяки  методу едьютейнмент, діти розвиваються через гру, здобувають не тільки теоретичні, а й практичні навички.

Використовуючи на занятті гру, практичний психолог  реалізує всі провідні функції: освітню, виховну та розвивальну, які діють в органічній єдності.

Метою психологічної допомоги  дітям під час індивідуальних та групових занять є корекційний розвиток пізнавальної, емоційно-вольової сфер, позитивних якостей особистості.

Після того, як разом з батьками визначили мету занять, яким чином психолог досягає її у роботі?

Звісно, кожна дитина унікальна й відповідно робота з нею є неповторною. Але загалом можна визначити основні підходи для досягнення будь якої мети психологічної роботи: 


Розвивальні завдання:

- формувати довільність поведінки, самостійність у різних видах діяльності, вміння адекватно оцінювати свої досягнення, власні вчинки та особистісні якості в повсякденному житті;

- формувати соціальну компетентність, уміння налагоджувати доброзичливі взаємини з дітьми та дорослими, педагогами, батьками.

- формувати у дітей мотивацію до взаємодії під час гри.


Виховні завдання:

- виховувати  культуру поведінки;

- виховувати базові якості особистості (самостійність, відповідальність).


Пізнавальні завдання:

- формувати пізнавальні уміння, такі як навичка аналізувати, порівнювати, узагальнювати, спостерігати, запам'ятовувати, осмислювати матеріал.


Підсумовуючи, хочемо визнати, що працювати з психологом – не легко, це не означає прийти й отримати готові рішення й швидкі результати. Це, звісно, потребуватиме часу й сил. Але результати точно того варті, а процес може бути цікавим та захопливим! Адже саме якісний розвиток дитини гарантує її щасливе майбутнє й спокій батьків, а що ще потрібно? Саме над цим готові працювати психологи HoldYou й робити все можливе, щоб і дитина, і її батьки, отримали максимальну підтримку, всю необхідну увагу та, звісно, – бажані результати.

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Зв'язатися

Ми передзвонимо Вам в найближчий час!

eye eye

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього


Створіть новий пароль

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

eye
eye
eye eye

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно