Авторизація

eye

Забули пароль?

Зв'язатися

Ми передзвонимо Вам в найближчий час!

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього


Створіть новий пароль

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

eye
eye

Реєстрація

eye

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Виберіть тип, дату та час консультації

Оксана Ступенко
Оксана Ступенко

Психолог

У своїй роботі допомагаю впоратися зі складнощами у взаєминах із близькими та колегами, подолати страхи, тривогу, невпевненість, депресивні стани, а також знайти способи стати більш гармонійною і щасливою людиною.

Сергій Ткачук
Сергій Ткачук

Психолог

Я зможу вам допомогти налагодити стосунки в сім'ї, з партнером , батьками , чи дітьми . Подолати професійне виснаження та депресивні стани. Змінити самооцінку, самовідчуття, визначитися з цілями в житті. Зробити це життя більш приємним і радісним.

Світлана Сьомкіна
Світлана Сьомкіна

Психолог

У своїй роботі я допомагаю людям прожити труднощі і кризи відносин, вибудувати відповідальне, щасливе, гармонійне життя, справлятися зі страхами, депресіями і з різними життєвими ситуаціями.

Валентина Шост
Валентина Шост

Психолог

Я психолог-консультант. Готова супроводжувати вас на шляху до кращого розуміння себе, своїх переконань і цінностей. В своїй роботі використовую такі методи як психоаналіз, символдрама і позитивна психотерапія.

Надія Назарчук
Надія Назарчук

Психолог

Практичний психолог, гештальт-терапевт. Працюю з тривожними та депресивними станами, працюю з LGBTQ+. Зможу підтримати в кризовий період, в період стресу та невизначеності. Працюю з питаннями особистісних відносин, питаннями сексуальності, сепарації, самореалізації, пошуку ідентичності.

Яна Валіахметова
Яна Валіахметова

Психолог

Психолог-консультант, магістр практичної психології. Вивчаю когнітивно-поведінкову психотерапію, яка якісно змінює моє життя та життя моїх клієнтів. Допоможу впоратися з проблемами в сім'ї, з партнером, дітьми, а також з тривожністю, стресом, депресією тощо.

Марія Янчук
Марія Янчук

Психолог

Психолог-консультант в роботі з сім’ями, налагодження дитячо-батьківських відносин, ЛГБТ френдлі психолог. Працюю з тривожністю, страхами, екзистенційними питаннями.

Константинов Сергій
Константинов Сергій

Психолог

Психолог, психолог-консультант. Допоможу вам знайти спільну мову із собою, розібратися в своєму життєвому сценарії і своїх установках. Індивідуально підходжу до кожного клієнта. Використовую методи трансакційного аналізу, психосинтеза.

Юлія Реутенко
Юлія Реутенко

Психолог

Працюючи з клієнтом - я працюю з усією його сімейної системою. Використовую методи сімейно-системних гіпотез, генограму роду, психодраматичні методики сімейної терапії, методи регресивної терапії, енерготерапевтичні методи, медитативні вправи і техніки.

Коржунова Ольга
Коржунова Ольга

Психолог

Практикуючий - психолог, магістр клінічної та реабілітаційної психології, сертифікований аналітичний психолог, активно використовую техніку когнітивно - поведінкової терапії.

Ольга Журавель
Ольга Журавель

Психолог

Психолог-консультант. Використовую методи позитивної, когнітивно-поведінкової та транссистемної психотерапії. Допоможу впоратися з конфліктами та їх профілактикою в стосунках, невпевненістю в собі, низькою самооцінкою, соціальними страхами, панічними атаками, фобіями, тривогою та іншими проблемами.

Маргарита Зайченко
Маргарита Зайченко

Психолог

Магістр психології. На сеансах ми разом опрацюємо ваші цілі, страхи, відчуття тривожності, різного роду конфлікти. Ключовий напрям – позитивна психотерапія з використанням проективних методик: казкотерапії, метафори, дослідження та аналізу сновидінь.

Лілія Малашко
Лілія Малашко

Психолог

Магістр психології та педагогіки. Працюю в таких напрямках: сімейні консультації, питання сексуальності та дитячо-батьківські відносини. Допоможу впоратися із заниженою самооцінкою, взаємовідносинами як у парі, так і з дітьми, питаннями сексуального характеру, стресом, тривогою тощо.

Юлія Донцова
Юлія Донцова

Психолог

Ключовий напрям – аналітична психологія. Працюю з будь-яким запитом, який починається зі слів «Мене не влаштовує...». Допоможу вам налагодити гармонійні та здорові відносини з собою, партнером, дітьми або колективом.

Ольга Басіста
Ольга Басіста

Психолог

Практикуючий психолог, сексолог, спеціаліст в роботі з емоційною залежністю, магістр, ведуча трансформаційних ігор. Використовую напрямки гештальт-терапії та позитивної крос-культурної психотерапії. Впевнена, твій крок - напрямок шляху.

Анастасія Марченко
Анастасія Марченко

Психолог

У своїй роботі допомагаю впоратися зі складнощами у взаємовідносинах з оточуючими і самим собою, подолати складнощі як особистого так і професійного характеру, позбутися страхів, тривоги, невпевненості, емоційного вигорання, депресійного стану, а також дозволити собі стати щасливою людиною.

Юлія Петруняк
Юлія Петруняк

Психолог

Психолог, сертифікований НЛП-консультант, використовує в роботі техніки когнітивно-Поведінкової моделі Досвід роботи в сфері консультування клієнтів - 13 років. Автор статей, учасник міжнародних програм з обміну досвідом з іноземними колегами.

Аліна Сазонова
Аліна Сазонова

Психолог

Я допомагаю людям відновлювати здатність творити своє життя, повернути в нього пристрасть, вибирати себе, знаходити форму контакту з близькими, рідними, колегами виходячи з того, що є в даний момент.

Будь ласка, виберіть датуЗабули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Що приховують наші сновидіння?

23.04.2021

Що приховують наші сновидіння?

Що приховують наші сновидіння?

Тема сновидінь, мабуть, одна з найзагадковіших і найцікавіших. Напевно ви запитували себе: що таке сон, як він пов'язаний з реальним життям, яке значення сну?

Уві сні ми не просто відпочиваємо і бачимо історії та образи. Наш мозок продовжує працювати і обробляти інформацію. У певному сенсі він налагоджує взаємозв'язок з внутрішніми органами.

Іноді ми думаємо, що сни не логічні. Особливо якщо сняться, наприклад, балакучі риби, фантастичні елементи, атаки павуків і т.п. Однако все не так просто. Щоб зрозуміти, яку реальність відображають сновидіння, подивіться на них через образи і символи.

Що таке сон?

Вікіпедія трактує сон як фізіологічний стан, що виникає періодично і є протилежністю бадьорості. Цей процес характеризується зниженою реакцією на дійсність.

Простими словами — сон повертає до подій, що відбувалися з нами впродовж дня. Наприклад, якщо вдень сталося щось важливе, ми мимоволі будемо думати про це доки не заснемо. І скоріше за все вночі підсвідомість поверне нас до цієї ситуації, використовуючи мову образів.

Бувають випадки, коли сняться події точнісінько такі, що відбулися в реальному житті.

Крім спогадів, люди можуть побачити майбутнє уві сні або свої бажання. Зазвичай віщі сни прогнозують певний розвиток подій. Ви, напевно, задавали собі питання: «До чого сняться павуки». Проте розшифровуватися такий сон для кожної людини буде по-різному.

Чому ми бачимо сни?

Людям властиво шукати пояснення всьому, що відбувається. Тому уві сні підсвідома діяльність інтерпретує наші думки, переживання і побоювання через образи.

На думку вчених, сни – це осколки свідомості. На них впливають різні чинники: внутрішній стан, запахи, страхи, очікування тощо. Наприклад, коли ви на дієті, то можете бачити в сновидіннях улюблені десерти. Якщо уникаєте серйозної розмови в реальному житті, швидше за все будете думати уві сні про це. Нічні кошмари говорять про страхи і негативний досвід. Найчастіше зустрічаються у людей з посттравматичним стресовим розладом.

Сни як реальність

Період сну складається з фаз по півтори-дві години. Виділяються два типи — повільний сон, який настає відразу після засипання, і швидкий. У цій фазі наш мозок максимально активний.

Сновидіння ми бачимо в обох циклах. Відмінність у тому, що в повільній фазі сни сняться рідше, вони коротші та менш емоційні. Тому ми рідко запам'ятовуємо їх.

Сновидіння не пов'язані безпосередньо з реальним життям. Втім, вони обмежені повсякденним досвідом людини. Наприклад, якщо ви вдень дочитали книгу, яка залишила сильне враження, ймовірно уві сні мозок відродить якісь її картини.

Мозок, як губка, вбирає інформацію і обробляє її на підсвідомому рівні. Звідси і з'являються «ідеї» для снів. Все, що бачимо уві сні, відбирається інтуїтивно. Іноді сниться те, що турбує в реальності. Так мозок шукає вихід зі складних ситуацій.

Як правильно тлумачити сновидіння?

Тлумачення сновидінь — процес індивідуальний. Наприклад, ті ж павуки для кожної людини будуть трактуватися по-різному.

Можна навчитися розшифровувати код сновидінь. Ось поради, які допоможуть в цьому:

Заведіть щоденник, куди будете записувати все, що вдасться згадати. Важливо робити це відразу після пробудження. Обов'язково розділіть сторінку на 3 колонки: почуття, образи, кольори.

З давніх-давен, щоб запам'ятати сон, люди розчісували волосся перед тим як лягти в ліжко. А гребінець залишали на ніч під подушкою.

Коли сон викликає неоднозначні емоції, ми шукаємо тлумачення в сонниках. Однак занадто довіряти їм не варто. Адже там міститься загальна інформація, яка не враховує індивідуальних особливостей людини.

Намагайтеся згадати не тільки образи, але й емоції, які відчували. Щоб правильно зрозуміти сон, об'єднайте дві складові: почуття і символи. Аналізуйте кольори, будьте уважними до деталей. Психологія сновидінь — в дрібницях!

Наприклад, наснилося, що ви в синьому костюмі сидите за святковим столом. Відчуваєте себе впевнено, але трохи дискомфортно, адже немає жодного знайомого. Аналізуйте: синій — колір перевтоми і апатії. Банкет — багатство, а емоція — неоднозначна.

Психологічна підтримка при кошмарних сновидіннях

Є різні види снів. Наприклад, нічні кошмари, які можуть бути результатом хворобливого досвіду, підвищеної тривожності, сильного емоційного потрясіння. Також страшні сни є сигналом, що в житті є невирішені питання, до яких треба бути уважними. У таких випадках потрібна психотерапія.

Крім негативного впливу на внутрішній стан, кошмари можуть викликати безсоння або інші труднощі зі сном. Якщо сновидіння було занадто травмуючим, людина ймовірно буде боятися знову заснути.

Також люди переживають, коли можна розповідати сни, щоб страшні події не позначилися на реальності.

Вирішити проблеми зі сном допоможе терапія. Психолог при кошмарах рекомендує знизити стрес, більше відпочивати, наповнити життя позитивними емоціями.