Авторизація

eye

Забули пароль?

Зв'язатися

Ми передзвонимо Вам в найближчий час!

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього


Створіть новий пароль

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

eye
eye

Реєстрація

eye

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Виберіть тип, дату та час консультації

Марія Шевченко
Марія Шевченко

Психолог

Психолог-консультант. У своїй роботі використовую методи когнітивно-поведінкової, позитивної та системної сімейної психотерапії. Керуюся такими важливими професійними принципами, як етика, гуманність і повага. Допоможу подолати тривогу, соціальні страхи, фобії та міжособистісні конфлікти. Ви набудете впевненості в собі, зможете підвищити самооцінку, впораєтеся з нерішучістю.

Юлія Петруняк
Юлія Петруняк

Психолог

Психолог, сертифікований НЛП-консультант, використовує в роботі техніки когнітивно-Поведінкової моделі Досвід роботи в сфері консультування клієнтів - 13 років. Автор статей, учасник міжнародних програм з обміну досвідом з іноземними колегами.

Ольга Журавель
Ольга Журавель

Психолог

Психолог-консультант. Використовую методи позитивної, когнітивно-поведінкової та транссистемної психотерапії. Допоможу впоратися з конфліктами та їх профілактикою в стосунках, невпевненістю в собі, низькою самооцінкою, соціальними страхами, панічними атаками, фобіями, тривогою та іншими проблемами.

Юлія Донцова
Юлія Донцова

Психолог

Ключовий напрям – аналітична психологія. Працюю з будь-яким запитом, який починається зі слів «Мене не влаштовує...». Допоможу вам налагодити гармонійні та здорові відносини з собою, партнером, дітьми або колективом.

Маргарита Зайченко
Маргарита Зайченко

Психолог

Магістр психології. На сеансах ми разом опрацюємо ваші цілі, страхи, відчуття тривожності, різного роду конфлікти. Ключовий напрям – позитивна психотерапія з використанням проективних методик: казкотерапії, метафори, дослідження та аналізу сновидінь.

Яна Валіахметова
Яна Валіахметова

Психолог

Психолог-консультант, магістр практичної психології. Вивчаю когнітивно-поведінкову психотерапію, яка якісно змінює моє життя та життя моїх клієнтів. Допоможу впоратися з проблемами в сім'ї, з партнером, дітьми, а також з тривожністю, стресом, депресією тощо.

Ольга Басіста
Ольга Басіста

Психолог

Практикуючий психолог, сексолог, спеціаліст в роботі з емоційною залежністю, магістр, ведуча трансформаційних ігор. Використовую напрямки гештальт-терапії та позитивної крос-культурної психотерапії. Впевнена, твій крок - напрямок шляху.

Константинов Сергій
Константинов Сергій

Психолог

Психолог, психолог-консультант. Допоможу вам знайти спільну мову із собою, розібратися в своєму життєвому сценарії і своїх установках. Індивідуально підходжу до кожного клієнта. Використовую методи трансакційного аналізу, психосинтеза.

Оксана Ступенко
Оксана Ступенко

Психолог

У своїй роботі допомагаю впоратися зі складнощами у взаєминах із близькими та колегами, подолати страхи, тривогу, невпевненість, депресивні стани, а також знайти способи стати більш гармонійною і щасливою людиною.

Лілія Малашко
Лілія Малашко

Психолог

Магістр психології та педагогіки. Працюю в таких напрямках: сімейні консультації, питання сексуальності та дитячо-батьківські відносини. Допоможу впоратися із заниженою самооцінкою, взаємовідносинами як у парі, так і з дітьми, питаннями сексуального характеру, стресом, тривогою тощо.

Валентина Шост
Валентина Шост

Психолог

Я психолог-консультант. Готова супроводжувати вас на шляху до кращого розуміння себе, своїх переконань і цінностей. В своїй роботі використовую такі методи як психоаналіз, символдрама і позитивна психотерапія.

Коржунова Ольга
Коржунова Ольга

Психолог

Практикуючий - психолог, магістр клінічної та реабілітаційної психології, сертифікований аналітичний психолог, активно використовую техніку когнітивно - поведінкової терапії.

Аліна Сазонова
Аліна Сазонова

Психолог

Я допомагаю людям відновлювати здатність творити своє життя, повернути в нього пристрасть, вибирати себе, знаходити форму контакту з близькими, рідними, колегами виходячи з того, що є в даний момент.

Надія Назарчук
Надія Назарчук

Психолог

Практикуючий психолог, гештальт-терапевт, ЛГБТ-френдлі терапевт. Допоможу пережити кризовий період, впоратися з питаннями сепарації, самореалізації, пошуку ідентичності.

Світлана Сьомкіна
Світлана Сьомкіна

Психолог

У своїй роботі я допомагаю людям прожити труднощі і кризи відносин, вибудувати відповідальне, щасливе, гармонійне життя, справлятися зі страхами, депресіями і з різними життєвими ситуаціями.

Анастасія Марченко
Анастасія Марченко

Психолог

У своїй роботі допомагаю впоратися зі складнощами у взаємовідносинах з оточуючими і самим собою, подолати складнощі як особистого так і професійного характеру, позбутися страхів, тривоги, невпевненості, емоційного вигорання, депресійного стану, а також дозволити собі стати щасливою людиною.

Юлія Реутенко
Юлія Реутенко

Психолог

Працюючи з клієнтом - я працюю з усією його сімейної системою. Використовую методи сімейно-системних гіпотез, генограму роду, психодраматичні методики сімейної терапії, методи регресивної терапії, енерготерапевтичні методи, медитативні вправи і техніки.

Марія Янчук
Марія Янчук

Психолог

Психолог-консультант в роботі з сім’ями, налагодження дитячо-батьківських відносин, ЛГБТ френдлі психолог. Працюю з тривожністю, страхами, екзистенційними питаннями.

Юлія Літовчак
Юлія Літовчак

Психолог

Психолог – консультант, використовує методи арт-терапії в консультуванні. В професійній діяльності – через підтримку, відбувається позитивна динаміка клієнтів в особистісному зростанні, в набутті впевненості в собі, розумінні своїх внутрішніх ресурсів та їх розподілу по сферах життя. Коли Ти відкриваєшся Всесвіту, він відповідає Тобі взаємністю. Живи. Твори. Лови момент!

Будь ласка, виберіть датуЗабули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Емоційний інтелект - уміння чи вроджена якість

03.03.2021

Останні кілька років ми все більше чуємо про емоційний інтелект. Хоч і існує він більше півстоліття, популярність цей термін завоював не так давно.

Якщо зі звичайним інтелектом все зрозуміло, то, що таке емоційний інтелект? Як дізнатися рівень і чи можливо його підвищити? Дізнаємося в статті.

EQ – так позначають емоційний інтелект. Під терміном мається на увазі вміння людини адекватно розпізнавати свої та чужі емоції, а також керувати ними. Таким чином, EQ вимірює соціальні та особисті навички людей. На думку вчених, чим вище показник емоційного інтелекту, тим вище емоційні реакції. Тим ефективніше ми будемо вирішувати завдання, реагувати на проблеми і налагоджувати зв'язки з оточуючими.

Емоційний інтелект

Розробкою концепції EQ психологи зайнялися в 80-х роках. Метою дослідження було з'ясувати, чому іноді розумні люди поводяться дуже нерозумно та ірраціонально.

Якщо порівнювати, то від загального інтелекту залежить здатність якісно обробляти отриману інформацію і обгрунтовано реагувати на неї. У той час як емоційний інтелект відповідає за розпізнавання і управління емоціями.

Існують чотири ключові складові EQ:

Навик або вроджена якість

Емоційний інтелект можна розвинути. Так, в характері людини закладені певні якості. Але абсолютно кожен навик можна поліпшити, якщо приділяти цьому увагу.

Розповімо як це зробити на прикладі основних складових EQ.

Щоб розвинути цей навик, потрібно навчитися розрізняти свої емоції. Можете вивчити нові слова, що описують емоції. Так ви створите нові нейронні зв'язки в мозку, які в майбутньому створять нові емоційні переживання.

Почніть записувати свої емоції, детально описуючи, що саме ви відчуваєте.

Для розвитку цієї навички практикуйте такий підхід:

Частіше виходьте із зони комфорту, щоб знайти нові відчуття, думки, ідеї та знайомства.

Для розвитку цієї навички потрібно не боятися ставити собі високі, амбітні цілі. Їх важливо записувати і розбивати на конкретні завдання. А також дотримуватися чіткого графіка, за яким ви будете рухатися до великої мети.

Більше спілкуйтеся з людьми та будьте активним слухачем. Не відволікайтеся на гаджети та інші фактори. Зосередьте всю увагу на розмові та людині. Як вона поводиться, в якому тоні говорить, з яким виразом обличчя тощо.

На що впливає емоційний інтелект

EQ впливає на якість життя. Підвищивши його рівень, ви зможете легше досягати поставлених цілей.

Усвідомлення себе

Люди з високим EQ здатні розуміти себе, контролювати емоції, а також адекватно оцінювати сили в досягненні поставлених цілей. Даючи звіт своїм почуттям, людина може на час відсторонитися від них, щоб не піддавати себе руйнівним і безпідставним думкам.

Саморегуляція

Уміння розрізняти свої почуття і управляти собою – дотримуватися режиму дня, тайм-менеджменту і т.п. Високий емоційний інтелект говорить про те, що ми беремо відповідальність за життя, успіхи і досягнення на себе. Замість того, щоб перекладати провину на родичів, друзів, колег. Сюди ж відноситься вміння контролювати гнів, тривогу, агресію, і не дозволяти цим негативним емоціям впливати на наше життя і репутацію.

Мотивація

Емоційний інтелект впливає на мотивацію і проактивність поведінки – вміння спокійно реагувати на зміни, делегувати, бути лідером, адекватно ставитися до труднощів. Людина з розвиненим EQ відмінно аналізує власну поведінку, свої та чужі помилки.

Кроки щодо поліпшення емоційного інтелекту

Практикуйте самосвідомість. Подумки фіксуйтеся на моменті, коли розумієте, що відволікаєтесь від важливих завдань і починаєте щось робити на автопілоті.

Навчіться контролювати емоції та почуття. Працюйте над розвитком слабких сторін.

Мотивація – це важлива складова життя кожної людини. Не чекайте, поки з'явиться натхнення або осяє геніальна ідея. Мотивуйте себе самостійно. Почніть щось робити, а стимул продовжити з'явиться сам. Як апетит приходить під час їжі, так і мотивація приходить під час роботи.

Визначте джерело. Коли ви зрозуміли і прийняли свої почуття, важливо з'ясувати, чому вони з'явилися. Які внутрішні або зовнішні чинники вплинули на це. Якщо вас щось ображає або зачіпає в поведінці оточуючих людей, подумайте, чому це відбувається. Можливо, це ті якості, які ви заперечуєте в собі. В такому випадку допоможе психотерапія. У будь-якому разі, не поспішайте з висновками, вивчіть себе.