Авторизація

eye

Забули пароль?

Зв'язатися

Ми передзвонимо Вам в найближчий час!

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього


Створіть новий пароль

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

eye
eye

Реєстрація

eye

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Виберіть тип, дату та час консультації

Марія Шевченко
Марія Шевченко

Психолог

Психолог-консультант. У своїй роботі використовую методи когнітивно-поведінкової, позитивної та системної сімейної психотерапії. Керуюся такими важливими професійними принципами, як етика, гуманність і повага. Допоможу подолати тривогу, соціальні страхи, фобії та міжособистісні конфлікти. Ви набудете впевненості в собі, зможете підвищити самооцінку, впораєтеся з нерішучістю.

Юлія Петруняк
Юлія Петруняк

Психолог

Психолог, сертифікований НЛП-консультант, використовує в роботі техніки когнітивно-Поведінкової моделі Досвід роботи в сфері консультування клієнтів - 13 років. Автор статей, учасник міжнародних програм з обміну досвідом з іноземними колегами.

Ольга Журавель
Ольга Журавель

Психолог

Психолог-консультант. Використовую методи позитивної, когнітивно-поведінкової та транссистемної психотерапії. Допоможу впоратися з конфліктами та їх профілактикою в стосунках, невпевненістю в собі, низькою самооцінкою, соціальними страхами, панічними атаками, фобіями, тривогою та іншими проблемами.

Юлія Донцова
Юлія Донцова

Психолог

Ключовий напрям – аналітична психологія. Працюю з будь-яким запитом, який починається зі слів «Мене не влаштовує...». Допоможу вам налагодити гармонійні та здорові відносини з собою, партнером, дітьми або колективом.

Маргарита Зайченко
Маргарита Зайченко

Психолог

Магістр психології. На сеансах ми разом опрацюємо ваші цілі, страхи, відчуття тривожності, різного роду конфлікти. Ключовий напрям – позитивна психотерапія з використанням проективних методик: казкотерапії, метафори, дослідження та аналізу сновидінь.

Яна Валіахметова
Яна Валіахметова

Психолог

Психолог-консультант, магістр практичної психології. Вивчаю когнітивно-поведінкову психотерапію, яка якісно змінює моє життя та життя моїх клієнтів. Допоможу впоратися з проблемами в сім'ї, з партнером, дітьми, а також з тривожністю, стресом, депресією тощо.

Ольга Басіста
Ольга Басіста

Психолог

Практикуючий психолог, сексолог, спеціаліст в роботі з емоційною залежністю, магістр, ведуча трансформаційних ігор. Використовую напрямки гештальт-терапії та позитивної крос-культурної психотерапії. Впевнена, твій крок - напрямок шляху.

Константинов Сергій
Константинов Сергій

Психолог

Психолог, психолог-консультант. Допоможу вам знайти спільну мову із собою, розібратися в своєму життєвому сценарії і своїх установках. Індивідуально підходжу до кожного клієнта. Використовую методи трансакційного аналізу, психосинтеза.

Оксана Ступенко
Оксана Ступенко

Психолог

У своїй роботі допомагаю впоратися зі складнощами у взаєминах із близькими та колегами, подолати страхи, тривогу, невпевненість, депресивні стани, а також знайти способи стати більш гармонійною і щасливою людиною.

Лілія Малашко
Лілія Малашко

Психолог

Магістр психології та педагогіки. Працюю в таких напрямках: сімейні консультації, питання сексуальності та дитячо-батьківські відносини. Допоможу впоратися із заниженою самооцінкою, взаємовідносинами як у парі, так і з дітьми, питаннями сексуального характеру, стресом, тривогою тощо.

Валентина Шост
Валентина Шост

Психолог

Я психолог-консультант. Готова супроводжувати вас на шляху до кращого розуміння себе, своїх переконань і цінностей. В своїй роботі використовую такі методи як психоаналіз, символдрама і позитивна психотерапія.

Коржунова Ольга
Коржунова Ольга

Психолог

Практикуючий - психолог, магістр клінічної та реабілітаційної психології, сертифікований аналітичний психолог, активно використовую техніку когнітивно - поведінкової терапії.

Аліна Сазонова
Аліна Сазонова

Психолог

Я допомагаю людям відновлювати здатність творити своє життя, повернути в нього пристрасть, вибирати себе, знаходити форму контакту з близькими, рідними, колегами виходячи з того, що є в даний момент.

Надія Назарчук
Надія Назарчук

Психолог

Практикуючий психолог, гештальт-терапевт, ЛГБТ-френдлі терапевт. Допоможу пережити кризовий період, впоратися з питаннями сепарації, самореалізації, пошуку ідентичності.

Світлана Сьомкіна
Світлана Сьомкіна

Психолог

У своїй роботі я допомагаю людям прожити труднощі і кризи відносин, вибудувати відповідальне, щасливе, гармонійне життя, справлятися зі страхами, депресіями і з різними життєвими ситуаціями.

Анастасія Марченко
Анастасія Марченко

Психолог

У своїй роботі допомагаю впоратися зі складнощами у взаємовідносинах з оточуючими і самим собою, подолати складнощі як особистого так і професійного характеру, позбутися страхів, тривоги, невпевненості, емоційного вигорання, депресійного стану, а також дозволити собі стати щасливою людиною.

Юлія Реутенко
Юлія Реутенко

Психолог

Працюючи з клієнтом - я працюю з усією його сімейної системою. Використовую методи сімейно-системних гіпотез, генограму роду, психодраматичні методики сімейної терапії, методи регресивної терапії, енерготерапевтичні методи, медитативні вправи і техніки.

Марія Янчук
Марія Янчук

Психолог

Психолог-консультант в роботі з сім’ями, налагодження дитячо-батьківських відносин, ЛГБТ френдлі психолог. Працюю з тривожністю, страхами, екзистенційними питаннями.

Юлія Літовчак
Юлія Літовчак

Психолог

Психолог – консультант, використовує методи арт-терапії в консультуванні. В професійній діяльності – через підтримку, відбувається позитивна динаміка клієнтів в особистісному зростанні, в набутті впевненості в собі, розумінні своїх внутрішніх ресурсів та їх розподілу по сферах життя. Коли Ти відкриваєшся Всесвіту, він відповідає Тобі взаємністю. Живи. Твори. Лови момент!

Будь ласка, виберіть датуЗабули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Розпізнати і запобігти пасивно-агресивній поведінці

11.03.2021

Розпізнати і запобігти пасивно-агресивній поведінці

Розпізнати і запобігти пасивно-агресивній поведінці

Пасивна агресія зустрічається частіше, ніж здається. Така поведінка проявляється в робочих зв'язках, зокрема з начальством, а також у міжособистісних стосунках.

Відразу важко визначити таку поведінку. Людина може вести себе цілком адекватно, проявляти «турботу», співчуття, давати поради. У той же час, люди з пасивною агресією постійно бурчать, ображаються, їх дратує все, навіть будь-яка дрібниця здатна порушити рівновагу. Кожну подібну манеру поводитися можна віднести до форми прихованої агресії.

Давайте розберемося, що викликає таку поведінку, як правильно реагувати, щоб не створювати конфлікт.

Пасивна агресія

Це схильність до непрямого прояву агресії через приховані образи, похмуру, незадоволену, незрілу поведінку і т.п.

Таку модель поведінки також вважають токсичною, часто вона носить форми психологічного насильства.

«Могла б здогадатись і сама», «Все добре, не звертай уваги», «Мені все тепер зрозуміло» — здавалося б, нешкідливі фрази. Але кожна з них звучить як докір.

Прихована агресія властива людям, які не вміють або не можуть виражати почуття прямо. Наприклад, замість того щоб сказати неприємній людині: «Мені з тобою дискомфортно, я не хочу більше бачитися», хтось погоджується на зустріч. Однак в останній момент скасовує все, вигадуючи безглуздий привід.

Інша людина, для якої теж властива ця форма поведінки, постійно буде заперечувати свої почуття: гнів, роздратування, злість, образу. Вона продовжить мовчати і стверджувати, що все добре. Закриваючи тим самим подальше обговорення і можливі варіанти вирішення ситуації.

Пасивно-агресивна поведінка

Люди з такою манерою поводитись регулярно блокують всі починання партнера. А коли друга половинка втрачає терпіння, вони спокійно цікавляться: «Що трапилося? Чому ти так реагуєш і злишся?».

 Причин такої поведінки може бути кілька: нарцисичний розлад особистості, дитячі травми, надмірне вживання алкоголю або наркотиків, емоційна незрілість тощо.

Можна виділити кілька основних ознак прихованої агресії:

 

Психологи виділяють такі причини:

Ознаки

Люди з прихованою агресією не можуть сказати «ні» та не здатні спілкуватися відкрито. Коли їх будь-що не влаштовує, вони не скажуть про це вільно і чесно. Натомість оберуть таку модель спілкування, в якій будуть погоджуватися, але вчиняти навпаки. Вони думають, що, проявивши справжні емоції, люди сприймуть їх негативно;

Замовчування почуттів. На питання: «Що сталося?» людина скаже: «Все в порядку». Але вибере такий тон і форму, що буде очевидно — їй потрібна турбота, вона в біді. Однак вивести людину на відверту розмову буде неможливо.

Відмова від відповідальності, умисне обвинувачення в невдачах інших, регулярні виправдання, брехня, заперечення очевидного;

Часта прокрастинація, ненависть до дедлайнів і розкладів. Такі люди постійно відкладають справи на потім, не дотримуються або переносять терміни виконання завдань;

 У всіх ідеях бачать недосконалість, заважають іншим мріяти і планувати;

Не можуть відкрито висловлювати свою точку зору, залишаючи право вибору за партнером. Після чого звинувачують в тому, що він/вона все контролює;

Пристрасть до суперечок і «випадкових» образ. Коли людина говорить: «Ти впорався добре, що дуже дивно».

Як реагувати

Якщо пасивну агресію проявляє хтось із знайомих або друзів, спробуйте мінімізувати спілкування з ними. Складніше протистояти, коли таку поведінку помічаєте у своєї другої половинки.

Для початку зрозумійте, що ви відчуваєте. Якщо кожна спроба взаємодії закінчується сваркою, ви отримуєте тільки злість, нерозуміння і відчуваєте безсилля, у вашого партнера дійсно пасивно-агресивна поведінка.

Намагайтеся не реагувати на провокації та зберігати спокій. Коли ви реагуєте дуже емоційно, ваша друга половинка отримує те, чого домагалася — виправдання, щоб знову ухилитися від відповідальності.

Дійте рішуче. Якщо вам щось не подобається — говоріть про це прямо. Не звинувачуйте партнера. Кажіть про свої почуття, про те, як його поведінка впливає на ваші стосунки. Не використовуйте натяки або образи, висловлюйте почуття чітко.

Якщо вам важко справлятися самостійно, радимо звернутися до психолога. Він допоможе з'ясувати причини такої поведінки і знайти способи, як впоратися з цією проблемою.