Авторизація

eye

Забули пароль?

Зв'язатися

Ми передзвонимо Вам в найближчий час!

Забули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього


Створіть новий пароль

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

eye
eye

Реєстрація

eye

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Виберіть тип, дату та час консультації

Юлія Донцова
Юлія Донцова

Психолог аналітичного напрямку

Ключовий напрям – аналітична психологія. Працюю з будь-яким запитом, який починається зі слів «Мене не влаштовує...». Допоможу вам налагодити гармонійні та здорові відносини з собою, партнером, дітьми або колективом.

Яна Валіахметова
Яна Валіахметова

Психолог-консультант в методі КПТ

Психолог-консультант, магістр практичної психології. Вивчаю когнітивно-поведінкову психотерапію, яка якісно змінює моє життя та життя моїх клієнтів. Допоможу впоратися з проблемами в сім'ї, з партнером, дітьми, а також з тривожністю, стресом, депресією тощо.

Юлія Петруняк
Юлія Петруняк

КПТ- консультант

Сертифікований КПТ та НЛП-консультант, працюю з установками, допомагаю змінити деструктивні шаблони поведінки, знайти смисли, підвищити якість життя, вийти на новий рівень. Шлях до себе починається з першого кроку!

Валентина Шост
Валентина Шост

Психолог, консультант в методі позитивної психотерапії

Я психолог-консультант. Готова супроводжувати вас на шляху до кращого розуміння себе, своїх переконань і цінностей. В своїй роботі використовую такі методи як психоаналіз, символдрама і позитивна психотерапія.

Коржунова Ольга
Коржунова Ольга

Аналітичний, клінічний психолог

Магістр клінічної та реабілітаційної психології, дипломований аналітичний психолог, активно використовую техніки когнітивно - поведінкової терапії. Допоможу впоратися з тривожними станами, панічними атаками, образами, психологічними травмами та іншими негативними станами, які заважають вам рухатися вперед.

Світлана Сьомкіна
Світлана Сьомкіна

Психолог, гештальт-терапевт

У своїй роботі я допомагаю людям прожити труднощі і кризи відносин, вибудувати відповідальне, щасливе, гармонійне життя, справлятися зі страхами, депресіями і з різними життєвими ситуаціями.

Ольга Басіста
Ольга Басіста

Психолог-сексолог, гештальт-терапевт

Практикуючий психолог, сексолог, спеціаліст в роботі з емоційною залежністю, магістр, ведуча трансформаційних ігор. Використовую напрямки гештальт-терапії та позитивної крос-культурної психотерапії. Впевнена, твій крок - напрямок шляху.

Марія Янчук
Марія Янчук

Психолог-консультант, сімейний психолог

Психолог-консультант в роботі з сім’ями, налагодження дитячо-батьківських відносин, ЛГБТ френдлі психолог. Працюю з тривожністю, страхами, екзистенційними питаннями.

Аліна Сазонова
Аліна Сазонова

Психолог-психотерапевт

Я добре працюю з труднощами у відносинах, з проблемами в професійній реалізації, невпевненістю в собі та психосоматикою. У своїй роботі переважно використовую метод гештальт-терапії, адже він спрямований на подолання ядра проблеми, а не просто боротьби з її наслідками.

Маргарита Зайченко
Маргарита Зайченко

Психолог

Магістр психології. На сеансах ми разом опрацюємо ваші цілі, страхи, відчуття тривожності, різного роду конфлікти. Ключовий напрям – позитивна психотерапія з використанням проективних методик: казкотерапії, метафори, дослідження та аналізу сновидінь.

Юлія Реутенко
Юлія Реутенко

Психолог

Працюючи з клієнтом - я працюю з усією його сімейної системою. Використовую методи сімейно-системних гіпотез, генограму роду, психодраматичні методики сімейної терапії, методи регресивної терапії, енерготерапевтичні методи, медитативні вправи і техніки.

Лілія Малашко
Лілія Малашко

Психолог-сексолог, сімейний психолог

<p>Магістр психології та педагогіки. Працюю в таких напрямках: сімейні консультації, питання сексуальності та дитячо-батьківські відносини. Допоможу впоратися із заниженою самооцінкою, взаємовідносинами як у парі, так і з дітьми, питаннями сексуального характеру, стресом, тривогою тощо.</p>

Будь ласка, виберіть датуЗабули пароль?

Ваш новий пароль повинен відрізнятися від попереднього

Підтвердження номера

Вам було відправлено sms з кодом підтвердження

Не отримали код?
Надіслати повторно

Знецінення. Ознаки та відповідні дії

23.09.2021

Знецінення. Ознаки та відповідні дії

Знецінення. Ознаки та відповідні дії


Нас з дитинства оцінювали. Батьки, друзі, вчителі. «Результат непоганий, але ти міг зробити краще!», «Якщо докладеш зусиль, доб'єшся великих успіхів», «Не потрібно себе занадто хвалити, так можна розслабитися, а попереду багато роботи». Звичайно, це відбувається на несвідомому рівні. Однак важливо розуміти, що знецінення не так безневинно, як здається.

Ми звикли оцінювати все, що бачимо і робимо. Нашу роботу, досягнення, успіх, зовнішній вигляд. На жаль, розмірковуючи про свої результати, ми часто вкладаємо негативний відтінок. «Мені просто пощастило», «Проєкт прийняли, але впевнений, він недостатньо хороший», «Я нічого особливого не зробив, кожен так може». Навіть, почувши: «Дякую, що допомогли», без роздумів відповідаємо: «Нема за що!»

Хоча, ймовірно, ми витратили багато часу і сил на вирішення цієї ситуації. Або навіть пожертвували своїми інтересами, щоб виконати чиєсь прохання.

Чим раніше усвідомимо, що важливі не тільки результати, а й зусилля, які прикладаються, тим швидше вийдемо на новий якісний рівень життя. Зрозуміємо свою цінність і будемо впевнені в кожній дії та рішенні.


Знецінення: причини і наслідки

Перша причина, чому часто зводимо до нуля свої досягнення, пов'язана з тим, що нам з дитинства прищеплювали позицію «хвалити себе непристойно». Так можна зазнатися, задерти ніс і т.п. Замість того, щоб сказати: «Я молодець» потрібно порівнювати себе з тими, хто краще. Обов'язково розуміючи при цьому свою недосконалість, і прикладаючи максимум зусиль, щоб колись досягти більшого, ніж інші. Нас не вчили порівнювати себе з собою ж. Прикладом для наслідування були люди, які суб'єктивно вважалися успішніше і краще.

Батьки та друзі нерідко знецінювали наші почуття, нехай і не спеціально. Ми безперечно вірили їх словам: «Таке трапляється з кожним, нічого страшного в цьому немає», «Твої проблеми — дрібниці, буває й гірше», «Навіщо ти прикладаєш стільки зусиль, ситуація того не варта», «Непогано, але міг краще», «Не плач, вже нічого не виправиш». Замість слів підтримки ми часто чули фрази, які знецінювали переживання.

В результаті з'являються думки про марність наших зусиль. Як би ми не старалися — цього недостатньо, щоб домогтися успіху. І замість того, щоб боротися з цими почуттями, ми приймаємо їх без всякого сумніву.

Часом здається, що люди, які досягли великих успіхів, можуть видихнути і розслабитися. Аж ніяк! У такому випадку оточуючі подумають, що людина розлінилась, зупинилась у розвитку, вирішила «купатися в пафосі». На жаль, кожен, хто досягнув значних результатів буде засуджений, виріши він сповільнитися і відпочити.

Знецінення зустрічається також у романтичних стосунках. Фраза: «Ти моя половинка» безсумнівно потішить партнера. Однак за нею ховається набагато більше, ніж ми бачимо. Закохані сприймають одне одного як єдине ціле. А значить всі успіхи і досягнення – спільні. Спрямовані на благо сім'ї та не вимагають слів подяки. А те, що партнер зробив для себе або не вважається цінним, або зовсім засуджується.

Приклади знецінених фраз:

 - «Багато працюєш, гроші заробляєш? Зараз всі багато працюють і заробляють. Ти ж чоловік, по-іншому ніяк»;

- «Так всі жінки народжують і виховують дітей. Встигають ще прибирати і готувати. Всі однаково втомлюються, чого ти жалієшся?»;

- «Отримала за іспит п'ятірку? Всім такі високі оцінки ставили?»;

- «Захистила диплом — та хто зараз не захищає!»

 Знецінення: як протистояти і повернути віру в свою цінність

Щодня відзначайте все, що зробили. Подумки або можете робити записи в блокнот. Навчіться усвідомлювати всі зусилля, які витрачаєте на виконання різних завдань. Навіть маленькі досягнення вимагають уваги і сил, не ігноруйте їх. Наприклад, ви приготували вечерю. І замість того, щоб думати, ніби це дрібниця, згадайте, скільки часу витратили, які саме дії виконали.

 Якщо помічаєте серйозні наслідки знецінення, страждає самооцінка, а захист не працює, може бути корисний психолог онлайн.