Авторизація

eye

Забули пароль?

Зв'язатися

Ми передзвонимо Вам в найближчий час!

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього


Створіть новий пароль

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

eye
eye

Реєстрація

eye

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Виберіть тип, дату та час консультації

Марія Шевченко
Марія Шевченко

Психолог

Психолог-консультант. У своїй роботі використовую методи когнітивно-поведінкової, позитивної та системної сімейної психотерапії. Керуюся такими важливими професійними принципами, як етика, гуманність і повага. Допоможу подолати тривогу, соціальні страхи, фобії та міжособистісні конфлікти. Ви набудете впевненості в собі, зможете підвищити самооцінку, впораєтеся з нерішучістю.

Юлія Петруняк
Юлія Петруняк

Психолог

Психолог, сертифікований НЛП-консультант, використовує в роботі техніки когнітивно-Поведінкової моделі Досвід роботи в сфері консультування клієнтів - 13 років. Автор статей, учасник міжнародних програм з обміну досвідом з іноземними колегами.

Ольга Журавель
Ольга Журавель

Психолог

Психолог-консультант. Використовую методи позитивної, когнітивно-поведінкової та транссистемної психотерапії. Допоможу впоратися з конфліктами та їх профілактикою в стосунках, невпевненістю в собі, низькою самооцінкою, соціальними страхами, панічними атаками, фобіями, тривогою та іншими проблемами.

Юлія Донцова
Юлія Донцова

Психолог

Ключовий напрям – аналітична психологія. Працюю з будь-яким запитом, який починається зі слів «Мене не влаштовує...». Допоможу вам налагодити гармонійні та здорові відносини з собою, партнером, дітьми або колективом.

Маргарита Зайченко
Маргарита Зайченко

Психолог

Магістр психології. На сеансах ми разом опрацюємо ваші цілі, страхи, відчуття тривожності, різного роду конфлікти. Ключовий напрям – позитивна психотерапія з використанням проективних методик: казкотерапії, метафори, дослідження та аналізу сновидінь.

Яна Валіахметова
Яна Валіахметова

Психолог

Психолог-консультант, магістр практичної психології. Вивчаю когнітивно-поведінкову психотерапію, яка якісно змінює моє життя та життя моїх клієнтів. Допоможу впоратися з проблемами в сім'ї, з партнером, дітьми, а також з тривожністю, стресом, депресією тощо.

Ольга Басіста
Ольга Басіста

Психолог

Практикуючий психолог, сексолог, спеціаліст в роботі з емоційною залежністю, магістр, ведуча трансформаційних ігор. Використовую напрямки гештальт-терапії та позитивної крос-культурної психотерапії. Впевнена, твій крок - напрямок шляху.

Константинов Сергій
Константинов Сергій

Психолог

Психолог, психолог-консультант. Допоможу вам знайти спільну мову із собою, розібратися в своєму життєвому сценарії і своїх установках. Індивідуально підходжу до кожного клієнта. Використовую методи трансакційного аналізу, психосинтеза.

Оксана Ступенко
Оксана Ступенко

Психолог

У своїй роботі допомагаю впоратися зі складнощами у взаєминах із близькими та колегами, подолати страхи, тривогу, невпевненість, депресивні стани, а також знайти способи стати більш гармонійною і щасливою людиною.

Лілія Малашко
Лілія Малашко

Психолог

Магістр психології та педагогіки. Працюю в таких напрямках: сімейні консультації, питання сексуальності та дитячо-батьківські відносини. Допоможу впоратися із заниженою самооцінкою, взаємовідносинами як у парі, так і з дітьми, питаннями сексуального характеру, стресом, тривогою тощо.

Валентина Шост
Валентина Шост

Психолог

Я психолог-консультант. Готова супроводжувати вас на шляху до кращого розуміння себе, своїх переконань і цінностей. В своїй роботі використовую такі методи як психоаналіз, символдрама і позитивна психотерапія.

Коржунова Ольга
Коржунова Ольга

Психолог

Практикуючий - психолог, магістр клінічної та реабілітаційної психології, сертифікований аналітичний психолог, активно використовую техніку когнітивно - поведінкової терапії.

Аліна Сазонова
Аліна Сазонова

Психолог

Я допомагаю людям відновлювати здатність творити своє життя, повернути в нього пристрасть, вибирати себе, знаходити форму контакту з близькими, рідними, колегами виходячи з того, що є в даний момент.

Надія Назарчук
Надія Назарчук

Психолог

Практикуючий психолог, гештальт-терапевт, ЛГБТ-френдлі терапевт. Допоможу пережити кризовий період, впоратися з питаннями сепарації, самореалізації, пошуку ідентичності.

Світлана Сьомкіна
Світлана Сьомкіна

Психолог

У своїй роботі я допомагаю людям прожити труднощі і кризи відносин, вибудувати відповідальне, щасливе, гармонійне життя, справлятися зі страхами, депресіями і з різними життєвими ситуаціями.

Анастасія Марченко
Анастасія Марченко

Психолог

У своїй роботі допомагаю впоратися зі складнощами у взаємовідносинах з оточуючими і самим собою, подолати складнощі як особистого так і професійного характеру, позбутися страхів, тривоги, невпевненості, емоційного вигорання, депресійного стану, а також дозволити собі стати щасливою людиною.

Юлія Реутенко
Юлія Реутенко

Психолог

Працюючи з клієнтом - я працюю з усією його сімейної системою. Використовую методи сімейно-системних гіпотез, генограму роду, психодраматичні методики сімейної терапії, методи регресивної терапії, енерготерапевтичні методи, медитативні вправи і техніки.

Марія Янчук
Марія Янчук

Психолог

Психолог-консультант в роботі з сім’ями, налагодження дитячо-батьківських відносин, ЛГБТ френдлі психолог. Працюю з тривожністю, страхами, екзистенційними питаннями.

Юлія Літовчак
Юлія Літовчак

Психолог

Психолог – консультант, використовує методи арт-терапії в консультуванні. В професійній діяльності – через підтримку, відбувається позитивна динаміка клієнтів в особистісному зростанні, в набутті впевненості в собі, розумінні своїх внутрішніх ресурсів та їх розподілу по сферах життя. Коли Ти відкриваєшся Всесвіту, він відповідає Тобі взаємністю. Живи. Твори. Лови момент!

Будь ласка, виберіть датуЗабули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Без паніки: що робити при панічній атаці?

23.03.2021

Без паніки: що робити при панічній атаці?

Без паніки: що робити при панічній атаці?

Тривожні розлади часто зустрічаються у жителів мегаполісів. Бажання все контролювати, невміння делегувати, перфекціонізм, відчуття неспокою, якщо не вдається вчасно закінчити завдання — це нерідко призводить до панічних атак.

Панічні атаки

Перш ніж розбиратися в причинах і шукати способи боротьби давайте з'ясуємо, що це таке.

Панічними називають раптові атаки гострого страху і тривожності, які виникають без очевидних на те причин. Такі напади трапляються в будь-який час, незалежно від критичності ситуації. Наприклад, у дівчини може трапитися панічна атака від усвідомлення, що вона закохалася.

Контролювати свої почуття та емоції практично неможливо. Через страх організм піддається цілому ланцюжку реакцій. З'являється біль у тілі, шум у вухах, запаморочення, надмірна пітливість, частішає серцебиття, відчувається нестача повітря. Концентрація різко знижується, фокус уваги розсіюється. Іноді людина знаходиться в такому стані всього кілька хвилин, а іноді — годинами. Напади можуть повторюватися 1-2 рази на місяць, або -— кожен день. Все залежить від тяжкості захворювання.

Джерела панічних розладів остаточно невідомі. Існують теорії, що вони мають генетичну схильність. Однак, стверджувати, що причини тільки в біології не варто.

Чоловіки рідше піддаються тривожності, частіше від панічних атак страждають дівчини, переважно у віці 20-30 років.


Причини

Як ми писали вище, причини появи панічних атак до кінця не вивчені. Лікарі вважають, що до розвитку психічного розладу призводять емоційні потрясіння і надмірне навантаження. Стрес, тривожність, нервозність, хвороби, депресія, драматизація, перфекціонізм. Іноді паніка і тривога виникають у жінок в період вагітності.

Приступ атаки можуть викликати різні захворювання: серцево-судинні, проблеми з дихальною системою, порушення в роботі ендокринної системи, гормональні розлади.

Іноді люди піддаються панічним атакам у ситуаціях і місцях, які викликають у них дискомфорт: закритий простір, поїздка в метро або ​​ліфті, перебування в супермаркеті тощо.

Наслідки

Напади паніки небезпечні для людини. Хоча вони і не можуть призвести до смерті, такі відчуття іноді з'являються. Замість того, щоб вводити в гуглі запити: «Чому це зі мною?» і «Що робити?" краще звернутися до психолога або за медичною допомогою.

Якщо вчасно не відреагувати на проблему і пустити все на самоплив, з'являється небезпека розвитку фобій! Страх, що напад повториться, повністю опанує свідомістю людини. Вона почне уникати людей, боятися ходити в супермаркети і торгові центри, користуватися метро та іншими видами громадського транспорту. Знизиться усвідомленість.

Перша допомога при панічних атаках дуже важлива. Реагування має бути негайним, щоб ці напади не призвели до серйозних наслідків: алкогольної, нікотинової та наркотичної залежностей. За допомогою цих «відволікаючих чинників» людина намагається забутися, зняти стрес, піти від реальності. Але з кожним разом дія таких «ліків» слабшає, що призводить до нових панічних атак.

Також при відсутності лікування можуть виникнути ускладнення:

Як розпізнати?

Щоб розпізнати панічну атаку, потрібно звернути увагу на реакції організму і тіла. Серце починає прискорено битися, з'являється пітливість, шум у вухах, тремтіння по всьому тілу, відчуття «кулі в горлі», нестача повітря, оніміння кінцівок. Крім фізичних проявів, людина може відчувати, що зараз помре, втратить розум або знепритомніє та ніхто не допоможе.

Панічну атаку легко сплутати з нападом тривожності. Адже механізм утворення психофізичних реакцій на небезпечні ситуації у цих розладів однаковий. Відмінність у тому, що панічна атака виникає як відповідь на небезпеку при відсутності небезпеки. Це помилкова тривога, яка активує в організмі ланцюгову реакцію і призводить до паніки.

Причинами можуть бути неодноразовість фізичної та емоційної перевтоми, стрес, невирішений конфлікт, ігнорування неприємних емоцій. А також нерозуміння своїх почуттів і переживань (що і сталося з дівчиною з прикладу вище, яка піддалася панічному нападу через відчуття закоханості).

Що робити?

Можна мати список із десятка кроків, як впоратися з панічною атакою. Але коли це станеться ви швидше забудете про все через страх і переживання.

Краще запам'ятати менше способів, які можуть допомогти, і користуватися ними.

Присідайте 5 разів. Про цей метод мало говорять, але він може допомогти. Коли ви присідаєте, то заспокоюєте нервову систему. Так ви переконаєте мозок в тому, що у вас не інфаркт і не інсульт, адже ви можете легко зробити декілька присідань.

Вправи на дихання. Ми так часто говоримо про важливість дихання неспроста. Ця нескладна методика допоможе впоратися з різними психічними розладами. Зробіть п'ять глибоких повільних вдихів і видихів.

Якщо можете, випийте води. Але не зі склянки, а з пляшки. Щоб це зробити вам доведеться виконати багато відволікаючих мозок речей: взяти пляшку, відкрутити кришку і т.п. До речі, практикуйте цей фокус із різними предметами: порахуйте машини у дворі, загибаючі пальці, доторкніться до тіла, помасажуйте мочки вух. Тактильні відчуття круто відволікають від панічної атаки.

Якщо складно впоратися самостійно, радимо звернутися до фахівця.

Як допоможе психолог? Визначить джерело атак, задіє ефективні методики, вправи, види терапії тощо.